Je to šikana?

3.4.17 00:10

Je to šikana?

Ahoj holky,

omlouvám se za anonymitu, je to citlivé téma :) Potřebovala bych slyšet názor na mojí momentální situaci v práci. Budu ráda za jakoukoliv radu nebo připomínku :)

Nastoupila jsem do jedné prodejny jako zástupce vedoucí. Jsem tam už cca 4 měsíce. S vedoucí jsem celou dobu vycházela poměrně dobře - sice to není typ holky se kterou bych si šla třeba sednout jen tak na kafe - ale profesně jsme vycházely dobře.
Jelikož jsem byla v práci nová a spoustu věcí jsem se musela naučit, stalo se mi a občas se mi stane, že udělám nějakou chybičku, ale rozhodně nic zásadního. Několikrát jsem mluvila s vedoucí - ptala jsem se jí jestli není žádný problém, jestli je spokojená s mojí prací, prostě jsem od ní chtěla zpětnou vazbu. Do očí mi nikdy nic neřekla max. „jo, všechno v pohodě“..
A teď během víkendu mi poslala celkem hnusnou smsku, že se mám nad sebou zamyslet, že už na to nemá, ať se dám dohromady, že jinak bude žádat o moje přeřazení na jinou prodejnu, že vlastně na tuhle pozici zástupce vůbec nemám. Ještě mi tam napsala, že neumím ani přicvaknout plakáty na sklo (v týdnu jsem to měla na starosti).
Tak jí volám nazpátek a ptám se jestli s těmi plakáty bylo něco v nepořádku a ona, že „nic, to byla jenom taková moje poznámka“..tak se jí ptám co tam bylo teda po mojí směně špatně, že měla potřebu mi psát takovou smsku..nebyla mi schopná konkrétně říct „udělala si špatně to a to“..jenom, že to prý myslí obecně. A že už mi prý ani nepřiřazuje k žádné práci, protože se to prý stejně muselo po mě předělávat. Tak se opět ptám, co konkrétně má na mysli a nebyla schopná mi dát jeden konkrétní případ. Pak mě obvinila, že pořád chodím a říkám jaká je tam nuda..přitom to vůbec není pravda. :(

Mám už toho dost, jsem demotivovaná a nejradši bych odešla. Co byste holky poradily vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

40251
3.4.17 00:20

Nejsi anonym. Asi bych koukla po práci jinde, než se nervovat a chodit s nechutí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69634
3.4.17 00:56

@Utrapena Neřešila bych zda to je či není šikana a hledala bych si jinou práci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 01:07

Je to takové divné. To cítíš sama. Osobně bych to nebalila a vyčkávala.
Zjistila jsem, že lidi ti obyčejně do očí nic neřeknou.
Na tyhle věci se mi osvědčilo neptat - jako kdo je spokojený, kdyby nebyl, poznáš to.
Vidím to i kolem sebe. Ti lidi, co se pořád ptají a ubezpečují, tak z nich vyzařuje takové nesebevědomí, závislost na pochvale, nesamostatnost. Já to taky nemám ráda. I takové to: jsem nová, zaučuji se, dělám chybičky. Někoho to může po čtyřech měsících dost popudit. U nás v práci ano. Tam jsou ženské z nových kolegyň hodně nervní, obyčejně je to dané velkým množstvím práce. Lidi nemají čas analyzovat velká chyba / malá chyba.
Vedoucí se chová divně, ale ty jí taky nemusíš hned volat a vyjasňovat si. Tohle řešte výhradně v práci, tohle je po telefonu takové neprofesionální. Tu SMS bych nemazala, popřípadě někde výše ukázala. To není profesionální jednání, to je výkřik do tmy a ani bych na to nereagovala.
Nevíme jak to vnímá druhá strana, ale může vadit cokoliv. Ono zástupce vedoucí má docela solidní plat a po nějakou dobu stálý a pokud děláš chybičky, byť drobné, tak na tvém platu se to neprojeví, ale na platu vedoucí ano.

Může se jednat o šikanu, ale mám pocit, že jste si nesedly jak pracovně, tak povahově a šikana nemusí být cílem tohoto jednání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
3.4.17 04:18

Asi sa ožrala a vypustila zo seba nahromadenú frustráciu, inak neviem prečo by ti to písala cez víkend a nepovedala nič v práci. Zrejme si jej nesadla ako človek a tak zvelicuje a nafukuje. Ja by som si hľadala inú prácu, pretože po takomto jej extempore by som tam asi v pohode nevydržala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 04:27

No, bud zacni na sobe makat a nedelat chyby, hledej chyby na ni, za ktery ji muzes poslat na dobro pryc, nebo si najdi novou praci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 06:26

Určitě hledat jinou práci :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1960
3.4.17 08:00

Taky bych se asi mrkla po nové práci :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4523
3.4.17 08:49

Právě kvůli takovému chování bych do takovéhoto zaměstnání nikdy nenastoupila. V takovýchto zaměstnáních prostě pracuje takovýto typ lidí a není to nic příjemného. Každý se tam vozí po každém a zvyšuje si své mizerné sebevědomí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7850
3.4.17 10:57

@Utrapena Sms si ulož, co je psáno to je dáno :mrgreen: řekla bych jí narovinu že pokud má nějaký problém ohledně práce tak bych byla ráda kdyby to řešila v pracovní době a neotravovala o víkendu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3558
3.4.17 11:29

Třeba v tobě vidí konkurenci. Možná ti práce jde. Zatím bych to neřešila a případně se obrátila, kdyby šlo do tuhého na inspektora vaší prodejny. /pokud patříš pod řetězec/. Situaci mu vysvětlila. Zase proč hned hledat jinou práci. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7850
3.4.17 11:32
@Anonymní píše:
Třeba v tobě vidí konkurenci. Možná ti práce jde. Zatím bych to neřešila a případně se obrátila, kdyby šlo do tuhého na inspektora vaší prodejny. /pokud patříš pod řetězec/. Situaci mu vysvětlila. Zase proč hned hledat jinou práci. :nevim:

Treba jo, proc ty ale pises jako anonym? Posledni dobou je to tady porad a neni mozne se v tom pak vyznat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 11:43

Ja nemam nic proti kritice..kdyby za mnou prisla hned a resila to se mnou. Vadi mi, ze do oci nerekne nic a pak si to vylejva pres smsky..pak tam byla jeste jedna situace..zakaznice tam nechala otevrenou plechovku coly, ktera se musi vyhodit jinde nez do naseho igelitoveho pytle. Stejne jako jsem ji mohla vyhodit ja, mohly to udelat i ostatni kolegyne. Ale vycita to jenom mne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 12:00
@Utrapena píše:
Ja nemam nic proti kritice..kdyby za mnou prisla hned a resila to se mnou. Vadi mi, ze do oci nerekne nic a pak si to vylejva pres smsky..pak tam byla jeste jedna situace..zakaznice tam nechala otevrenou plechovku coly, ktera se musi vyhodit jinde nez do naseho igelitoveho pytle. Stejne jako jsem ji mohla vyhodit ja, mohly to udelat i ostatni kolegyne. Ale vycita to jenom mne.

No, tady ti třeba řekla co jí vadí a ty to hned neguješ a hážeš na další. Třeba očekává větší akci a ty stojíš a čekáš. Ono to vypadá jako strašná kravina, ale patří to do tvé pracovní náplně? Patří, tak proč v tom hledáš výčitky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 12:09

@Trojlístek ok, ale proc o tom nerekne celemu tymu? Ze tam uz mesic stoji plechovka. Kdyz mi napsala, ze v sobe nemam cistotu, cekala jsem teda vetsi duvod nez zapomenutou plechovku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama