Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Cenarius píše:
Jinak další věc, jak spousta píše, že si manžel má vzít volno. Tak taky už volno nemusí mít nebo je období v zaměstnání, kdy mu to volno prostě nedají. Každý si nemůže brát dovolenou přesně kdy on chce taky ji nemá nekonečný množství.
Kolikrát v životě jsi kojil a pecoval o novorozence?
@Cenarius píše:
Jinak další věc, jak spousta píše, že si manžel má vzít volno. Tak taky už volno nemusí mít nebo je období v zaměstnání, kdy mu to volno prostě nedají. Každý si nemůže brát dovolenou přesně kdy on chce taky ji nemá nekonečný množství.
Jj, stejne tak nevime, jestli si tchyne muze dovolit zaplatit na mesic hotel v CR, jestli si zakladatelka muze dovolit denne brat veganske jidlo z restaurace atd.
![]()
@Alriga píše:
Tak zkrátka nemůže jezdit na návštěvu někam, kde se o ni nemá kdo postarat. Anebo jít do hotelu a vzít si sluzku s sebou. S ach není její pečovatelka.
@edding400 píše:
Ditě už určitě ukázal, za tu dobu
Teď by ji mohl ukázat hotel.
Jako dva měsíce po porodu bych tohle nechtěla zažívat. Ve velkém domě, to ano, ale v bytě 3+1?
Snad aspoň tchýně vypíše tučný šek.![]()
No tak ať jí ten hotel zakaldazelka zaplatí a zajistí tam veganskou stravu.
Ale fakt mě baví, jak tady některé předpokládají, že tchyně prehrabuje doma peníze vidlemi jen na základě toho, že má doma hospodyni.
@Alriga píše:
Ale to je problém maminky a syna, ne zakladatelčin. Já bych to na jejím místě těžce nezvládla, starat se o kojence a o tchýni. Ať se stará synáček. Kdyby byla tchýne co k čemu, tak tě snaše pomůže, uklidí, uvaří, vezme dítě povozit. Ona se tam sama chová jak v hotelu.
Nevim jak ty, ale ja nejak nerozdeluju pribuzne svoje a manzelovy. Proste je to rodina. Az bude potrebovat pomoc tvoje maminka, budes to delat jen ty sama a tvuj muz da ruce pryc?
Je ji 70, ma zdravotni problemy. Jasne, bude varit, uklizet, behat s kocarem venku ![]()
A kdo zaplati hotel na mesic? Jak uz tu nekdo psal, to ze ma sluzku ve sve zemi neznamena, ze by z fleku zaplatila hilton ![]()
Příspěvek upraven 11.09.21 v 08:24
@Moise píše:
Nevim jak ty, ale ja nejak nerozdeluju pribuzne svoje a manzelovy. Proste je to rodina. Az bude potrebovat pomoc tvoje maminka, budes to delat jen ty sama a tvuj muz da ruce pryc?
Je ji 70, ma zdravotni problemy. Jasne, bude varit, uklizet, behat s kocarem venku
Nikoli, o rodiče se staráme velice vzorně. Máme opravdu hodně staré rodiče oba. Ale nemáme k tomu dvouměsíční dítě. A můj manžel už je v důchodu a pracuje jen částečně. To je normální situace. Ta situace v diskusi není normální.
@lucenka
To neznamená, že ti blízcí chtějí trávit čas s tebou… Také jim visíš na krku 24h denně a necháváš se obskakovat?
@Moise píše:
Nevim jak ty, ale ja nejak nerozdeluju pribuzne svoje a manzelovy. Proste je to rodina. Az bude potrebovat pomoc tvoje maminka, budes to delat jen ty sama a tvuj muz da ruce pryc?
Je ji 70, ma zdravotni problemy. Jasne, bude varit, uklizet, behat s kocarem venku![]()
A kdo zaplati hotel na me jisic? Jak uz tu nekdo psal, to ze ma sluzku ve sve zemi neznamena, ze by z fleku zaplatila hilton
Ty sis tady vafbulovala nějaký vlastní pribeh
![]()
Mohla prijet ve vhodnější a na vhodnější dobu. O tři měsíce později, třeba na 14 dní.
Příspěvek upraven 11.09.21 v 08:28
Synáček nic nepromyslel a ne zařídil pro svou tak milovanou nemocnou matku. Zkrátka ji hodil na krk manželce a odfrcel do práce. On asi sám ví, proč před mamuskou mizí. Kdyby ji tak moc miloval, tak by si to zařídil a byl s ní doma. ![]()
@Sněhurka18 píše:
@lucenkaTo neznamená, že ti blízcí chtějí trávit čas s tebou… Také jim visíš na krku 24h denně a necháváš se obskakovat?
Ten čas s námi trávit chtějí a my s nimi. Takže ho společně travíme co největší množství. Ale to se těžko vysvětluje lidem, co mají příbuzné za rohem nebo nemají dobré rodinné vztahy.
@lucenka píše:
Ten čas s námi trávit chtějí a my s nimi. Takže ho společně travíme co největší množství. Ale to se těžko vysvětluje lidem, co mají příbuzné za rohem nebo nemají dobré rodinné vztahy.
A ze ty žiješ mimo Evropu, prosím tebe?!
@edding400 píše:
Mohla projet ve vhodnější a na vhodnější dobu. O tři měsíce později, třeba na 14 dní.
Ty bys letěla 34 hodin na 14 dnů, z čehož bys nejspíš polovinu času musela trávit v izolaci?
a v současné stále se měnící covidove situaci může jakýkoliv odložení znamenat, že třeba už své vnouče nikdy neuvidí.
Příspěvek upraven 11.09.21 v 08:32
@Alriga píše:
Synáček nic nepromyslel a ne zařídil pro svou tak milovanou nemocnou matku. Zkrátka ji hodil na krk manželce a odfrcel do práce. On asi sám ví, proč před mamuskou mizí. Kdyby ji tak moc miloval, tak by si to zařídil a byl s ní doma.A ze ty žiješ mimo Evropu, prosím tebe?!
No žiju, proto jezdíme za rodinou na dlouho a travíme společně při té dovolené maximum možného času.
Nikoli. Tchyně je bezcitna baba.