Bydlení u prarodičů přítele.

Anonymní
14.9.21 17:13

Bydlení u prarodičů přítele.

Všechny zdravím potřebovala bych poradit jak přežít bydlení v bytě který říká pane někomu jinému. Je mi 18 jsem ve třetím ročníku na učňáku tenhle školní rok končím a po dohodě s rodiči a prarodiči od přítele bydlím od června u přítele který nastupuje teď na vysokou školu na medinu. Jeho prarodiče jsou teď čerstvě v důchodu a odešli bydlet na chalupu. Slíbili nám že do bytu nepolezou neohlášeně ať si to tady zařídíme podle sebe. Byli rádi že někdo v bytě bude že nebude prázdný a nechali nás tu skoro zadarmo. Nemůžu říct že by tohle nedodržovali ale často sem přijedou o víkendu brzo ráno dají vědět tak že zavolají v 6.30 že v osm jsou zde. Přivezou třeba staženého králíka a to je pořád něco. A hned jak přijedou mají blbé řeči. Jak to že ještě nezačínám dělat oběd co jsem to za hospodyni jestli už plánujeme svatbu že oni jí v našem věku měli že se chtějí dožít našeho dítěte a furt mají takové řeči hlavně babi. Vůbec neberou že jde na těžkou školu. Oni by pro něj chtěli vojnu pak hned děti práci v lese protože pořádný chlap má dělat rukama a já bych měla rodit děti a starat se o manžela. Přítel se na domácnosti podílí to kdyby oni věděli tak se nepřestanou divit. Jejich děda neumí ani čaj a přítel to do nedávna neuměl taky. Všechno tohle dělala babička. On zase s dědou dělal na chalupě. To je další problém. Chápu že jsou staří a potřebují pomoc od přítele se dřevem a dalšíma věcma je to za to že nám poskytli byt ale oni chtějí abych tam jela taky a babička mě učila svíčkovou a marmelády. Chodím na gastro školu věnuji se vaření ale mám ráda moderní kuchyni a podle babičky je důležité aby ženská uměla tu klasiku a podle ní. Přítel se mě zastane ale směje se tomu a říká ať si to tak neberu že jsou staří. Jenže já nezvládnu takto žít šest let co bude na škole a samostatný bydlení v Praze si nebudeme moci dovolit. Jak to přežít aby mi nehráblo? Díky za každou radu a pochopení.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9727
14.9.21 17:19

To fakt máš nervy kvůli tomu, že tě jeho babička chce naučit jak dělá svíčkovou? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1671
14.9.21 17:21

Nepřijde mi na tom nic hrozného, buď trochu pokorná. Dovezou vám maso zadarmo, dají vědět, pokud je to pravidelně v sobotu v 8 ráno, tak se normálně hezky zeptej, zda by se příště nemohli stavit třeba až kolem 10. Babča ti chce předat nějaké recepty, nevidím na tom nic hrozného, občas jeď, pomoz na chalupě taky, nech se naučit svíčkovou, příště řekni, že prostě nemůžeš. :nevim: nikdo vás do ničeho asi nenutí. Řeči o svatbách a dětech má snad každá babička, to samé, co by člověk měl a neměl dělat a jak. A nebo si prostě najdete spolubydlení v Praze, no a můžete mít tisíckrát horší spolubydlící, kteří tam budou furt. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1951
14.9.21 17:23

Na jednu stranu Tě chápu, ono je to takový úsměvný, ale asi jen do doby, než se to člověka týká. Ale zas si myslím, že by bylo fajn být trošku vděčnější a povznést se na to. Málokdo má ve vašem věku takové podmínky, že si může žít skoro bez práce a skoro zadarmo takto jak vy. Natož v Praze. Nemyslím si, že by to na koleji nebo ve spolubydlení bylo lepší. Všude je něco, jak říkám, na nervy to asi leze, moje prababička je to samé, halt stará škola, prostě důchodci no. Já s ní naštěstí nežiju ani nežiju u ní, ale kdyby měla a nabídla mi takovou možnost, s vděkem to příjmu a s úsměvem přejdu a odkývu blbé kecy, občas přežiji nevyžádané rady a udělám si to podle sebe. Oni to nemyslí zle a jiní nebudou, takže je na tobě, jak to vezmeš. Jo a prosím Tě, nechceš používat čárky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12001

A z čeho že ti hrabe? :think: Máte skoro zadarmo byt, babička tě chce naučit vařit atd. Holt stará škola no. Za jejího mládí bylo normální to, co říká. Bydet tam nemusíš, když ti to tak strašně vadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Mně to nepřijde tak hrozný. Byt v Praze je totální luxus, za to bych klidně vařila svíčkovou každý týden. Chápu, že tě to štve, ale vždyť to je skvělý, že tě naučí, jak dělat marmelády, a ještě ti dá zadarmo králíka?!
Prostě u těch staromilských keců o plození dětí a chlapské práci si mysli svoje a přemýšlej hlavně o tom, co vám dávají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.21 17:30

Ježíši

Ježíši na kříži, to snad není ani možný. Víš jak ti ostatní holky můžou závidět? Barák v osmnácti zadarmo, zadaná s chytrým klukem… :P
Mě je dvacet a za takovou nabídku bych se naučila vařit i svíčkovou. Každopádně, musím uznat, že já budu mít zase zadarmo byt :P, teda když si odmyslím, že budu muset platit plyn, vodu, elektřinu atd…
Ale pořád lepší než někde platit nájem :lol:, tak buď vděčná :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
9668
14.9.21 17:31

Řekni babče že zaspala dobu…že dnes se rodí po 30 že se lidi neberou a že ženská už dnes nemusí stát od rána do večera v zástěře u plotny. A chlap není od rána do večera na poli… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33820
14.9.21 17:32
@Anonymní píše:
Všechny zdravím potřebovala bych poradit jak přežít bydlení v bytě který říká pane někomu jinému. Je mi 18 jsem ve třetím ročníku na učňáku tenhle školní rok končím a po dohodě s rodiči a prarodiči od přítele bydlím od června u přítele který nastupuje teď na vysokou školu na medinu. Jeho prarodiče jsou teď čerstvě v důchodu a odešli bydlet na chalupu. Slíbili nám že do bytu nepolezou neohlášeně ať si to tady zařídíme podle sebe. Byli rádi že někdo v bytě bude že nebude prázdný a nechali nás tu skoro zadarmo. Nemůžu říct že by tohle nedodržovali ale často sem přijedou o víkendu brzo ráno dají vědět tak že zavolají v 6.30 že v osm jsou zde. Přivezou třeba staženého králíka a to je pořád něco. A hned jak přijedou mají blbé řeči. Jak to že ještě nezačínám dělat oběd co jsem to za hospodyni jestli už plánujeme svatbu že oni jí v našem věku měli že se chtějí dožít našeho dítěte a furt mají takové řeči hlavně babi. Vůbec neberou že jde na těžkou školu. Oni by pro něj chtěli vojnu pak hned děti práci v lese protože pořádný chlap má dělat rukama a já bych měla rodit děti a starat se o manžela. Přítel se na domácnosti podílí to kdyby oni věděli tak se nepřestanou divit. Jejich děda neumí ani čaj a přítel to do nedávna neuměl taky. Všechno tohle dělala babička. On zase s dědou dělal na chalupě. To je další problém. Chápu že jsou staří a potřebují pomoc od přítele se dřevem a dalšíma věcma je to za to že nám poskytli byt ale oni chtějí abych tam jela taky a babička mě učila svíčkovou a marmelády. Chodím na gastro školu věnuji se vaření ale mám ráda moderní kuchyni a podle babičky je důležité aby ženská uměla tu klasiku a podle ní. Přítel se mě zastane ale směje se tomu a říká ať si to tak neberu že jsou staří. Jenže já nezvládnu takto žít šest let co bude na škole a samostatný bydlení v Praze si nebudeme moci dovolit. Jak to přežít aby mi nehráblo? Díky za každou radu a pochopení.

To je malá cena za bydlení v Praze zadarmo :mrgreen:
Pro mojí maminku taky byly víkendy časem, kdy se šůrovalo, vařilo, peklo…

A aky musela kousnout, že my si jídlo objednáváme a péct nebudu nikdy, protože cukru je už tak všude milion. NEjsem ani ráda, že peče ona ani tety. Protože v mojí generaci se snaží lidé jíst zdravě, takže nastává vnucování, což není příjemné nikomu. Jasně, že by mi to chutnalo. Ale byla bych koule. Navíc teda sladké nesmím ze zdravotních důvodů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9668
14.9.21 17:34

@Žižkovská žena Skvělý by bylo pokud by měla zakladatelka klid a mohla volně dýchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12001
14.9.21 17:34
@Anonymní píše:
Ježíši na kříži, to snad není ani možný. Víš jak ti ostatní holky můžou závidět? Barák v osmnácti zadarmo, zadaná s chytrým klukem… :P
Mě je dvacet a za takovou nabídku bych se naučila vařit i svíčkovou. Každopádně, musím uznat, že já budu mít zase zadarmo byt :P, teda když si odmyslím, že budu muset platit plyn, vodu, elektřinu atd…
Ale pořád lepší než někde platit nájem :lol:, tak buď vděčná :palec:

Barák? Píše byt. A proč si anonym?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14686
14.9.21 17:35

Jsi moc utlocitna.
Normalne se s nimi bav a kdyz ti to uz bude neprijemne, otoc to do srandy. Treba na otazku, kdy bude svatba, rekni ze zejtra.
Na prichodech se domluvte.
A svickovou a marmelady je fajn umet!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12001
14.9.21 17:37
@Annabela11 píše:
@Žižkovská žena Skvělý by bylo pokud by měla zakladatelka klid a mohla volně dýchat.

A co se jí děje tak strašnýho? Babička je stará, za jejího mládí to tak bylo. Dnes je to jiné, to je jasný, ale vždytˇsi to stejně udělají po svém ne? Jestli jí to tak strašně vadí, tak tam přece bydlet nemusí, nikdo jí nenutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4208
14.9.21 17:38

Je to úsměvný, ale zkus být tolerantní ke stáří. Je nepředelas a jiní nebudou. Já bych se na den klidne obětovala a svíčkovou se naučila. Od babiček je nejlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9668
14.9.21 17:40

@arinecka Nutit někoho do čeho nechce poslouchat hloupé řeči, no nevím. To jde vydržet nějakou dobu…bydlí tam s přítelem proč by měla jít jinam? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat