Reklama

Je to psychika?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 20:24
Je to psychika?

Ahoj vsem. V prvni rade se velmi omlouvam za anonym, ale je to pro me hodne citlive. Soucasne se omlouvam za styl psani, ale pisu z mobilu. :oops:
Rada bych Vas pozadala o zhodnoceni me situace.
Mam doma dve deti. Manzela, ktery mi maximalne pomaha. Mam zamestnani. Pracuji na vedouci kancelarske pozici s velkou zodpovednosti. Prace je to velmi narocna, ale bavi me.
Posledni mesic na sobe vsak pozoruji zvysenou unavu. Chodim spat v devet hodin, o vikendu po obede. Vstavam v sedm rano. Ale nejhorsi je, ze kdyz se mi zacne hromadit prace. Nebo na me deti mluvi jedno pres druhe, zacne mi strasne hucet v usich a mam v nich veliky tlak. Sevre se mi hrudnik, motat hlava. Je mi do place. Mam pocit, ze to nezvladnu, ze omdlim. Nevim jak to lepe popsat. Jako uzkost mozna?
Rada bych zacala tyto stavy nejak resit, ale nedokazu posoudit zda jsou fyzickeho nebo psychickeho charakteru. Na koho se obratit? Nebo mate nejake vlastni typy?
Nejvic me omezuje prave tlak v usich. Dnes je to extrem.
Snad neni muj prispevek moc chaoticky. Ocenim Vase prispevky. Moc Vam vsem dekuji :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

jenny.fields
Generální žvanilka 24592 příspěvků 22.02.17 20:27

PSychika. Psychologovi, zmírnit pracovní vypětí, najít si čas na sebe, odpočívat.
Může trvat hodně dlouho, než se to dostane zase do normálu, takže včera bylo pozdě začít s tím něco dělat.

Paola21
Závislačka 3398 příspěvků 22.02.17 20:28

Také si myslím, že to je psychika, víc odpočívej a snaž se tolik nestresovat

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 20:29

@jenny.fields dekuji Ti za nazor. Ja se porad branit tomu pripustit si to. Prijde mi to jako osobni selhanim. Verim, ze jsou maminky, ktere toho musi zvladnout mnohem vic, ale uz to prestavam zvladat. Ty usi a hrudnik… Je to sila

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 20:30

@Paola21 Ach jo, dekuji Ti! :kytka:

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9970 příspěvků 22.02.17 20:35

Myslím, že to jsou nějaké panické ataky nebo náběh na ně. Víš, jedna věc je, kolik toho člověk zvládá, ale taky jak dlouho to zvládá, a jakou má sám osobnost, jaké zkušenosti atd…

Nic na tom není, začít to řešit: ať už tím, že se budeš šetřit, a nebo - pokud to Tobě, manželovi, šéfovi nebo okolí pomůže to přijmout - si i necháš napsat papír, že jsi „nemocná“ a že to může být vážnější, tak aby na Tebe brali ohled… někdy bývá, že se rodina nechce vzdát servisu nebo pohodlí, a to nesmíš dopustit (o práci nemluvě).

Drž se! :hug: Jinak pokud jde o doktora, doporučuju praktika, pokud máš rozumného, a nebo případně psychiatra, aby udělal diagnózu (+psychoterapii, pokud bude potřeba).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 20:44

@Slečna Ferka Dekuji. O atace jsem toho uz hodne precetla a stale si rikam, ze „tak zle“ na tom jeste nejsem…
U nas je to prave tak jak pises. Zivim celou rodinu. Manzel je doma nebo sem tam brigada. Ale k tomuto jsem ho donutila ja. Zustal doma, protoze ja jsem chtela do prace. Jak se rika „chytit prilezitost“. Manzel doma zastane vse. Nemuzu ted zklamat…

mmd
Kecalka 140 příspěvků 22.02.17 21:01

Klasicky nabeh na panicke ataky. :roll: Vetsinou se objevuji, kdyz je clovek delsi dobu ve stresu. Navstiv psychiatra nebo terapeuta. Preji hodne stesti a sil. :kytka:

Eveelin
Echt Kelišová 9661 příspěvků 22.02.17 21:13

Podle mne jsi přetažená. Pomohl by víkend odpočinku, možná celý týden? A k tomu asi zimní/jarní únava. Pomáhá ubrat, více spát…

jindra.kytka
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 22.02.17 21:15

Už se mi něco podobného také stalo. Ale nebyl to vyloženě tlak v uších, ale všechna mluvená slova se mi proměnila v jedno hůůůůů, nerozuměla jsem významu. A začalo se točit všechno okolo mě. Znáš i tady toto? Naštěstí to přešlo, nemělo to trvalé následky. Také by mě zajímalo co to bylo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 21:22

@mmd Jsi hodna. Dekuji za radu. Opravdu si ji vazim :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 21:24

@Eveelin To bych taky rada. Ale to bohuzel nejde. I v dobe dovolene „musim“ byt na telefonu a pocitaci. A to uz je pro me stejne jako byt v praci. Bohuzel

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 21:25

@jindra.kytka a mela jsi toho v te dobe moc? Toto jsem nezazila. Rozumim vsemu. Jen pres ten tlak a huceni v usich musim treba sednout na zem (mota se mi hlava) a rukama si usi zacpat. To trochu pomaha

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 21:31
@Anonymní píše:
@Eveelin To bych taky rada. Ale to bohuzel nejde. I v dobe dovolene „musim“ byt na telefonu a pocitaci. A to uz je pro me stejne jako byt v praci. Bohuzel

Tak tady je asi příčina problémů. :roll: Být o dovolené na telefonu a počítači? To Vás nikdo nemůže donutit. Telefon vypnout a počítač neotvírat. Jinak také si myslím, že to bude psychika. Zrovna dneska tady je deníček, kde byly popisovány podobné obtíže - panické ataky. Motání hlavy by bylo možné také od tlaku, takže si pro jistotu můžete nechat změřit tlak. Já mívám nízký tlak - to se mně zatmí před očima a slyším jakoby v dálce. Hučení v uších bývá při vysokém tlaku. Každopádně to chce zvolnit tempo, u Vás to bude asi hlavně tou prací a tlakem na Vás.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 21:36
@Anonymní píše:
Tak tady je asi příčina problémů. :roll: Být o dovolené na telefonu a počítači? To Vás nikdo nemůže donutit. Telefon vypnout a počítač neotvírat. Jinak také si myslím, že to bude psychika. Zrovna dneska tady je deníček, kde byly popisovány podobné obtíže - panické ataky. Motání hlavy by bylo možné také od tlaku, takže si pro jistotu můžete nechat změřit tlak. Já mívám nízký tlak - to se mně zatmí před očima a slyším jakoby v dálce. Hučení v uších bývá při vysokém tlaku. Každopádně to chce zvolnit tempo, u Vás to bude asi hlavně tou prací a tlakem na Vás.

Ted si pripadam jako blazen, ale ja uz si to asi ani neumim predstavit. Mit vypnuty telefon, pocitac. Nevedet co se deje v praci. Co kdyz se tam neco stane? Ach jo. Kdyz si to po sobe takto ctu. To je hruza kam az to zaslo

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama