Reklama

Je to troll/fake?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eneer
Závislačka 2910 příspěvků 05.09.18 16:08
Je to troll/fake?

Zdravím, na stránkách wespeke.com mě oslovila jedna starší dáma z Amsterdamu s touto zprávou:

Hello dear, i really do not have strength for intense communication but i can reply your mail when i can, i am dying of cancer and has decided to donate all to charity as that is the only thing that will give me joy, i am contacting you to assist me on this because my relatives are not reliable and are against this wish of mine for their selfish interest. If you are interested in assisting me use the funds for charity as i have sold all, do get back to me via my private email: rosemary3000000@gm­ail.com

Ze zvědavosti jsem odpověděla, jakým způsobem chce dotyčná pomoct a na to mi odpověděla:

Thanks for your response, i want a charity foundation to be set up in my name with the funds, i been praying to find a reliable person to assist me use this funds for charity because my relatives are not in support, i am presently stuck to this bed and my condition is getting worse by the day, please help me on this cause and tell me about yourself and the kind of charity you will like to embark on to establish the foundation that would immortalise my name, and i will give you my lawyer 's details so you can contact him to advice and assist you have the funds transferred to your local account, to conveniently use it for charity there and my lawyer will monitor the process to ensure the funds is really used for charity and i will let you have 5% of the funds for your compensation and personal expenses.

It is painful to know i am dying soon and giving all to charity is all that will give me joy, so i want my wish executed before i pass on as the doctors says i have about two months to live.

Popravdě nevím, co si o tom mám myslet, ale nějak se mi to nezdá… Nehodlám podnikat žádné kroky, jen mi to vrtá hlavou, setkali jste s něčím podobným?

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9626 příspěvků 05.09.18 16:10

Fake jak vyšitej.

Eneer
Závislačka 2910 příspěvků 05.09.18 16:11

@Tichošlápek A co je smyslem? Získat data nebo?

Tichošlápek
Echt Kelišová 9626 příspěvků 05.09.18 16:15

@Eneer tipla bych taky osobní data, plus čísla účtů Edit- ještě bych po par mailech čekala, ze nastane nějaký problém a bude potřeba uhradit převod, aby peníze odešly nebo neco podobného

Prof. Farnsworth
Závislačka 3849 příspěvků 05.09.18 16:16
@Eneer píše:

Vytáhnout peníze za „poplatky“ bankám apod. Obdoba nigerijských dopisů…

Halamka
Závislačka 3440 příspěvků 05.09.18 16:17

A teď si představte, že jsou i tací, kteří na to skočí :mrgreen:
Jak ten asi 60. letý chlap, co letěl na své náklady přes půl světa, aby někde převážel drogy a kde skončil :mrgreen:
Tohle by pokračovalo - pošlete mi pár tisíc, mám problém s převodem milionů… A oni pošlou :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

tininas
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 05.09.18 16:18
@Eneer píše:
Zdravím, na stránkách wespeke.com mě oslovila jedna starší dáma z Amsterdamu s touto zprávou:

Hello dear, i really do not have strength for intense communication but i can reply your mail when i can, i am dying of cancer and has decided to donate all to charity as that is the only thing that will give me joy, i am contacting you to assist me on this because my relatives are not reliable and are against this wish of mine for their selfish interest. If you are interested in assisting me use the funds for charity as i have sold all, do get back to me via my private email: rosemary3000000@gm­ail.com

Ze zvědavosti jsem odpověděla, jakým způsobem chce dotyčná pomoct a na to mi odpověděla:

Thanks for your response, i want a charity foundation to be set up in my name with the funds, i been praying to find a reliable person to assist me use this funds for charity because my relatives are not in support, i am presently stuck to this bed and my condition is getting worse by the day, please help me on this cause and tell me about yourself and the kind of charity you will like to embark on to establish the foundation that would immortalise my name, and i will give you my lawyer 's details so you can contact him to advice and assist you have the funds transferred to your local account, to conveniently use it for charity there and my lawyer will monitor the process to ensure the funds is really used for charity and i will let you have 5% of the funds for your compensation and personal expenses.
It is painful to know i am dying soon and giving all to charity is all that will give me joy, so i want my wish executed before i pass on as the doctors says i have about two months to live.

Popravdě nevím, co si o tom mám myslet, ale nějak se mi to nezdá… Nehodlám podnikat žádné kroky, jen mi to vrtá hlavou, setkali jste s něčím podobným?

Je to podvod a tato věta mě v tom utvrzuje. :)

Uživatel je onlineChauvinist
Neúnavná pisatelka 16056 příspěvků 05.09.18 16:21
@Eneer píše:

Předpokládám, že v následujících dvou emailech se dozvíš (po předání svých osobních údajů), že právník požaduje $2000 jako contract-fee a musíš to rychle poslat ne tenhle účet, protože ona už achiach nemá moc času, případně nějaká jiná srdceryvná story, která končí tím, že máš někam poslat peníze.
Jasnej SCAM. Bloknout.

happybean
Nováček 7 příspěvků 05.09.18 16:28

Ja bych nikdy nevěřila něčemu, v čem jsou takový hrozný gramatický a pravopisný chyby…

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 20923 příspěvků 05.09.18 16:30
@Eneer píše:

To, co je smyslem nigerijských dopisů atd.

Vždycky chtějí „převést peníze z dědictví/ně­kamúněkomu“, ale budou po tobě chtít zaplatit nějaký „poplatek“.

stock
Echt Kelišová 7770 příspěvků 05.09.18 16:53

@Eneer další maily vubec neotvirej,rovnou je „vyhod“ a pokud treba,změn si mailovou adresu.

hani28
Ukecaná baba ;) 1086 příspěvků 05.09.18 17:02

Je to jasny podvod, uz proto, ze vlastni rodine neduveruje ale cizi osobe pres internet, ktera ani neni ve stejne zemi, ano?

Russet
Extra třída :D 10314 příspěvků 05.09.18 17:05
@Eneer píše:

Já bych podobný mail rovnou vymazala :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama