Je to normální? Manžel nepřiloží ruku k dílu

Anonymní
9.9.20 21:14

Je to normalni? Manzel

Ahoj holky, prosim prijde vam normalni, rozdeleni roli? Manzel pracuje z domu ( osvc) vydelava na rodinu. Ja pracuji, moc nevydelam, cca 10 tisic, ale jsem na rodicaku. Mame tri deti. Uklid ja, ukoly js, snidane, obedy, vecere, nakupovani ja. Vsechno zarizovani ja, luxuju auto, uklizim jen ja. Manzel nikdy v domacnosti nepomaha, maximalne si vypere svoje pradlo (ja to asi neumim tak dokonale). Neustale posloucham, co vse delam spatne, ale sam neprilozi ruku k dilu.

Mame velky dum, takze kdyz zacnu dole, je nahore uz zase neporadek. Driv aspon uspavá mladsiho, poslednich 14 dni, uz ani to. Ja se muzu pretrhbout. Mluvit s nim nema cenu, zkousim to, porad si pry jen stezuju. Jenze ja vidim jen to, jak se muzu rozkrajet a on nic neoceni a naopak jen kritizuje. Nepotrebuju od nej zase az tak pomoct, ale slyset nejake uznani aspon.
Treba dnes : rano jsem vstala pripravila snidani, uklid, odvoz deti do skoly, pak mam malyho (necele 2 roky) venuji se mu a u toho odbiham ke svoji praci, pak obed, uspavani,(kdyz spi, pracuju do prace), pak jedu pro deti, krouzky, nakup, vecere, koupani, uspavani a nakonec zase pracuju do noci po vecerech u PC. Ano manzel zajistuje finance, pracoaval, byl cvicit a vecer kouka na tv, kterou ja uz nevidela, ani nepamatuju. Zacinal toho mit plne zuby.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17857
9.9.20 21:19

Ne, není to normální. Proč pracuješ, když vás zajišťuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19081
9.9.20 21:20

Nezijes s mojim ex? :lol: ne vazne, tohle sem nedala, aby na me stala cela domácnost, veskery obstaravani, zarizovani, obíhání, dite a misto diky sem se dockala akorat kritiky, no byl to jeden z hlavnich duvodu, proc sem sla pryc. Ted mam doma pravy opak a pohoda, klidek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.20 21:20
@divine woman píše:
Ne, není to normální. Proč pracuješ, když vás zajišťuje?
proc? Protoze chci, mame tri deti a byt 10 let na materske nic moc. Proste pracuju, protoze me to bavi a odreaguju se.
  • Citovat
  • Nahlásit
18498
9.9.20 21:27

Tak to nedělej. Nebo co chceš slyšet, poplácat jaká jsi údernice? Postarala bych se o děti a nazdar, jídlo z jídelny a na práci bych se vyprdla. Jestli tě to baví, tak se třeba ztrhni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17857
9.9.20 21:28
@Anonymní píše:
proc? Protoze chci, mame tri deti a byt 10 let na materske nic moc. Proste pracuju, protoze me to bavi a odreaguju se.

Tak si z příjmu plať hospodyni a hlídání. Uleví se ti. A taky pořádně zkasíruj to netáhlo, které s tebou žije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
9.9.20 21:29
@Anonymní píše:
proc? Protoze chci, mame tri deti a byt 10 let na materske nic moc. Proste pracuju, protoze me to bavi a odreaguju se.

Ale potom ti nezbývá energie na běžný provoz domácnosti, která je tvou primární prací (vzhledem k vašemu rozdělení rolí). :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.20 21:30

@divine woman tak nikdo nerikal, ze je manzel netahlo, po financni strance nestradame, jen mi prijde nefer rozdeleni praci doma, protoze take pracuji, jen 3 hodiny za den, ale pracuji.

• Citovat
  • Nahlásit
428
9.9.20 21:31

Tak kdyz te to bavi, tak si pracuj a penize si nechavej a setri. Dal makej jak ted, ale at to teda plati cele on. Kdyz oba pracujete, oba vyuzivate domacnost, tak se mate podilet na jejim chodu i peci o deti. Manzel o 30 let zaspal dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17857
9.9.20 21:36
@Anonymní píše:
@divine woman tak nikdo nerikal, ze je manzel netahlo, po financni strance nestradame, jen mi prijde nefer rozdeleni praci doma, protoze take pracuji, jen 3 hodiny za den, ale pracuji.

Jestli nezvládne ani blbej nákup a postarat se každý den chvíli o vlastní děti plus nějaký drobný úkon doma, tak je netáhlo. Ať ti tedy platí hospodyni a chůvu. Ty jsi doma kvůli péči o děti, ne kvůli domácnosti. A sama si to komplikuješ prací, kterou zřejmě děláš jen pro zábavu. Tak si pak nestěžuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1020
9.9.20 21:45
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosim prijde vam normalni, rozdeleni roli? Manzel pracuje z domu ( osvc) vydelava na rodinu. Ja pracuji, moc nevydelam, cca 10 tisic, ale jsem na rodicaku. Mame tri deti. Uklid ja, ukoly js, snidane, obedy, vecere, nakupovani ja. Vsechno zarizovani ja, luxuju auto, uklizim jen ja. Manzel nikdy v domacnosti nepomaha, maximalne si vypere svoje pradlo (ja to asi neumim tak dokonale). Neustale posloucham, co vse delam spatne, ale sam neprilozi ruku k dilu.Mame velky dum, takze kdyz zacnu dole, je nahore uz zase neporadek. Driv aspon uspavá mladsiho, poslednich 14 dni, uz ani to. Ja se muzu pretrhbout. Mluvit s nim nema cenu, zkousim to, porad si pry jen stezuju. Jenze ja vidim jen to, jak se muzu rozkrajet a on nic neoceni a naopak jen kritizuje. Nepotrebuju od nej zase az tak pomoct, ale slyset nejake uznani aspon.
Treba dnes : rano jsem vstala pripravila snidani, uklid, odvoz deti do skoly, pak mam malyho (necele 2 roky) venuji se mu a u toho odbiham ke svoji praci, pak obed, uspavani,(kdyz spi, pracuju do prace), pak jedu pro deti, krouzky, nakup, vecere, koupani, uspavani a nakonec zase pracuju do noci po vecerech u PC. Ano manzel zajistuje finance, pracoaval, byl cvicit a vecer kouka na tv, kterou ja uz nevidela, ani nepamatuju. Zacinal toho mit plne zuby.

A ma ta prace po vecerech vubec smysl? Je potreba pracovat kvuli nevypadnuti z oboru nebo kvuli strachu, ze po RD nenajdes praci? Nevim, jestli za to tech 10 tis. Kc stoji, pokud mate jinak penez dost. Manzel to asi bere tak, ze to zvladas, kdyz ke 3 detem a jednomu dvouletemu jeste stihas pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
9.9.20 21:45

Ja bych nemluvila, ale konala, by nestacil zirat. Ale tohle co popisujes se deje jen urcitemu typu lidi, kterym nenirady ani pomoci.
A ja mam 2 deti 2 roky od sebe a na md jsem byla 4 roky, pak jsem sla makat a decka do ms;takze nechapu tvych 10 let doma se 3 detmi. Opet jen tvoje volba, tak si nestezuj, naopak to mas kralovsky, vetsina nas vc. Me uz davnonzarezavala v praci 8 hod denne, ne jen 3 hod jako ty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
658
9.9.20 21:48

Ano je to v pořádku…chlap, který svojí ženu rozmazluje a doma pomáhá si koleduje o výstavní parohy a rozpad rodiny…ženská, která má ručičky dozadu se nemá vdávat a mít děti!!! Ženská se nesmí v domácnosti zastavit, nebo má roupy a vymejšlí ptákoviny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3754
9.9.20 21:59

Jaké rozdělení rolí. Tak snad jednou jste partneři. Předpokládám, že tři děti nejsou výsledkem halucinace, ale nějakého vašeho rozhodnutí. Jedním z těch rozhodnutí bylo I to tvoje, tedy stanu se matkou tří dětí s budu je mít s chlapem co si myslí, že jsem služka. Předpokládám, že se nijak nepřetrhnul nikdy, nikdy s tebou významně nemluvil o tom jak to zvládáš atp. Tedy upřímně nechápu nad čím se teď rozčiluješ a co ti připadá nespravedlivé, jak sis ustlala tak ležíš. Řešení je promluva, poradna, rozvod a nebo se chovat, že se nic neděje a strhat se…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23116
9.9.20 22:07
@Anonymní píše:

To rozdělení jste si nastavili vy dva. Žalovat můžeš, dokonce můžeš být i v právu, ale ty jsi velká holka, prostě dělej to, co zvládneš, chceš a nestěžuj si. Evidentně mu to žíly netrhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama