Tchýně - měsíc na návštěvě - jak byste se zachovali?

Anonymní
11.9.21 00:22

Tchýně - měsíc na návštěvě- jak byste se zachovali?

Ahoj,

víc hlav víc ví, tak by mě zajímalo, jak byste se zachovali v mé situaci, já doutnám a snažím se nevybouchnout.

Přijela k nám manželova matka (70), je to cizinec, takže k nám letěla 34 hodin, 2 přestupy, ještě jsme pro ní museli do Německa. Viděli jsme se prvně. Přijela za účelem strávit čas s vnučkou (2 měsíce, naše první dítě) a hned na měsíc do našeho 3+1.

Je to diabetička, píchá si inzulín, blbě chodí a taky je veganka, tudíž možnosti co vařit jsou omezené, za to její nároky na pokrmy vysoké. Doma má 2 služky a kuchařku, kteří s nimi permanentně žijí, tudíž chápete správně, že sama si neustele ani postel. Náš den probíhá následujícím způsobem - manžel pracuje každý den do 18:00, já uvařím snídani, oběd, večeři, uklízím, starám se o malou, o naše dva psy. Ona sedí, celý den, nekouká na TV, nečte, jen drží malou na klíně když spí (podle mě dítě má spát v postýlce a ne celej den na něčím klíně). Jinak jí ani nepřebalí, ani nenakrmí pokud odstříkám mléko. S ničím nepomůže, co jí odpadne od ruky, to nechá ležet. Přijdu si jako služka. Je nádhernej podzim, jsme čerstvě rodiče a já jsem tyhle dny uvázaná doma jak ve vězení. Pokud někam chci jít, chce jít taky.

Chápu, že cestování do ČR je dlouhé, a že je stará, a kdo ví kolik bude mít příležitostí se s malou a s manželem vidět, ale měsíc je strašně dlouho, přežila jsem týden, ale mám celkem depku, došlo i na slzy. Manžel tvrdí, že se mi nic neděje, tak nechápe, co vyvádím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
54011
11.9.21 00:25

Tak manžel chodí domu po 18h tak je jasné že on je v klidu. Měsíc je prostě masakr, syn by se jí měl věnovat ;) čí to byl vlastně nápad na takovou dobu :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
11.9.21 00:39

Na spaní v náruči nevidím nic špatného-naopak.
Jinak to ale musí byt masakr. Muž si nemůže vzít dovolenou, když mu přijela po tak dlouhé době matka…? snažila bych se nehrotit a prezit, ale stanovila bych si hranice (hlavně ohledně výchovy a pece o dite). Jídlo můžete objednávat, pripadne i paní na úklid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
919
11.9.21 00:45

Stará nemocná tchyně ze zahraničí, která má dvě služky a osobní kuchařku? 8o V tom případě bych ten měsíc nějak vydržela a těšila se na dědictví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
159
11.9.21 00:47

A ty nejsi schopna ji slusne pozadat o spolupraci? Nez se z toho hroutit, tak bych se s ni zkusila domluvit. Treba na prochazkach, ukazat ji nejblizsi okoli s kocarkem. Pokud chces jit nekam dal, tak ji to rekni, nebala bych se rict, ze si chces vycistit hlavu a na spani miminka jdes na delsi prochazku. Treba ani pro ni to neni snadny, pokud to neni bezcitna blbka, tak si musi uvedomovat nektere souvislosti.
A kdyz ma specialni pozadavky na stravu, at si ji pripravi, zase jde o to, jak ji clovek pozada.
Ono je potreba si taky pripustit, ze u tebe muzou pracovat hormony takhle relativne brzy po porodu. A u me byl oak vsechno problem - s odstupem casu vidim, ze to opravdu byly hormony a racionalni uvazovani si dalo na nejaky cas dovolenou :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
718
11.9.21 00:58

Pfff, toš to Ti nezávidím! :zed:
Teda až na to dědictví jak zmínila @Quertizop :palec: :D… Měsíc je strašně dlouhá doba v tomto případě!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5330
11.9.21 01:48

Je to jen měsíc (už ani ne), nech to bejt. Pak zas budete mít vztah jen na dálku.
Max. bych chtěla, aby si vzal manžel dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
936
11.9.21 02:02

Nekde jsou dve sluzky a kucharka, ktery si ted rikaji, ze svet je krasnej 🙂
Chyba byla na to vubec pristoupit, to uz vis. Kdyz ma na sluzky, mohla bydlet v nejblizsim hotelu. Posli ji ven s kocarem a telefonem. No a jinak mas nekolik moznosti. Muzes s ni promluvit, jak se ji to takto libi (urcite si vsimla, ze toho mas dost) a hledat reseni spolecne. Treba by sla do hotelu hned a boji se, ze by ses urazila. Tvuj skvely manzel at se cestou z prace vzdy nekde stavi vyzvednout veceri a pak pekne s maminkou (a kocarem) na prochazku. O vikendu at si nekam vyjedou sami, nejlip na cely vikend a ty si hod nohy nahoru.
Dojud je krasne, vyraz ven i s ni dopolko, treba nejaky park, zoo, dejte kafe a obed venku, ukaz ji okoli at pozna kde zijete. Nekdo s tchyni bydli, ty ji mas jen na mesic, to das! Uz zitra bych je expedovala nekam na wellnes, sepsala mozne aktivity a nechala ji vybrat, co by chtela delat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lucenka
11.9.21 03:03

A to je takový problém, že chce trávit a vámi čas? Doma ji slušně požádej o nějakou pomoc. Ale třeba ty výlety, spaní dítěte u ní v neručí, stlaní (pokud to není v obýváku) naprosto zbytečně hrotíš.
Já když přijedu na návštěvu do ČR, tak tam trávím taky minimálně měsíc a snažím se či nejvíc času strávít s lidmi, co mi jsou blízcí. Přijde mi to tak normální, takže bych ji nikam na wellness neposílala, jak tu někdo doporučujeme. Když už, tak někam jeďte všichni a tam ať si vezme svůj pokoj.

• Citovat
  • Nahlásit
33447
11.9.21 05:49
@Anonymní píše:
Ahoj,

víc hlav víc ví, tak by mě zajímalo, jak byste se zachovali v mé situaci, já doutnám a snažím se nevybouchnout.

Přijela k nám manželova matka (70), je to cizinec, takže k nám letěla 34 hodin, 2 přestupy, ještě jsme pro ní museli do Německa. Viděli jsme se prvně. Přijela za účelem strávit čas s vnučkou (2 měsíce, naše první dítě) a hned na měsíc do našeho 3+1.

Je to diabetička, píchá si inzulín, blbě chodí a taky je veganka, tudíž možnosti co vařit jsou omezené, za to její nároky na pokrmy vysoké. Doma má 2 služky a kuchařku, kteří s nimi permanentně žijí, tudíž chápete správně, že sama si neustele ani postel. Náš den probíhá následujícím způsobem - manžel pracuje každý den do 18:00, já uvařím snídani, oběd, večeři, uklízím, starám se o malou, o naše dva psy. Ona sedí, celý den, nekouká na TV, nečte, jen drží malou na klíně když spí (podle mě dítě má spát v postýlce a ne celej den na něčím klíně). Jinak jí ani nepřebalí, ani nenakrmí pokud odstříkám mléko. S ničím nepomůže, co jí odpadne od ruky, to nechá ležet. Přijdu si jako služka. Je nádhernej podzim, jsme čerstvě rodiče a já jsem tyhle dny uvázaná doma jak ve vězení. Pokud někam chci jít, chce jít taky.

Chápu, že cestování do ČR je dlouhé, a že je stará, a kdo ví kolik bude mít příležitostí se s malou a s manželem vidět, ale měsíc je strašně dlouho, přežila jsem týden, ale mám celkem depku, došlo i na slzy. Manžel tvrdí, že se mi nic neděje, tak nechápe, co vyvádím.

Snaž se domluvit s manželem, at si vezme aspon nějakou dobu dovolenou, když tu má maminku.

Pro tchýni to musí být u vás taky šílené, všichni v 3plus jedničce a ještě 2 psiska, asi taky vzpomíná na svůj barák, když má služky a kuchařku tak to nic malého nebude… :)

Jedině opravdu vymyslet na každý den něco, at to uteče, poprosit ji o pomoc, copak jiného a vydržet… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6937
11.9.21 06:04
@Anonymní píše:
Ahoj,

Odškrtávej si dny, kdy je s vámi, ať ti to lépe uteče. O víkendech je muž doma, ne? Je už jí dost let, jak dlouho si myslíš, že k vám asi bude jezdit. Vzala jsi si cizince, to přece víš. Ta doba se nikdy nevrátí, ale to platí pro všechny. Využijte ji. Možná jste jí měli zamluvit hotel někde poblíž, tam by ten personál měla pro sebe. Takže příště třeba. Jinak to tedy musí být schopna žena, když letí sama nemocná přes celý svět v téhle covidove době. Využij toho času a povídej si s ní, jestli ji rozumíš. Může ti toho hodně říct že zivota otce tvého dítěte. O životě v těch končinách. Ona ti určitě nepřijea schválně udělat ze života peklo. Najdi si na tom to dobré. Zamáčkni slzu a zkus to. :mavam: :kytka: Vzpomeň si na Pollyannu, možná jsi viděla ten film.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78763
11.9.21 06:19

Asi takhle, ja považuji za navstevu, kterou je treba obskakovat nekoho, kdo je u me max den. Pri delsich pobytech se stava součástí domacnosti a ocekavam zapojeni, takže bych opravdu nepripravovala snidani, obed a veceri a vyhlasila, ze pro dite je důležité byt na cetstvem vzduchu minimálně 2× denne. Problem je v tom, ze když ji mesic obskakujes, tak nikdo nebude chapat, ze to mesic bylo ok a najednou neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7156
11.9.21 06:20
@lucenka píše:
A to je takový problém, že chce trávit a vámi čas? Doma ji slušně požádej o nějakou pomoc. Ale třeba ty výlety, spaní dítěte u ní v neručí, stlaní (pokud to není v obýváku) naprosto zbytečně hrotíš.
Já když přijedu na návštěvu do ČR, tak tam trávím taky minimálně měsíc a snažím se či nejvíc času strávít s lidmi, co mi jsou blízcí. Přijde mi to tak normální, takže bych ji nikam na wellness neposílala, jak tu někdo doporučujeme. Když už, tak někam jeďte všichni a tam ať si vezme svůj pokoj.

A vyzadujes, aby ti varili vytříbený jídelníček a uklízeli po tobě vše, co od tebe odpadne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7156
11.9.21 06:23
@Anonymní píše:
Ahoj,

Rozumím ti, mas si užívat s miminkem, nabírat síly, pokud to jde, jít přes den spát s malou a ty děláš hostitelku na plný úvazek a v malém bytě. To denní vaření by mě zabilo, pokud babička nehledi na peníze, nemůže ti odlehčit tím, ze si něco objedná? Je plno fajn vegerestauraci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7156
11.9.21 06:25

A spaní v rukou bych zatrhla, protože se po měsíci s malou už v tomhle nedomluvis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat