Reklama

Je to sobecké?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.18 19:54
je to sobecke?

Mam miminko (7t), ktere bylo chtene (vic od chlapa), mame teď rozbroje, ktere zacaly uz v tehu-moc si me nevsimal, neprizpusobil se. Cekala jsem ze az se maly narodi, usadi se, nestalo se. Ma stale svuj zivot, sice maleho miluje, nic ale ze svych konicku neomezil, doma moc neni, vse kolem decka delam ja a i jsem vse pro nej chystala. Chtela bych od nej odejit, do jineho mesta k nasim (jsou v duchodu-pomohou, kdyz bude treba), ta vzdalenost je je 130km. Je to spatne? Vim ze spolu mame pre, nemam ho asi uz rada, on uz me asi taky ne. Ale zase co nas syn? Mam jen kvuki malemu zustavat chlapovi v jeho bydlisti nebo muzu odjet k nasim (s nima bych nebydlela - maji psy a kocky),, ale nasla bych si byt. Je moralni nebo sobecke? Nevim pro co se rozhoudout. Co radite?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 10.03.18 19:57

Je to nejen sobecké, ale když to vezmeme do důsledku, tak i protizákonné, protože o zásadních věcech kolem dítěte (což stěhování o 130 km nepochybně je) rozhodují oba rodiče. A jako promiň, řešit u 7 týděnního mimina, že otec neomezil koníčky a dělat z toho důvod pro rozchod mi přijde hodně mimo mísu.

Aries6
Generální žvanilka 21913 příspěvků 2 inzeráty 10.03.18 19:58

Myslím ti, že je to trošku unáhlené. Dítě je maličké, je to strašně nová situace. I on může mít zmatené pocity. A prostě nechápe, co to je, být najednou připoutaná k dítěti 24/7.
Nechci se ho proboha zastávat, jen si myslím, že by to dalo ještě řešit, než se hned balit.

Aries6
Generální žvanilka 21913 příspěvků 2 inzeráty 10.03.18 20:00

Můj chlap byl takovej trošku mimo po porodu třetího dítěte. Taky plánované, chtěné, ale poznala jsem, že toho na něho najednou bylo nějak moc. Srovnalo se to.
Jinak s první sem tam pomohl, pohlídal, vykupal, přebalil, ale spíš vyjímečně. Další už jako miminka ne, užívat si víc ty starší. Teď je holkám 6, 4 a 2 roky a je to úplně nejlepší.

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 10.03.18 20:01

„Mám jen kvůli malému zůstávat…?“ Jen? Tvoje dítě je „jen“? 8o Ano, je to sobecké. A nevím, čemu by se měl chlap v těhotenství přizpůsobovat.
Přestaň blbnout a řeš situaci jako dospělá matka! To od všeho zdrhneš? Na vztahu se musí pracovat, s takovým přístupem tě asi moc úspěchů nepotká. Neblbni…

vonajebohyne
Echt Kelišová 9528 příspěvků 10.03.18 20:03

Sedm tydnu po porodu, takze hormony jeste pracuji. Dala bych tomu jeste cas a nedelala ukvapena rozhodnuti.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18102 příspěvků 10.03.18 20:10
@Anonymní píše:
Mam miminko (7t), ktere bylo chtene (vic od chlapa), mame teď rozbroje, ktere zacaly uz v tehu-moc si me nevsimal, neprizpusobil se. Cekala jsem ze az se maly narodi, usadi se, nestalo se. Ma stale svuj zivot, sice maleho miluje, nic ale ze svych konicku neomezil, doma moc neni, vse kolem decka delam ja a i jsem vse pro nej chystala. Chtela bych od nej odejit, do jineho mesta k nasim (jsou v duchodu-pomohou, kdyz bude treba), ta vzdalenost je je 130km. Je to spatne? Vim ze spolu mame pre, nemam ho asi uz rada, on uz me asi taky ne. Ale zase co nas syn? Mam jen kvuki malemu zustavat chlapovi v jeho bydlisti nebo muzu odjet k nasim (s nima bych nebydlela - maji psy a kocky),, ale nasla bych si byt. Je moralni nebo sobecke? Nevim pro co se rozhoudout. Co radite?

Takže sis pořídila plánované dítě s někým, kdo se sice choval jinak než podle tvých představ, ale ty sis představovala, že ho dítě změní. Světe div se, nestalo se tak. Teď bys dost ráda přehodila vinu na něj(on ho chtěl víc) a od dítěte ho odřízla. A k tomu všemu bys ještě ráda měla požehnání, že děláš dobře a jaký jsi chudák. Chudák je dítě, které bude muset vyrůstat v takovém prostředí.

Helileli
Závislačka 2750 příspěvků 10.03.18 20:13

Ty už máš tam vyhlidnuteho jiného adepta, že se tam chceš honem stěhovat? No tak není doma, fajn, když se odstěhujes do jiného bytu, tak tam budeš taky jen ty a mimino, akorát na tom budeš finančně hůř, dítě přijde o kontakt s otcem a možná ještě budeš litovat.
Já osobně bych to nechala plynout, věnovala se miminku, partnera decentně naháněla, ať se taky stará, tj. ať jde na procházku, ať večer se postará, když ty se vyparadis a půjdeš s kamarádkou na skleničku. No a buď mu to docvakne nebo ne. Ale myslím, že v této situaci není kam spěchat (pokud teda nemáš v záloze už dalšího, tam by bylo jasné, proč chceš pryč)

Verun83
Echt Kelišová 8601 příspěvků 33 inzerátů 10.03.18 20:25

A resila jsi to s nim? Nebo si jen neco ocekavala, ale nic mu nerekla? Konicky bych mu nezakazovala, ale mohl by je nejak prizpusobit? Chtel dite, tak at se mu venuje, i vikendu at ho vozi, udela si s nim ritualy.
Nevim, jak jste to resili… Ocekavat nic nemuzes, chlapovi to musis rict, ne jako prikaz, ale nejak chytre, aby mel pocit, ze bez nej to jinak nejde. Pochvalit.
A zapomen, ze se chlap zmeni, nezmeni.

MarkeTha77
Stálice 81 příspěvků 10.03.18 20:40
@hanka.br. píše:
Takže sis pořídila plánované dítě s někým, kdo se sice choval jinak než podle tvých představ, ale ty sis představovala, že ho dítě změní. Světe div se, nestalo se tak. Teď bys dost ráda přehodila vinu na něj(on ho chtěl víc) a od dítěte ho odřízla. A k tomu všemu bys ještě ráda měla požehnání, že děláš dobře a jaký jsi chudák. Chudák je dítě, které bude muset vyrůstat v takovém prostředí.

Ale on mohl miminko chtít a být skvělý táta, ale je to pro něj nová situace a chce to čas než si zvykne. Ne každý chlap to hned umí skvěle s miminkem. Může si najít k němu cestu až trošku povyroste malej :) A maminka je pod vlivem snad hormonů, které ji trochu omlouvají a snad se oba budou za chvilku z prcka radovat :) Tyhle pocity mohou být někdy krátce po porodu, ale většinou se to brzo srovná. Jen to chce, zakladatelko trochu síly a hodit se do pohody a neřešit blbosti :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.18 20:50

Sobecké to není, když se chlap nechová 100% jak otec od rodiny a ty se cítíš na vše sama a že to je teda pěkná fuška zpočátku, tak proč ne.. hlavně v začátcích se pomoc cení a nejvíc vždy pomáhají rodiče, máme to tak my, naši kamarádi, příbuzní..všichni co znám

mary.27
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 10.03.18 20:58

Když oni ty chlapi to s těma miminami nějak neumí. Začnou řádit většinou až s většíma dětma. Nedělala bych unáhlené závěry. Nikam se zatím nestěhuj a mluvte a komunikujte spolu. (Reš to s ním a ne na internetu) ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.18 21:30

Ahoj, úplně rozumím, že jsi naštvaná a asi taky unavená. Ty prvni týdny jsou ficak (a to muj muž pomáhal nadstandardním způsobem). Odcházet je určitě předčasné, i kdyby rodiče pomáhali, stejně je to na prd. Nepsala jsi, jak moc jsi to s přítelem probírala. Radím to co, většina - promluv si s ním, řekni opravdu přesně, co bys potřebovala (nečekej až se dovtipi :D ) a pak uvidíš. Pokud ani pak nedojde ke změně, je to na zamyšlení. A možná nápad, když myslíš, že by rodiče pomáhali - nemohli by přijet na par dní, aby sis odfrkla? Samo nevím, jestli máte místo a jaké jsou vztahy s pritelem, ale pokud by to pomohlo tobě… jinak držím palce, ať se to srovná.

Dory22
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 10.03.18 21:46
@Anonymní píše:

Co si s přítelem promluvit? A říct mu co ti vadí, taky záleží jak má náročnou práci.
Ale odstěhovat se mi přijde sobecké. A hlavně syna máte společného, tak by určitě o tom měl rozhodovat i chlap.
Ale pokud už ho nemáš ráda a on tebe a vztah by podle Vás neměl cenu, tak zas proč se trápit že?
Neuznávám to, že někdo zůstane s chlapem jen kvůli dětem. I když děti za to nemohou, ale co by to byl za život.

Berushka1
Kecalka 156 příspěvků 10.03.18 22:29

AHOJ já si nemyslím, že je to sobecké, neznamená to, že se musíš obětovat nějakým dogmatem. Rozhodně je lepší odejít od partnera se kterým se ani nemáte rádi, máte jít dítěti vzorem takže ono se to učí od vás… jestli to tak cítíš a chceš to změnit, máš moji podporu, musíš být velmi silná žena :srdce: :kytka:… můj názor

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama