Je to reflux či přejídání 5měsíčního miminka?

20.6.15 17:38

Je to reflux či přejídání?

Krásný den maminky :kytka:,
chtěla bych se Vás zeptat, zda se může jednat o reflux či to může být přejídání, zda některá z Vás nemá obdobnou zkušenost.
Malému je nyní 5 měsíců a od mala špatně říhá, někdy vůbec. Někdy si ublinkává i 3 h. po jídle, několikrát. Malej mi usne a zhruba vždy za hoďku vidím jak se mu ucpe nosík a vyteče z pusinky vodička. V nosíku má bílou hlenovitou rýmu - asi mléko. Skoro vždy ho to probudí, já ho vždy zvednu on si někdy krkne, prdne, ale pak začne naříkat a těžko ho uspím bez prsa. Takže se mi skoro nikdy nevyspinká. Dr. řekla že to kolem roku přejde, že to je normální u miminek. Minulý týden mi pípala chůva kvůli tomu. Nemáte někdo zkušenost? Jak bych mu to mohla ulehčit? Děkuji :nevim: Bojím se aby se mi neudusil má výš hlavičku, ale je to kolotoč

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Run
20675
20.6.15 17:40

Jo moje se přežírala, nekrkala, blila pořád. A ano, přešlo to. Ale až tak po roce věku. Ale příkrmy odmítala, většinou se to změní právě s příkrmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22488
20.6.15 18:30

Mám zkušenost. Malej blij v jenom kuse, klidně 3hodiny po kojení. Blil i se zavedením příkrmů - byl to mazec, učil se lézt a věčně byl poblinkanej a po zemi same flek :zed: Zlepšilo se to kolem 10m, přešlo kolem roka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5499
20.6.15 18:40

Muj posledni syn blinka jak alik.to je od 3,5m prikrmovany.ma AR mliko, ktere blinka a blinka i prikrmy a to vsechny a jak se plazi, leze je to horsi.dle dr pribira a je prekrmeny…no ale…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
20.6.15 20:44

Druhy syn tez u/blinkal cca do roka a pul… klidne i hodiny po jidle… dle dr byl proste blinkaci mimino a mela asi pravdu… opravdu blinkal kdyz se vice najedl ci si jakymkoliv zpusobem zmackl brisko… ted mu budou dva a uz par mesicu je uplny klid (az na jizdu autem pro jistotu najednou…)
Pri refluxu apod. deti casto i kaslou, zejmena v horizontalni poloze, breci apod… nemam zkusenost. kazdopadne pokud dobre pribira a vse ma jinak v normach, na problem to neukazuje, treba by mu vice vyhovovaly mensi a castejsi porce jidla :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9576
20.6.15 20:48

My to máme taky tak s tím blinkáním…ale jak poznáte, že je mimčo přejezený??? Naše malá je takovej hubeňour…jako přibírá, ale spíš se vytahuje do délky než že by se kulatila. Tak mi kolikrát připadá, jestli třeba nemá málo toho mlíka…ale nepláče přes den nijak extra, tak je snad spokojená…jen blinká pořád - u prsa vrátí to mlíko taky kolikrát zpátky a taky klidně i dvě hodiny po jídle z ní jde natrávený mlíko. Přitom jen v klidu leží třeba, vůbec si bříško nemačká :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
20.6.15 21:03

my také

Od začátku mala blinká, má 6 měsíců/ 6 kg a to pribrala v poslední době a ublinkava i příkrm…Mudr to bere v pohodě, jen toho prádla :( potrebujem dvakratvice bodycek :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
20.6.15 21:34

My taky blikame az ted v 10. mesicich se to o dost zlepšilo, ale zatim neprestalo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.6.15 00:42

Je to boj holky co? Dokonce mi nevydrží ani cestu autosedačkou, jde mu to nahoru a dusí se na tom, nejhorší je cesta autem, taky ste to měli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9576
21.6.15 08:54

@Saruman no a co plínky? já spotřebuju každý den kolem dvaceti těch látkových plen 8o jen čekám, kdy se vykašlu na žehlení definitivně, protože obden u toho strávím dvě hodiny a už mě to začíná štvát :mrgreen: :mrgreen: a nelepší se ti to ani s příkrmama? Já jsem právě přemýšlela, že po ukončeném třetím měsíci bych naší malé zkusila už dát na noc kaši - je hustší, tak by to nemusela blinkat…a kdyby po tom neblinkala, tak bych najela na příkrmy asi relativně brzo…jestli se jí to bude vracet i tak, tak je to fuk a může být na mlíku… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20675
21.6.15 10:22

@KKatka23 jak to poznám? No v porodnici se vážilo a už tam dávala na jedno kojení stovku a víc. A přibírala tak půl kila týdně. Takže ano, přežírala se :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9576
21.6.15 11:17

@Run no jo, tak to je jasný :mrgreen: já jsem přemýšlela, že si tu pořídím domů, ať vím, kolik vypije, ale zase si říkám, abych z toho pak nezmagořila totálně 8o :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
26.6.15 08:44

@KKatka23 kaci jíme polivecky a blinkame všechno jo zlaty mliko ta mrkev nejde vyprat nespechejte :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama