Co byste dělaly vy - tchán

Anonymní
10.9.21 09:13

Co byste dělaly vy - tchán

Všechny zdravím a omlouvám se za anonym, ale nechci, aby mě někdo z rodiny poznal, zároveň se omlouvám za obecnější popsání situace z téhož důvodu.
Mám takový menší problém s tchanem… S manželem jsme spolu tři roky, první rok a půl se tchán choval úplně jinak, zřejmě se pretvaroval. V tuto dobu nebyl žádný problém a on se choval jako normální dospělý chlap… Ale poslední dobou mi už opravdu leze na nervy. Je pravda že jsme u tchanovců dva a půl roku bydleli, než jsme dostaveli svůj dům… Než se narodili naši kluci, tak bylo vše relativně ok, ale bohužel s domkem jsme měli zpoždění a první čtyři měsíce jsme bydleli i s dětmi ještě u tchanovců. Jen teda dodám, že jsem vše řešila s tchyni, ta je jako moje druhá mamka, je skvělá. Teď k tomu problému… Nehledě na to, že tchán promlouvá mého manžela, kde se dá, a to i za věci, o kterych ani manžel nevěděl, že chtěl tchán pomoci. 8o :zed: To co nejvíce štvalo a štve mě je, že ze začátku kdy s e kluci narodili, tak on si zval návštěvy, aby se na moje deti přišli podívat bez mého vědomí a ještě se ani neuracil mi to oznámit :zed: řekla jsem mu k tomu svoje a pokaždé, když takhle někdo přišel, tak jsem nebyl adoma, nebo jsem měla jiné plány… Teď už jsme ve svém a jemu o víkendu přijeli nějací příbuzní, které ani neznám.. Manžel byl zrovna pomocí s něčím sousedovi, když mi tchyně volala, že k nám jede tchán s těmi příbuznými. Prý jim u nichrekl, že syn sdostavil domek, tak se tam můžou zajet podívat (je to pár km), nám nic neřekl… Tak jsem v rychlosti zbalila děti a z domu odešla… A tchán se urazil, že jsme si dovolili nebýt o víkendu doma a neotevřít Jeho návštěvě, aby nám chodili po nedodelanem baráku… :roll: 8o Jinak mluvit se s ním normálně nedá… Pokaždé se hned uráží jak malý fracek a s nikým několik dní nemluví… A také to není poprvé, co něco takového udělal. Ještě, než jsme se odstěhovali, tak už všude vykládal, že syn staví, a že tam ty lidi vezme, aby se podívali… A ještě navrch všude vykládá, jka nám ten barák pomáhal stavět a jaké zásluhy má na to, že má jeho syn nový dům. :roll: každopádně tam nehnul ani prstem, ne že bych po něm něco chtěla, ale prostě mě štve, jak se chová… Už opravdu nevím, jka to s ním řešit, když se s ním nedá mluvit… Samozřejmě budu ráda za upřímné názory, i kdyby byly takové, že v právu je tchán.. Sama si nejsem jistá, jestli nejsem zaujata… Všem moc děkuji. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
590
10.9.21 09:17

Tak je fajn, že už nebydlite s ním, taky by mě to štvalo. Tchána nepustit a je, je to váš dům

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19621
10.9.21 09:18

No hele, když byli kluci malí a on si zval návštěvy, aby jim je ukázal, tak to podle tvých slov bylo u nich v baráku :nevim: Nad tím bych mávla rukou a byla vděčná, že mám kde bydlet, než dostavím. Že se chce pyšný děda pochlubit vnoučky, na tom neshledávám nic závadného. To pozvání jeho návštěvy do vašeho domu bez přítomnosti manžela je divné, ale normálně bych mu řekla, že si nepřeji, aby k vám kohokoli vodil bez vašeho svolení a pokud chce někomu ukázat, jak syn staví, pak by bylo záhodno, aby u toho byl manžel ne? Ale opět - přijde mi to jen jako oprsklejší děda, co je pyšný na svého syna :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5884
10.9.21 09:19

Jak se ke všemu staví tvůj manžel jeho syn??? Tohle má snad řešit on, ne ty. At si syn udělá pořádky se svým otcem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10828
10.9.21 09:20

Tak srovnat by ho měl hlavně manžel. Jinak bych ho asi nijak neresila, ať se urazí když se předem nedomluvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.21 09:26

@unuděná Tak určitě je moc pěkné že se chce pochlubit vnoučaty, ale pak by je měl hlídat a taky u té návštěvy být a ne si domluvit, že někdo přijde,, když je v práci, mě o tom nerict… Takže já jsem vždy byla v poblitym oblečení totálně nevyspání, jelikož s klukama to teda bylo něco, do toho jsem většinu dopoledne, kdy děti spali byla na telefonu abych domluvila zbytek stavby, atd… Já nevěru jako svou povinnost sedět sama. u cizí návštěvy, kterou ani neznám. Jinak k těm „návštěvám“ u nás… Samozřejmě jsme mu to řekla, urazil se a týden s nikým nemluvil a pak to začalo nanovo. Jemu je v podstatě jedno, kdo v tom baráku je… Asi bere jako samozřejmost, že budeme sedět doma na zadku a čekat na jeho návštěvu… A k tomu bydlení… Nemuseli jsme u nich být, mohli jsme být ty čtyři měsíce jinde, ale tchyně byla ráda, že jsme u nich a taky ona nám to nabídla a já jsem zase nechtěla, aby byla zklamaná z toho, tě bychom šli na ty čtyři měsíce bydlet jinam… Mluvila jsem s ní o tom.. A sama mi řekla, že ji dělal to samé, kdzy byla s dětmi doma…

• Citovat
  • Nahlásit
19621
10.9.21 09:28
@Anonymní píše:
@unuděná Tak určitě je moc pěkné že se chce pochlubit vnoučaty, ale pak by je měl hlídat a taky u té návštěvy být a ne si domluvit, že někdo přijde,, když je v práci, mě o tom nerict… Takže já jsem vždy byla v poblitym oblečení totálně nevyspání, jelikož s klukama to teda bylo něco, do toho jsem většinu dopoledne, kdy děti spali byla na telefonu abych domluvila zbytek stavby, atd… Já nevěru jako svou povinnost sedět sama. u cizí návštěvy, kterou ani neznám. Jinak k těm „návštěvám“ u nás… Samozřejmě jsme mu to řekla, urazil se a týden s nikým nemluvil a pak to začalo nanovo. Jemu je v podstatě jedno, kdo v tom baráku je… Asi bere jako samozřejmost, že budeme sedět doma na zadku a čekat na jeho návštěvu… A k tomu bydlení… Nemuseli jsme u nich být, mohli jsme být ty čtyři měsíce jinde, ale tchyně byla ráda, že jsme u nich a taky ona nám to nabídla a já jsem zase nechtěla, aby byla zklamaná z toho, tě bychom šli na ty čtyři měsíce bydlet jinam… Mluvila jsem s ní o tom.. A sama mi řekla, že ji dělal to samé, kdzy byla s dětmi doma…
:nevim: No tak prostě pokračuj v tom, cos mu řekla. Žádné nezvané návštěvy nepřijímáte a pokud se chce chlubit cizím peřím, ať se vždycky dopředu domluví s tvým manželem. Co chceš jiného radit?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.21 09:28

@Veru1987 Ten mi řekl ať mu prostě neotviram, nebo ať jdu s dětmi ven, když mi dá tchyně „echo“, že už zase vymýšlí blbosti… Když jsme byli u nich, tak mi sám řekl, ať JEHO návštěvy neřeším, neotviram.

• Citovat
  • Nahlásit
5884
10.9.21 09:29
@Anonymní píše:
@Veru1987 Ten mi řekl ať mu prostě neotviram, nebo ať jdu s dětmi ven, když mi dá tchyně „echo“, že už zase vymýšlí blbosti… Když jsme byli u nich, tak mi sám řekl, ať JEHO návštěvy neřeším, neotviram.

a jemu neřekne nic, joo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19621
10.9.21 09:29
@Anonymní píše:

No vidíš :nevim: Nic jiného stejně dělat nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20121
10.9.21 09:31
@Anonymní píše:
@unuděná Tak určitě je moc pěkné že se chce pochlubit vnoučaty, ale pak by je měl hlídat a taky u té návštěvy být a ne si domluvit, že někdo přijde,, když je v práci, mě o tom nerict… Takže já jsem vždy byla v poblitym oblečení totálně nevyspání, jelikož s klukama to teda bylo něco, do toho jsem většinu dopoledne, kdy děti spali byla na telefonu abych domluvila zbytek stavby, atd… Já nevěru jako svou povinnost sedět sama. u cizí návštěvy, kterou ani neznám. Jinak k těm „návštěvám“ u nás… Samozřejmě jsme mu to řekla, urazil se a týden s nikým nemluvil a pak to začalo nanovo. Jemu je v podstatě jedno, kdo v tom baráku je… Asi bere jako samozřejmost, že budeme sedět doma na zadku a čekat na jeho návštěvu… A k tomu bydlení… Nemuseli jsme u nich být, mohli jsme být ty čtyři měsíce jinde, ale tchyně byla ráda, že jsme u nich a taky ona nám to nabídla a já jsem zase nechtěla, aby byla zklamaná z toho, tě bychom šli na ty čtyři měsíce bydlet jinam… Mluvila jsem s ní o tom.. A sama mi řekla, že ji dělal to samé, kdzy byla s dětmi doma…

takže nejde až tak o tebe, ale o to, že tchán se tak chová celý život.
Hele asi bych si tím zbytečně nekazila život, už tam nebydlíte, zámek snad máte a odejít či odmítnout dokážeš evidentně taky, tak bych v tom, jak jsi to nastavila pokračovala. A že se urazí? No a? To přece nikomu nevadí, že s váma nemluví, ne?
Jako je to nepřijemný, ale eliminovat to dokážeš, tak bych si tím jen nezvedala tlak a nekazila náladu, prostě má smůlu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20121
10.9.21 09:32
@Anonymní píše:

a je vyřešeno, ne? Jinak to řešit nejde, manželi tchýně s tím takto počítají a schvalují, tak to jen tak dělej a zkus se z toho nenervovat, třeba ho časem přejde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.21 09:34

@Veru1987 Právěže když mu to manžel řekne na rovinu, jak se chová (a to nejen kvůli tomu), tak se dohadují, pak spolu nemluví… Mě to nevadí, ale je mi líto tchyně, jelikož tchán je pak týden vyloženě naštvaný, protivný a hnusný na všechny okolo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.21 09:36

@unuděná asi nejde ani tak o tu radu… Spíš jsem měla pocit, jestli vůči němu nejsem zaujata a nedělám zbytečně zle…

• Citovat
  • Nahlásit
19621
10.9.21 09:40
@Anonymní píše:
@unuděná asi nejde ani tak o tu radu… Spíš jsem měla pocit, jestli vůči němu nejsem zaujata a nedělám zbytečně zle…

Nemyslím, že jsi zbytečně zaujatá, myslím, že tvůj požadavek na soukromí je zcela normální :nevim: On se tchán možná časem zklidní až zjistí, že mu tohle nepovolíte. Na druhou stranu klidně bych mu někdy nabídla návštěvu stylem „teď v sobotu jsme doma, i manžel, tak co kdybyste přišli s… na kafe a podívali se, jak manžel štukuje ložnici?“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat