Je to normalní batole?

Anonymní
4.4.20 23:16

Je to normalni batole?

Ahoj vsem, potrebuju se vypovidat
Mame dve deti, skolaka od mala bozan hodnej slunickovej, bez problemu, druha je dceruska 20mesicu a to je od narozeni masakr, spatne usina, extremne ziva, neposedi, jak neni po jejim okamzite rve, vzteka se, syn se nechal opit takrikajic rohlikem, tahle muricka ne, vzteka se a ma to v hlave a neustoupi to co chce musi mit nepomaha nic ani po dobrem ci po zlem…odvest pozornost jinam neexistuje, je dost u prarodicu, babi s ni hodne pracuje, je tam celkem hodna ale tyto projevy tam ma take…umi byt a je sladka, hodna, ale to je mene, spise je vztekla, urvana, takzvane kvuli pro me pindovinam…
Co me nejvic ted trapi? svoje deti oba bezmezne miluju I ja I manzel, rodina, ale mala od toho roka a pul zacala sikanovat syna, furt ho chce, do vseho mu vleze, vse bere, kdyz teda ustoupi jde jinam ona hned se revem za nim…jak neni po jejim kdyby to bylo parkrat za den, ale je to celodenni mimo spani…ted prijela sestrenice, tu mala miluje, jenze si se synem chteji take pohrat bez male, logicky ta to nechape, chce jejich pozornost a opet rve a neustoupi, nenecha se zabavit, ma to v hlave nepusti ji to…
Prominte za roman, jen se bojim, zda je tohle normalni? v rodine mi rikaji, ze tohle nikdy nevideli, nezazily? :roll: tak moc ji miluju malou ale jsem semleta, nic ji dlouho neba vse max par vterin, a jeste dela tohle a kdyz si pak toho vsimaji ostatni ze je jina mrzi me to hrozne, bojim se leta, sestrenice tu bude casto a mala je bude takhle triznit? oni se ji venuji, ja se ji venuji, ale take potrebuji starsi pro sebe prostor…
Mame doma unikum nebo to nekdo take tak mel ci ma? bojim se budoucna… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11098
4.4.20 23:21

Nejsi u nás doma? 8o máme úplně to samé, jen s tím rozdílem, že u nás to dělá starší a kluk. Budou mu dva a půl a je to přesně to, co popisuješ. Taky že všech stran poslouchám, že tohle nikdy neviděli. Jestli je to normální ti nepovím, zažívám to samé a pořád si pokládám stejnou otázku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17377
4.4.20 23:27

To co popisujes, je naprosto normalni, bezne a ja nevim jake..
Nas nejmladší je tez desny milacek.. Je teda uz starsi, ale jeste moc nemluvi, takze komunikace nula. Starsim sourozencu. Vsechno bere, bori, nici. Rict si nenecha. Je zaroven desne bystry, všechno chápe. Starsi utecou do pokoje, mladsi mi dela z obyvaku. Kuchyne kulnicku na drivi. Chce za nimi. Tam jim ale opět všechno zbori
Jejich hry nechápe. Navic, a to me desne stve, zacal ten starsihi brachu hodne bouchat a plive. :roll: ale to, doufam, odezni s tim, jak se nauci mluvit a rikat, co chce.
Jinak je to u nas jedna velka pakar a decka jsou od rána v sobě :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17944
4.4.20 23:29

Je to normální batole - nenormální, ve smyslu neběžné byl tvůj syn - holt si nejdřív dostala jednodušší tréningový materiál a teď to máš ve full verzi :-D

Nebo, to přežijete a srovná se to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1299
4.4.20 23:46

Neboj, u nás to stejné. Starší syn byl náročnější mimino, hodně plakal, ale kolem půl roku se to zlomilo a je to miláček. Teď je mu 5 a je to můj rozumný chlap.
Dcera byla hodné, trpělivé miminko, ale asi v roce a půl jí cvaklo. Teď je jí 2,5 a je to malý satan. Neustále vzteklá, nálady se jí mění co 10 minut. Nejde to po dobrém, po zlém.
Když ji nedám odpoledne spát, usíná v 6, vstává ve 4. Když si odpoledne na 40 minut lehne, usíná o půlnoci.
Ale prý zlobí jen se mnou :nevim:
Bráchu miluje, ale je schopná kolem něj projít a vzít ho autem po hlavě.
Je vychovávaná mnohem přísněji a je mi to houby platné.
Tak se modlím za brzké zlepšení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.20 00:02

Ano také mám teď full verzi. Je zlatej, ale taaaak náročnej. I běžné věci jako výměna pleny je potíž. Má svou hlavu samozřejmě. Ke všemu mamanek. V noci se milionkrát budí :zed:
Přitom dokáže být milionovej jednu chvilku bude dělat kravinky, chce nás bavit a doráží a pak mu nějaká kravina úplně obrátí náladu a je jen rev a řev a vše spatne.
Domluvit si nenechá a když si umane že vyhaze celé suple v kuchyni, tak to udělá i kdyby ho to mělo stát život :roll:
Mám štěstí že starší dcera je trpělivá a opravdu ho dost bere, je naopak ráda když chce být u ní a snaží se ho do her zapojit. Samozřejmě to někdy skončí revem protože to chce každý po svém, ale opravdu s ním má trpělivost.
Teď jak je dcera doma ze školky se ten jejich vztah myslim ještě zlepšil a jsou to větsi parťáci a pro mě ohromná úleva.
Máš doma úplně normálni batole.
Dcera byla sice akční a hyperaktivní v tomto věku ale ne takovej ďábel, ostatní děti v rodině jsou typy kam posadís, tam najdeš, takže já už si zvykla se lišit :mrgreen: :nevim:
Děti se nemají srovnávat a je to svatá pravda. Každý je originál a každý bude jiný, svůj a je to dobre. Syn je dráždivej už od mimina. První tři-čtyři měsíce jako mimino prorval a to měl maximální péči. Co já se ho nanosila, kojila na požádání z postýlky býk velmi rychle v naší posteli a stejně nebyl spokojený mimino. Modlím se, že se to zlepší věkem.

• Citovat
  • Nahlásit
9842
5.4.20 01:19

U nás je to podobný, starší kluk klidný zlatíčko a mladší šílená dračice, taky se rvou jako koně (2,5 a 6,75) a naši si třeba na hlídání berou jen malyho, z holky by zesediveli po pár hodinách.

Tu si troufne třeba cely den hlídat jen manžel nebo tchyně, už i oba měla na odpoledne, tam muzou litat po zahradě a když nechce spát, dá ji do kočáru, podrnca kolem baráku, po uspani zaparkuje v chodbě nebo na terase aby na ni slysela/viděla, ale na nějaký rozmazlovani se zas u nich moc nehraje. Teď už má slečna dny, kdy nespí vůbec a nejde ji udržet ani u knížky, pohádky v TV aby byla aspoň v klidu, když není ještě unavená. Než klukovi vysvětlím něco do školy, mladší obvykle někde vygeneruje bordel či nějaké škody, neboť se řídí heslem „Co jde, to urvi, co ne, to zkur…“ :mrgreen: :zed: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8837
5.4.20 05:11

Mam dceru ve stejnem veku plus dva starsi kluky. Nevim, no… U nas by zas nikoho nenapadlo, ze by se starsi meli nejak separovat. Kdyz si kluci hraji, tak je mala vzdycky u toho a bud ji zapoji, nebo se kolem nich ochomejta, hraje si se svymi hrackami, kramari… Obcas je rev, ne ze ne, kdyz nesmi delat veci, ktere starsi muzou, treba otacet v knize stranky, ktere by mohla natrhnout nebo skladat Lego nebo malovat vodovkami, ale vzdycky to uhraju na podobnou cinnost - misto vodovek prstove barvy, misto Lega Duplo, misro knizky leporelo. Nekdy to vezme, nekdy ne a chce presne to same, ale ja nemam problem stanovit hranice, takze chvili jeci a pak zjisti, ze je ji to k nicemu a prestane. Ani kdyz maji kluci navstevy, tak ji neodhani. Mozna diky tomu je u nas az na vyjimky svaty klid. Casto k nam treba chodi kluk od sousedu se stejne starou sestrickou, jako je ta nase a to se klukum kolem tech jejich her motaji dve cacorky. Me to prijde normalni, taky jsem se jako decko vsude cpala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25909
5.4.20 07:10

Mam velmi narocne prvni dite. Druhe je oproti nemu sice odvarek, ale porad spada do kategorie narocnejsi.
Neni umeni usmernit a vychovat dite, co se necha opit rohlikem.
Budes se u dcery proste muset zacit vic snazit. To znamena dokola vysvetlovat, venovat se ji, usmernovat, neustupovat, byt dusledna. Je to velmi narocne, ale za par let uvidis vysledky.
A muzes byt rada, ze ji muzes davat k prarodicum na hlidani. Meho starsiho nikdo hlidat nechtel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
5.4.20 07:29

Podle mě naprosto normální. Nenormální mi přijde to, že děti od sebe oddelujes a tak to řešíš. Je logicky, že si chce hrát s bráchou a měla bys je ve vzájemném vztahu podporovat, ne kluka separovat a pak si stěžovat, že holka řve. Najdi činnosti, které můžou oba, nebo aspoň s malými obmenami, že si třeba nebudou hrát přímo spolu, ale vedle sebe (viz třeba to lego a duplo). Já mám dva starší partaky a k nim skoro 8mesicni mimino. Taky jim do všeho leze, všechno bere, boří, pojida..Ale vždy se to dá řešit. Vždycky jde vymyslet neco, co muzou nebo vsichni nebo nějaký kompromis, aby každý mohl dělat to co chce a přitom nerusit sourozence. A pokud ti mala porad rve, tak ji nech. Pokud ji naučíš že si řevem získá své, bude to ještě horší. Když chce být brácha sám, tak se prostě zavře v pokoji a madam si může řvát jak chce. Vymysli něco, co ji zabavi, věnuj se ji, na řev nereaguje, ona se to časem naučí. Ale teda primárně bych děti začala učit nějaké ohleduplnosti a spolupráci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8837
5.4.20 13:44

U nas se dost osvedcilo, ze jsem kluky naucila, aby sestre nerikali, co vsechno nesmi, ale co naopak muze. Vysvetlila jsem jim, ze chapu, ze se jim nelibi, kdyz jim neco kazi, ale ze oni by byli taky nastvani a jeceli by, kdyby je nekdo odhanel a zakazoval jim. No a protoze ona je jeste mala, hloupa a nevi, co ma delat, tak ze je na nich, aby ji to naucili. Takze kdyz si stavi a mala jim to chce borit, daji ji druhou podlozku, daji za ukol postavit ohradku a ve velkem supliku s Duplem najit zviratka. To ji nejakou dobu trva. Pak tam ta zviatka spolecne postavi a zas ji poslou prinest treba auticka nebo panacky. Kdyz hrajou s kamaradem v pokojicku fotbal, tak jim reknu, at holky postavi do brany. Doma hraji s overballem, tak se nemusim bat, ze by holky dostaly nejak velkou pecku a kluci maji akorat za ukol davat pozor, aby mrnatum nepodrazili nohy. Kdyz si hraji na rodinu, je holka miminko, kdyz si hraji na kralovstvi, je holka princezna, daji ji nejake jednoduche pokyny, co ma delat, ja ji treba dam krabici se svymi starymi koralky jako pokladnici s drahokamy a je vymalovano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.20 14:24

@chaela ja je neoddeluji, jsou spolu defakto porad, jen jde o to, ze ona rve furt ho chce a krici na nej at jde delat co ona chce, to same kdyz prijede sestrenka nebo se jde ven, kdyz se u venuji jde to, pak si hazi priklad mickem a ona je schopna rvat furt dokud nebudou delat to co ona chce…vse ji pujcuji, daji, maji trpelivost, jsou s ni radi, ale take potrebuji svuj prostor coz je snad naprosti prirozene a normalni…mela by si kolem nich hrat a ne si takhle vynucovat a furt rvat…to je extrem nikdo to nikdy nezazil u nas rikaji I tchanovci :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
4541
8.4.20 19:00

Tak určitě nemůžeš tvrdit, že nikdo nikdy nic takovýho nezažil… na světě jsou miliony dětí. A jestli víš, že jí nic není a že řve jen kvůli pozornosti, tak není nic jednoduššího, než ji nechat řvát. Pokud ječí, tak at si ječí. To, co chce, nedostane dřív, než v určenou dobu. A pokud řvát nepřestane, nedostane to vůbec. Pokid so tu pozornost, byť treba negativni, vyřve, je jasný, že jen tak nepřestane, když ji to funguje. U nás se místo řevu kňourá. Dělám výše popsaný postup a funguje to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.20 20:16

@chaela ja doufam, ze z toho vyroste, dneska to byl extrem, byla u babi rekla si o ni a rikala ze masakr, do vseho zapojila nikdo ji neodstrkuje a stejne rve ze to musi mit jen oba, babi se s ni nesere necha rvat, vysvetluje, jako ja ale je to obdobi ktere hald musime prezit, jen me mrzi vis ze cela rodina na nas cumi jak se ta holka chova a nenI to mnou mamou nebo tatou kdyz to dela I prarodicum… :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
4541
8.4.20 20:41

Já tě chápu, já mám nestandardního prostředního syna. Taky na mě kolikrát někdo kouká, jako proč mu nedám na zadek, proč to dělám za něj, proč on dělá to, ci ono… A víš co.. nejlepší je poslat je někam. Prostě se tak chová, já dělám, co můžu, a hotovo. Snad z toho vyroste. Já jsem po jedné rodinné zkušenosti hodně vysazena na to, když si dítě něco vyřvává (v našem případě vykňourává), talze v tomto jsem velmi razantní. Pokud něco chce, řekne si o to normálně. Pokud ne, nedostane to. A chápe to už i ten menší. Tak hodně štěstí i vám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat