Sražená kočka sousedem

Anonymní
14.9.21 20:23

Sražená kočka sousedem

Ahoj, diskuzi zakládám anonymně, protože jde o radu pro mou sestru. Sestra má 6ti letou kocku. Kočka se pokaždé vyhřívá před garáží na zámkovce. Před garáži má samozřejmě sestra kameru, protože se stávalo, že jim vykrádali sklep. Kamera směřuje přímo před garáž, ale zabírá i kousek hlavní cesty. Měsíc zpět našla sestra svou kočku ležet a mňaučet přímo na kraji hlavní cesty, hned s ní letěla na veterinu, musela tam kočku nějakou dobu nechat a výsledná cena byla 15000. Na záznamu kamery šlo jasně vidět, že se kocour válel na hlavní cestě. Přijížděl soused a kočka se zvedla a chtěla běžet pryč, ale najednou si to rozmyslela, změnila směr a přímo pod kola auta. Bylo vidět, že soused brzdi, ale neubrzil. Nicméně jel dál. Sestra s těmito záznamy šla za ním, ten popírá. No nicméně sestra to chce řešit soudně, ale podle mě to je blbost. Chápu, že jí to mrzí a taky chápu, že to nejde, ale podle mě byla i část viny její, když se kočka válela přímo na hlavní cestě. Zajímá mě tedy, jak je to ve skutečnosti? Má sestra právo na nějakou náhradu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6605
14.9.21 20:29

Kočka se nemá co válet na silnici a kamera nesmí zabírat a natáčet něco jiného, než tvůj pozemek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9784
14.9.21 20:30
@Havlova píše:
Kočka se nemá co válet na silnici a kamera nesmí zabírat a natáčet něco jiného, než tvůj pozemek.

Toto je VELMI podstatné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
529
14.9.21 20:32
@Anonymní píše:
Ahoj, diskuzi zakládám anonymně, protože jde o radu pro mou sestru. Sestra má 6ti letou kocku. Kočka se pokaždé vyhřívá před garáží na zámkovce. Před garáži má samozřejmě sestra kameru, protože se stávalo, že jim vykrádali sklep. Kamera směřuje přímo před garáž, ale zabírá i kousek hlavní cesty. Měsíc zpět našla sestra svou kočku ležet a mňaučet přímo na kraji hlavní cesty, hned s ní letěla na veterinu, musela tam kočku nějakou dobu nechat a výsledná cena byla 15000. Na záznamu kamery šlo jasně vidět, že se kocour válel na hlavní cestě. Přijížděl soused a kočka se zvedla a chtěla běžet pryč, ale najednou si to rozmyslela, změnila směr a přímo pod kola auta. Bylo vidět, že soused brzdi, ale neubrzil. Nicméně jel dál. Sestra s těmito záznamy šla za ním, ten popírá. No nicméně sestra to chce řešit soudně, ale podle mě to je blbost. Chápu, že jí to mrzí a taky chápu, že to nejde, ale podle mě byla i část viny její, když se kočka válela přímo na hlavní cestě. Zajímá mě tedy, jak je to ve skutečnosti? Má sestra právo na nějakou náhradu?

Chudák kočka, ale soused za to evidentně nemohl, tak nechápu, co chce tvá sestra řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.21 20:33

@Havlova ano,to samozřejmě vím, ale moje kamera to není, takže s tím nic neudělám..

• Citovat
  • Nahlásit
795
14.9.21 20:34

Pokud by tam kočka ležela, on ji viděl a přesto ji přejel, tak bych i chápala, že je naštvaná. Ale pokud sama vidí, že ta kočka pod kola vběhla, tak nechápu, co řeší. Aby si soused náhodou nevzpomněl, že si vlastně poškodil auto… škoda x tisíc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25969
14.9.21 20:35

Sestra je prdla. Pokud mám venkovní kočku, musím počítat s tím, že se jí může něco stát.
Ať se klidně soudi, ale prosoudí kalhoty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7742
14.9.21 20:36

Aby nakonec ty problémy neměla tvá sestra :lol: :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.21 20:36

@Umík to samé si myslím taky :palec: abych to lépe popsala sestře je přes 40, děti nemají a tak se upla na kocoura. Kocour teda žije, ale počůrava se, asi neovládá vylučování a čůrá nevědomě. Na to, že kocour nemá co dělat na cestě argumentuje tím, že je tam zóna 30 a soused určitě 30 nejel.

• Citovat
  • Nahlásit
13350
14.9.21 20:37

Kočku má nechat doma nebo počítat s rizikem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1113
14.9.21 20:38

Sestre se vysmejou, pokazi si sousedské vztahy v celém okoli, protoze tohle nepochopi nikdo a jeste ji hrozi, ze bude sousedovi platit vylohy. Stoji ji to za to?
Zvirata musejí byt zajistena na pozemku, a jo, dle zakona i kočky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24155
14.9.21 20:39
@Anonymní píše:
@Umík to samé si myslím taky :palec: abych to lépe popsala sestře je přes 40, děti nemají a tak se upla na kocoura. Kocour teda žije, ale počůrava se, asi neovládá vylučování a čůrá nevědomě. Na to, že kocour nemá co dělat na cestě argumentuje tím, že je tam zóna 30 a soused určitě 30 nejel.

Je upnutá na kocoura a nechá ho válet na silnici? Chovatelka roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54607
14.9.21 20:43

Kočky je mi líto. Chudinka zažila zbytečnou bolest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6994
14.9.21 20:46

Jako řidič rozhodně nejsem zodpovědná za kočku, co se válí na cestě nebo skáče pod auto a nechtíc srazit takovou kočku, rozhodně na léčbu nepřispěji ani korunu a to mám zvířata ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19346
14.9.21 20:47

Kočičky je mi moc líto ale na vině je tvoje sestra. Měla si kočičku zabezpečit na svém pozemku. Snad se teď poučí.

Soused není vinen a u soudu nepochodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat