Je tu někdo z Chebu? (Covid)

5067
20.2.21 00:16

Je tu někdo z Chebu? (Covid)

Ahoj,

Na Idnes právě vyšel tento článek, jak v Chebu ve velkém umírají i mladí, jak už v každé rodině někdo zemřel a o agresivitě britské mutace.

Je tu někdo z Chebu? Můžete k tomu prosím dát komentář? Děkuji

https://www.idnes.cz/…_domaci_kzem?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6327
20.2.21 00:26

@Limi123 z Chebu nejsem. Ale mám tam jednu kamarádku a podle toho, jak brojí proti rouskam, respirstorum, očkování a vlastně proti všemu, tak mi přijde, že se v Chebu nic neděje. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8411
20.2.21 03:45
@janickaIII píše:
@Limi123 z Chebu nejsem. Ale mám tam jednu kamarádku a podle toho, jak brojí proti rouskam, respirstorum, očkování a vlastně proti všemu, tak mi přijde, že se v Chebu nic neděje. :nevim:

Jistě nepracuje v nemocnici, nevidí tu realitu?
Nejsem z Chebu. Z jiného města, ale ze zdravotnictví. A ano, to co média předkládají, je pravda.
A další věc - zahlédnout v reportáži oblečený personál, vypadá to zvláštně. Ale zkuste si v tom pracovat.
Myslím, že by nebylo na škodu, aby si veřejnost odpracovala nějaké hodiny na covidovém oddělení. Nemocnice to uvítají. A zkušenost je vždy nepřenosná. Ale hlavní důvod je ten, aby se lidé začali chovat ohleduplně.
Jinak - většina pracovníků covid v zaměstnání dostala. Ne všichni měli lehký průběh. To je jako takový bonus pro zdravotníky navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.2.21 05:54

Bydlím od Chebu 17 km, takže též patřím do uzavřeného okresu. Musím říct, že ač bydlíme na vesnici, rozjelo se nám to tu neuvěřitelně. Aktuálně máme při tisíci obyvatel cca 60 nakažených. My jsme tím díky Bohu prošli při podzimní vlně. Snažíme se chránit rodiče, nestykame se s nikým - až tedy na kolegy a kolegyně z práce, ale tam už to také téměř všichni mají za sebou. Nikdy jsem tu neviděla tolik sanitek, vrtulníků, skříňka na parte neustále plná. Sestra pracuje ve zdravotnictví a je zničená. Umírají sousedi, takové ty vesnické postavičky, které měl člověk rád… A přesto se lidi chovají jako zvířata, nedodržují ani základní opatření - dokud se jich to ovšem nedotkne. Práci naštěstí máme, manžel je v důležitém průmyslu a já učím - mimochodem právě ve škole se i nakazila dcera. Ona po třech dnech ok, my s manželem 2 týdny jako lazaři. :)

• Citovat
  • Nahlásit
5037
20.2.21 05:59
@janickaIII píše:
@Limi123 z Chebu nejsem. Ale mám tam jednu kamarádku a podle toho, jak brojí proti rouskam, respirstorum, očkování a vlastně proti všemu, tak mi přijde, že se v Chebu nic neděje. :nevim:

Jestli je jich tam takových jako ona více, tak se asi kýžený výsledek dostavil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13232
20.2.21 07:06
@Uslava píše:
Jestli je jich tam takových jako ona více, tak se asi kýžený výsledek dostavil.

Takovych v celem Cesku, v cele Evrope, a na celem svete je. To jsou ti, kteri neveri, dokud to sami nezaziji :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17090
20.2.21 07:20

Jsem z Chebu…a nevím tedy koho zná pan místostarosta, ale ne mě a moje kolegyně a známé, protože nám z rodiny nikdo na covid nezemřel…a že by na parte byli nějak extra mladí lidé není taky pravda…jsou tam lidé převážně kolem 80 let…mladší výjimečně…chebská nemocnice nevím…kolegyni vyšoupli nemocného tchána bez řádného vyšetření po pár hodinách domů…do 14 dní umřel…na srdce…je to tam samý cizinec, Ukrajinec…nikdo jim nerozumí když mluví, jsou arogantní…řvou, že si máte jít k obvodnímu…to jsem slyšela…ale to je problém už několik let starý, žádná novinka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4723
20.2.21 07:26

Jak dlouho ještě budou kvákat místní odpírači? Dokud jim někdo ze známých neumře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17090
20.2.21 07:30

@Zumpa tak já třeba nejsem žádný popírač…spousta lidí to kolem mě mělo…žádný těžký průběh naštěstí…nemocnice je přetížená, to je taky pravda…ale už není pravda, že každá rodina má někoho mrtvého…to kecá…a že jsou tam mladí lidé…to taky nejsou…

Příspěvek upraven 20.02.21 v 07:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.2.21 07:33

Nejsem z Chebu, ale jedne male vesnice u Prahy. Coronu jsme meli cela rodina v prosinci. Ja a pritel uplne hotovi (ja v nemocnici), decka jedno bez priznaku, jedno mirna teplota a ryma. Ti co to v nasi vsi uz meli a par vyjimek dodrzuji opatreni, fakt se snazime, ale presto je tu strasne popiracu a ty stupidni, omezene kecy…Dokonce i moje kamaradky, ktere maji jinak uplne normalni IQ :roll:
Nejradeji bych je postavila do rady a jednomu po druhem naliskala. Predevcirem nam umrel pan, 56 roku. Umrel sice s Covidem, ale reakce ostatnich - musíme tam vsichni atd…Neudrzela jsem nervy na uzde a rekla, jak to hrozne vypada v nemocnicich., co jsem videla…Ted jsme tady za exoty, protoze vsechno prej pribarvuju…
V nasi malotridce uz to melo 6 deti z 20 i s rodinami…
Dokud k tomu budou pristupovat nekteri lide tak jako pristupuji, at je to Cheb, nebo jine mesto, vesnice…bude to tu vypadat, jak to vypada…
Prosim anonym…

Příspěvek upraven 20.02.21 v 09:24

• Citovat
  • Nahlásit
mag
11456
20.2.21 07:38

Okres Cheb a okres Plzen-sever

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4723
20.2.21 07:44
@Monchichik píše:
@Zumpa tak já třeba nejsem žádný popírač…spousta lidí to kolem mě mělo…žádný těžký průběh naštěstí…nemocnice je přetížená, to je taky pravda…ale už není pravda, že každá rodina má někoho mrtvého…to kecá…a že jsou tam mladí lidé…to taky nejsou…Příspěvek upraven 20.02.21 v 07:37

My např. v rodině covid zcela bez problémů, ale třeba pak znám lidi, kteří skončili na ventilaci a bez ní by zemřeli. A pak když třeba sousedovo dětem zemře učitelka na prvním stupni, tak už to začneš vnímat trošku jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1220
20.2.21 07:45

Mě by to náhodou taky zajímalo. Do jaké míry je to pravda a do jaké novinářská licence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17090
20.2.21 07:51

@Zumpa já to chápu…není to vůbec sranda…ale opravdu neznám z okolí nikoho mladého, který by zemřel na covid…tím jsem chtěla jen říct, že místostarosta prostě kecá…a nebo nevím, jaké rodiny má kolem sebe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3009
20.2.21 07:52
@Monchichik píše:
Jsem z Chebu…a nevím tedy koho zná pan místostarosta, ale ne mě a moje kolegyně a známé, protože nám z rodiny nikdo na covid nezemřel…a že by na parte byli nějak extra mladí lidé není taky pravda…jsou tam lidé převážně kolem 80 let…mladší výjimečně…chebská nemocnice nevím…kolegyni vyšoupli nemocného tchána bez řádného vyšetření po pár hodinách domů…do 14 dní umřel…na srdce…je to tam samý cizinec, Ukrajinec…nikdo jim nerozumí když mluví, jsou arogantní…řvou, že si máte jít k obvodnímu…to jsem slyšela…ale to je problém už několik let starý, žádná novinka…

Tak staří lidé přes 80 budou umírat a bohužel i na covid.. celá republika se zastavila kvůli chřipce, a v mediich se přehání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat