Reklama

Je to podezřelý

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 16:31
Je to podezřelý

Zdravím všechny,
dělám v hračkárně a během týdne mi tu asi 7letej kluk utratil asi 7.000,–. Je mi to divný, že by měl tolik peněz. Kolegyně z prodejny v jiným městě říkala, že u nich takhle kradla doma peníze 10ti letá holka a pak na ně naběhli rodiče. To jako úplně zažít nechci :mrgreen: Co si o tom myslíte?
Prosím anonym, děkuji. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lampicka11
Závislačka 3394 příspěvků 2 inzeráty 05.09.18 16:42
@Anonymní píše:
Zdravím všechny,
dělám v hračkárně a během týdne mi tu asi 7letej kluk utratil asi 7.000,–. Je mi to divný, že by měl tolik peněz. Kolegyně z prodejny v jiným městě říkala, že u nich takhle kradla doma peníze 10ti letá holka a pak na ně naběhli rodiče. To jako úplně zažít nechci :mrgreen: Co si o tom myslíte?
Prosím anonym, děkuji. :kytka:

8o normální to rozhodně není… Já dělala v bambuli a tam přišel klučina a počítal v drobných na Nerf pistoli…a chyběla mu 20cka a byl nešťastný…a tomu mohlo být tak 9let. Bylo mi hodně hrozně líto.. (jsem si teď na to vzpomela)

Halamka
Závislačka 3556 příspěvků 1 inzerát 05.09.18 16:47

Asi to normální není. Je možné, že chodí doma do šuflíku…
Ale zase co s tím máš dělat? Neprodat? Koupí jinde. Zavolat policii? Sociálku? No, upřímně si to neumím představit…
Platí tedy hotově? Navázala bych kontakt a zeptala se něco ve smyslu, zda měl narozeniny, že má tolik peněz a tak… Ale asi se ničeho sama nedopátráš :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 16:51

Nejdřív jsem myslela, že měl našetřeno od babiček atd, z narozenin. Ale on hodí fakt každej den. Hotově, vždycky má peněženku a má i zákaz. kartu. Příště zkusím mrknout na koho je psaná.

Meily
Kecalka 113 příspěvků 05.09.18 16:55

No tak normální to asi není, zběžně děti nenosí 7. tis.. ale vím, že jsou děti, co mají vysoké kapesné nebo k dostanou k narozeninám takový obnos, který já třeba nedostala za celé dětství..
Moc s tím asi neuděláš.. Pokud přijde znovu, zkusit se s nm přátelsky bavit, co si chce koupit, nenapadně jestli má narozeniny a kde má maminku apod..
Přes policii bych to netahala.. Jestli krade doma, je otázka času kdy na to rodiče přijdou, obzvlášť, když si hračky bude nosit domů.

Meily
Kecalka 113 příspěvků 05.09.18 16:57
@Anonymní píše:
Nejdřív jsem myslela, že měl našetřeno od babiček atd, z narozenin. Ale on hodí fakt každej den. Hotově, vždycky má peněženku a má i zákaz. kartu. Příště zkusím mrknout na koho je psaná.

Jo na kartičce by jste měli mít i kontakt tel? Pokud majitelka uvedla správný.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 16:59
@Meily píše:
Jo na kartičce by jste měli mít i kontakt tel? Pokud majitelka uvedla správný.

Jako že bych zkusila zavolat? Ty brďo, to asi ne. Nechci zadělavat na problémy, když o tom nic nevím. :nevim:

Meily
Kecalka 113 příspěvků 05.09.18 17:00

:D Tak co chceš udělat?

Uživatel je onlineMonchichik
Závislačka 4646 příspěvků 05.09.18 17:03

No a co chceš dělat? I kdyby na tebe naběhli rodiče, tak mají smůlu, přece nebudeš u každého pod 18 let kontaktovat rodiče, jestli o tom ví. Pravděpodobně peníze doma krade, zkus se ho zeptat příště, jestli o tom rodiče ví, že tam chodí utrácet. Ale nic víc bych nedělala, není to tvoje věc.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19478 příspěvků 05.09.18 17:16
@Anonymní píše:
Jako že bych zkusila zavolat? Ty brďo, to asi ne. Nechci zadělavat na problémy, když o tom nic nevím. :nevim:

tak není to tak, že tu kartu může používat jen majitel?
Pak by se vyřešil problém s tím, že o tom nic nevíš. Prostě kartu zabavíš „neoprávněnému uživateli“, a majiteli zavoláš, že tam několikrát přišlo dítě s touhle kartou a utrácelo tam velké peníze a jestli tu kartu dítěti dala.

Meily
Kecalka 113 příspěvků 05.09.18 17:17
@Mar__tanka1983
@Mar__tanka1983 píše:
Pak by se vyřešil problém s tím, že o tom nic nevíš. Prostě kartu zabavíš „neoprávněnému uživateli“, a majiteli zavoláš, že tam několikrát přišlo dítě s touhle kartou a utrácelo tam velké peníze a jestli tu kartu dítěti dala.

Přesně ;) udělala bych to podobně.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 17:26

Karta je přenosná, běžně s ní choděj děti :nevim: proberu to s vedoucí a uvidím.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27263 příspěvků 9 inzerátů 05.09.18 17:27
@Mar__tanka1983 píše:
Pak by se vyřešil problém s tím, že o tom nic nevíš. Prostě kartu zabavíš „neoprávněnému uživateli“, a majiteli zavoláš, že tam několikrát přišlo dítě s touhle kartou a utrácelo tam velké peníze a jestli tu kartu dítěti dala.

zákaznická kartička je na slevu a je jedno, kdo s ní nakupuje…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27263 příspěvků 9 inzerátů 05.09.18 17:31

Některé děti mají dost peněz, víc než si běžně člověk představuje… ale mě to tak trochu zavání šikanou… u syna ve škole před pár lety takhle parta kluků šikanovala pár dětí, kterým brali peníze a to v řádu stokorun… takže mě první napadlo tohle… ale co s tím dělat, to mě nic nenapadá… pokud nejsou ty peníze falešné nebo nenakupuje za to alkohol nebo cigarety, tak se to stejně asi nijak nedá řešit…

Knihomyš
Extra třída :D 10538 příspěvků 05.09.18 18:19

Probrat to s vedoucí je rozumný nápad. Ono to není úplně tak, že by rodiče měli smůlu, pokud dítě „vykrade slamník“. Děti můžou uzavírat smlouvy (i nákup je uzavření smlouvy) úměrně své rozumové vyspělosti.
Takže třeba lízátko, sešit, menší hračku koupit může, ale věci za tisíce korun v sedmi letech spíš ne.

https://www.dtest.cz/…e-nezletilym

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Tornádo Tomicová! Měla být outsiderem, teď je hvězdou StarDance

Jakmile vyšlo najevo, že se jednou ze soutěžících deváté řady StarDance má... číst dále >

„EvikuMiluna“ Verešová vyrazila na pohřeb Jana Kočky jako sicilská vdova

Modelka Andrea Verešová (38) se pyšní dokonalou postavou a ráda ji dává na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >