Je tu někdo, kdo rodil s covidem?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
94
22.1.22 19:58

Je tu někdo, kdo rodil s covidem?

Ahoj, je tu někdo, kdo rodil s covidem? Jaky jsou pravidla a pustili vás hned domů? Já zjistila dnes, že jsem pozitivní a termín mám zítra…jestli se do té doby porod rozběhne, tak nevím co mě vůbec čeká…už tak mám nervy a teď ještě posranej covid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4957
22.1.22 20:35

Já jsem pozitivní a termín mám za týden, ale pokud porodím do pondělí budu v porodnici v izolaci. Bylo mi řečeno, že normálně zůstanu klasiku, tedy tři dny pokud bude vše ok. Otec ani nikdo jiný nesmí být u porodu a volný pohyb po chodbě na novorozenecke budu mít zakázán. Takže když bude třeba budu zvonit a pro dítě si budou chodit. Plus samozřejmě separe porodní box, hekarna i pokoj. Chtěla jsem sice VIP, ale až tolik zase ne :lol: neříkali nic, že bych musela opustit nemocnici. Byla jsem tento týden i na separe kontrole mimo klasické časy a užila si vesmírnou kontrolu, přinesla mi to dcerka že školky :lol: zeptala bych se určitě v porodnici, zavolat tam do ambulance porodnice jaké mají restrikce. Já jsem právě v jedné menší u nás na Moravě a řešila jsem to i z hlediska toho jestli jsou vůbec na to připraveni a případně, zda budu muset do Brna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33980
22.1.22 20:41
@Martha03 píše:
Já jsem pozitivní a termín mám za týden, ale pokud porodím do pondělí budu v porodnici v izolaci. Bylo mi řečeno, že normálně zůstanu klasiku, tedy tři dny pokud bude vše ok. Otec ani nikdo jiný nesmí být u porodu a volný pohyb po chodbě na novorozenecke budu mít zakázán. Takže když bude třeba budu zvonit a pro dítě si budou chodit. Plus samozřejmě separe porodní box, hekarna i pokoj. Chtěla jsem sice VIP, ale až tolik zase ne :lol: neříkali nic, že bych musela opustit nemocnici. Byla jsem tento týden i na separe kontrole mimo klasické časy a užila si vesmírnou kontrolu, přinesla mi to dcerka že školky :lol: zeptala bych se určitě v porodnici, zavolat tam do ambulance porodnice jaké mají restrikce. Já jsem právě v jedné menší u nás na Moravě a řešila jsem to i z hlediska toho jestli jsou vůbec na to připraveni a případně, zda budu muset do Brna…

Před 4 lety jsem rodila se strašným kašlem a ATB k tomu. Na pokoji jsem byla následně sama a dost jsem to ocenila :D
Nemusela jsem ani platit nadstandardní pokoj :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36834

Zkušenost nemám, ale držím pěsti, ať vše dobře dopadne :kytka: Dovedu si představit, jak Ti musí být psychicky :( Dřív miminko automaticky oddělovali na 14 dní, ale teď bych trvala na tom, že bych chtěla být izolovaná s ním. Věřím tomu, že absence přítomnosti matky, kojení, nemožnost si vytvářet vazbu hned po narození, vás oba poškodí víc než samotný covid. Já bych na Tvém místě obvolávala porodnice a ptala se na postupy v takovém případě. Řešila bych i možnost ambulantního porodu, v případě, že by nechtěli ustoupit.

Známá před Vánoci onemocněla covidem ještě v šestinedělí, byla normálně se svým miminkem celé dny v posteli, kojila. Miminko vůbec nenechala testovat. Už je zdravá, miminku nic nebylo. Věřím, že už teď má Tvoje dítě protilátky a další bude mít z MM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57690

Znám maminku jednoho žáčka. Ona rodila s covidem. Přišlo mi, že byla dlouho v nemocnicici. Ale nebyla. Ona se po porodu stáhla k rodičům na samotu. Má totiž partnera neočkovaného. Takže místo domů jela po porodnici k rodičům a tam byla s miminkem v izolaci. Pak mi říkala, že si musela doma píchat nějaké injekce do břicha. Nechtěla jsem úplně vyzvídat proč. Ale souviselo to s covidem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33980
22.1.22 20:43
@Kelsey píše:
Znám maminku jednoho žáčka. Ona rodila s covidem. Přišlo mi, že byla dlouho v nemocnicici. Ale nebyla. Ona se po porodu stáhla k rodičům na samotu. Má totiž partnera neočkovaného. Takže místo domů jela po porodnici k rodičům a tam byla s miminkem v izolaci. Pak mi říkala, že si musela doma píchat nějaké injekce do břicha. Nechtěla jsem úplně vyzvídat proč. Ale souviselo to s covidem.

To mi pichali v porodnici coby starší rodičce (40). Preventivně na ředění krve

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36834
22.1.22 20:46

Fraxiparin nebo clexane jako prevence trombózy a embolie. Covid podle některých názorů způsobuje poruchy srážlivosti krve, stejně tak některá základní onemocnění u rodiček a několikátý porod, čím víc porodů, tím větší riziko. Je možné, že v kombinaci s dalšími faktory nasadí léky na ředění krve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57690
22.1.22 20:47
@Mango_Lassi píše:
To mi pichali v porodnici coby starší rodičce (40). Preventivně na ředění krve

Ona právě starší rodička není. Tak to bude na to ředění krve asi. Jednou se mi omlouvala, že přišla později, protože se doma dlouho odhodlávala, aby si to vůbec pichla. Že to je vždycky odhodlávací mor a mučení. Což naprosto chápu. Sama bych to nedokázala. Musela bych uplatit sestru v okolí, aby pravidelně chodila a injekci mi dala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
22.1.22 20:50
@Kelsey píše:

Asi na ředění krve?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36834
22.1.22 20:51
@Mango_Lassi píše:
To mi pichali v porodnici coby starší rodičce (40). Preventivně na ředění krve

Taky tak. Nejde jen o starší rodičky, ale i o základní onemocnění rodiček a taky víc porodů. Mně vyloženě říkali, že čím víc porodů, tím větší riziko komplikací v tomto směru.
U posledního porodu mi to chtěli napsat už v těhotenství, ale byl na trhu výpadek léčiva, jen pro hospitalizovane případy, tak jsem taky injekce dostala až po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
23.1.22 02:11

No, tak to je mazec. Já mám leidenskou mutaci, takže mám větší riziko srážlivosti krve a od 37. týdne si právě clexane musím píchat tak či onak. Ty jo takže dneska už mám termín a nic se stále neděje a to musím řešit teď podelanej covid…volat obvodní aby mi udělali radši ještě PCR nebo nevím 😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36834
23.1.22 06:50

@Katherinak To jsi zjistila domácím antigenem? Už včera jsi to měla řešit s porodnicí, ve které máš rodit. Už jsi mohla mít výsledky PCR testu.
Hlavně se zbytečně nebát. Covid i díky očkování zmutoval do celkem neškodné podoby. Existují patogeny, které těhotnou ohrožují více.
Budou hrozně rádi, když tam přijedeš s rozjetým porodem a řekneš, že jsi pravděpodobně covid pozitivní. Takto se na to můžou připravit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2458
23.1.22 11:07
@Pears206 píše:
Taky tak. Nejde jen o starší rodičky, ale i o základní onemocnění rodiček a taky víc porodů. Mně vyloženě říkali, že čím víc porodů, tím větší riziko komplikací v tomto směru.
U posledního porodu mi to chtěli napsat už v těhotenství, ale byl na trhu výpadek léčiva, jen pro hospitalizovane případy, tak jsem taky injekce dostala až po porodu.

Mne pichali Fraxiparine v 36 letech. Duvodem byl 4. porod. Po 3. porodu v 33 letech to ani nezminili. Rekli mi, ze od 4. porodu vyrazne stoupa riziko trombozy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
3.2.22 12:41

Zakladatelko, můžu se zeptat, jak jsi dopadla? Jak proběhl porod a jestli jsi porodila přirozeně? Mě stihlo to samé - dnes mám termín porodu, včera byla potvrzena dcera jako pozitivní, mě se rozjely příznaky ( kašel, bolest na průduškách, celková slabost) a dnes mi vyšel pozitivní antigen. Odpoledne jdu na pcr, s porodnicí už jsem mluvila - do pondělí jsem doma, pokud se porod nerozjede sám, pak by mě přijímali v covidovém režimu :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
750
13.2.22 08:45

@Riiva Ahoj, mohu se taky zeptat jak jsi dopadla? Jak jsi zvládla porod? Já jsem pozitivní od pátku a zítra, v pondělí, nastupuji do porodnice na vyvolávací martýrium🙈 Mám kašel a pořád plný nos a jsem vyřízená i bez porodu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat