Je tu někdo kdo nesnese návštěvy?

Anonymní
16.9.21 13:07

Je tu někdo kdo nesnese návštěvy?

Ahoj, prosím anonym.. Otázka je jasná, je tu někdo kdo nesnese návštěvy? Myslím tím všeobecně všech.. Rodina moje, chlapova, známí a přátelé… Jak slušně odmítat návštěvy? A lze odmítnout slušně stylem, aby pochopili že je to napořád? Největší problém odmítnout chlapovu rodinu..
Ano nepopírám, je to možný moje psychická nemoc, ale nehodlám se překonávat, byt je můj. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20856
16.9.21 13:09

A co ti na tom konkrétně vadí, jestli se můžu zeptat? Vadila by ti i návštěva manželovo rodiny, když ty tam třeba nejsi? Nebo ti jde čistě o to vniknutí do osobního prostoru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.21 13:14

Vadí mi, že mě omezují časově, že si v tu chvíli nemůžu dělat co chci..
Obtěžuje mě vůbec to ze jim musím např. uvařit blbý kafe..
Vadí mi uklízet před.. Kdyz stejně nadelaji bordel (drobky)
Nesnáším když u mě někdo chodí bosky (hole nohy)
Vadí že mi mikrocasticema znecisti WC…

Prostě celkově, to že bych nebyla doma je pro mě ještě horší varianta.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
18364
16.9.21 13:17

No tak jeslti bydlíte společně s partnerem a podílíte se na nákladech na bydlení, tak to není váš byt, ale společný byt a tedy jeho užívání nemůže sloužit jen tvým potřebám, ale i potřebám partnera, příapdně dětí. A pokud k jejich potřebám patří kontakt s jejich blízkými, tak fakt není řešením ječet že je to tvůj byt a nikdo nepřekročí práh, ale jaksi společně hledejte takové řešení, abyste byli v pohodě.

Zároveň pokud jsi psychicky nemocná a evidetnně nejsi úplně kompenzovaná a ničí ti to fungování s ostatními lidmi, tak je dost žádoucí překonat svůj názor, že prostě se léčit nebudeš.

Ono když to začneš řešit, tak se najednou najdou i řešení toho, jak fungovat s blízkými lidmi tak, aby to neubližovalo ani jedné straně.

Tím že všechny posíláš do prrrdele, protože se potřebuješ ochránit, když jsi zrovna v křehčím stavu a nevysvěltíš jim to, tak jedna jim ubližuješ a taky jaksi si zaděláváš na to, aby tě začali nesnášet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21586
16.9.21 13:18
@Anonymní píše:
Vadí že mi mikrocasticema znecisti WC…Prostě celkově, to že bych nebyla doma je pro mě ještě horší varianta.

a když k tobě začal chodit partner to ti nevadilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
16.9.21 13:19

Ne že bych nesnesla návštěvy, zvu si jen lidi, které mám ráda a nejbližší. Jsem asociál, takže kromě rodiny jich moc není :mrgreen:.
Co nesnáším je, když návštěva neví, kdy má odejít :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.9.21 13:21

Čekala bych, že za tím budou spíše nějaké špatné vztahy, než mikročástice. 8o
A jak to máš ty, když jdeš někam na návštěvu? Nevadí Ti sedět na prkénku cizích lidí? Dotýkat se kohoutku, kterého se dotkl někdo jiný a zřejmě špinavýma rukama?
Hádám, že problém je tedy v čistotě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3618
16.9.21 13:22

Nemám ráda neohlášené návštěvy. A taky dlouhé návštěvy. Návštěvy přes noc už jsem přestala dávat. Nejradši mám se sejít někde v kavárně nebo jet na společný výlet, pobyt atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.21 13:23

Já Tě chápu. Přijde mi nej se scházet mimo byt. Kafe, procházka, výlet… Ale všimla jsem si že pokud mám někoho fakt ráda nebo mi prostě sedl, tak nemám téměř problém a mavnu rukou i nad špínou z bot.
Nejhorší jsou ty povinný strojený rodinný návštěvy. :mrgreen: Brrrrr

• Citovat
  • Nahlásit
16866
16.9.21 13:23
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím anonym.. Otázka je jasná, je tu někdo kdo nesnese návštěvy? Myslím tím všeobecně všech.. Rodina moje, chlapova, známí a přátelé… Jak slušně odmítat návštěvy? A lze odmítnout slušně stylem, aby pochopili že je to napořád? Největší problém odmítnout chlapovu rodinu..
Ano nepopírám, je to možný moje psychická nemoc, ale nehodlám se překonávat, byt je můj. :nevim:

Myslím, že bude stačit trpělivě pokračovat tímto způsobem - odmítat a argumentovat stylem „obtěžují mne a protože byt je můj, nehodlám se překonávat“ - a situace se vyřeší sama.

Normální člověk by totiž musel být padlý na hlavu, aby od svého životního partnera snesl takový přístup ke svým rodičům resp. své rodině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1930
16.9.21 13:24

Tak s těmi mikročásticemi jsi mě pobavila, ale na zadanou otázku odpovídám: já.
Moje rodina mi nevadí, protože nejezdí tak často, klidně bych snesla častěji, protože jsme duševně zhruba na stejné vlně.
Jeho rodina mi vadí. Nesnáším, když se mi někdo hrabe v kuchyňské lince nebo mi pobíhá po bytě. Což oni dělají. Svoje neteře a synovce mám kliďásky, jeho jsou rozjívení, kteří často něco rozbijí. A pořád mají hlad :D.
Ani kamarádky nezvu často - protože nemám po práci čas. Stačí mi občasné zatelefonování. Raději s nimi někam zajdu, než aby mi lidi vysedávali doma.
A beru to jako normální, protože každý jsme nějaký, a berou mě tak už všichni známí. A je mi u zadku, co si o tom myslí. Kupodivu mám kamarádek a kamarádů hodně :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.21 13:25

To že je někdo rodina, neznamená automaticky pochopení a souznění. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
1930
16.9.21 13:26
@BohunkaP píše:
Normální člověk by totiž musel být padlý na hlavu, aby od svého životního partnera snesl takový přístup ke svým rodičům resp. své rodině.

Otázka je, co je normální.
Někdo bere jako normu to, že si sedne v obýváku třeba na 3 hodiny a popovídá se a slušným způsobem se návštěvně užijí.
Jiný bere jako normu rozjívené lítání po cizím bytě, strkání hlav do ložnice, nátlak stylem „proč ještě nemáte vymalováno?“ a podobě.
Tak tedy: „normální člověk by musel být padlý na hlavu“, kdyby se na takové návštěvy partnera těšil. ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33268
16.9.21 13:26
@Anonymní píše:
Vadí že mi mikrocasticema znecisti WC…Prostě celkově, to že bych nebyla doma je pro mě ještě horší varianta.

S tebou musí být radost žít :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1930
16.9.21 13:28
@jednoslunicko píše:
Nemám ráda neohlášené návštěvy. A taky dlouhé návštěvy. Návštěvy přes noc už jsem přestala dávat. Nejradši mám se sejít někde v kavárně nebo jet na společný výlet, pobyt atd.

Absolutně stejně.
Tedy u své rodiny dělám 2× ročně výjimku. Jsou zdaleka a jedno odpoledne by nemělo smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat