Dětské nano roušky x respirátor

931
19.2.21 19:15

Dětské nano roušky x respirátor

Holky jak to prosím vás je…
Kupujete svým dětem nano roušky? Myslím kvůli tomu, co bude platit od pondělka. Naše děcka nemůžou mít klasický respirátor, je jim velký…Neměla jsem čas to dneska nějak sledovat, jak celou situaci, myslím ohledně ochranných pomůcek pro děti budete řešit?
Případně poprosím tipy na e-shop, kde máte dobré zkušenosti…díky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3237
19.2.21 19:18
@Petája píše:
Kupujete svým dětem nano roušky? Myslím kvůli tomu, co bude platit od pondělka. Naše děcka nemůžou mít klasický respirátor, je jim velký…Neměla jsem čas to dneska nějak sledovat, jak celou situaci, myslím ohledně ochranných pomůcek pro děti budete řešit?
Případně poprosím tipy na e-shop, kde máte dobré zkušenosti…díky moc.

Vyckavam a doufám, že u dětí treba do 6 nebo 10 let udělají vyjimku…

Jo a dostala jsem 2 respiratory FFP2 z Číny a ten je malý pro 9 letou holku akorát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
19.2.21 19:23
@welovefashion píše:
Vyckavam a doufám, že u dětí treba do 6 nebo 10 let udělají vyjimku…Jo a dostala jsem 2 respiratory FFP2 z Číny a ten je malý pro 9 letou holku akorát…

Ja právě hledala, jak je to s malýma dětma a nic moc jsem nenašla. Dojíždíme někdy autobusem a teda nevím no…
Látkových roušek mají mega hromadu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17073
19.2.21 19:34

Sehnala jsem dětské respirátory. Syn jezdí do školy autobusem a předpokládám, že ho bez toho do autobusu nepustí..ale mám to přes někoho, takže e-shop neporadím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52162
19.2.21 19:44

Objednala jsem zasobu nam i detem na Alliexpres. Podelime se v rodine. Starsi dceri pasuje pro dospele. Mladsim jsou velike. Takze detske budou ok.
My nejezdime bezne MHD (jednou za rok jedeme na dva tydny do Prahy). Jinak MHD vubec nevyuzivame. Do obchodu nepujdou, nez to dojde. A lekare ted planovane nastesti nemame.
Latkovych mame kazdy plno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35704
19.2.21 19:48
@Petája píše:
Případně poprosím tipy na e-shop, kde máte dobré zkušenosti…díky moc.

Syn má nano šátek a na zkoušku jsem objednala dětské respirátory a sedí mu dobře, nemá je oslintané jako látkové roušky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
19.2.21 20:11

Ja vůbec nevím o existenci dětských velikostí respiratoru. Takže pokud existují, problém vyřešen. My jsme nedávno koupili asi 4 klasické a ty jsou teda velké i mně, já mám malou hlavu. No ale nevím, jak to udělám, protože v pondělí i úterý máme lékaře, respiratory nám do té doby téměř jistě nedorazí a auto nám dnes poněkud odešlo.. no doufám, že ty deti budou mít nějakou výjimku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3582
19.2.21 20:26

Před hodinou jsem objednala na netu detske respiratory, příští týden jdu se synem k lékaři a nebudu radši čekat, jestli budou mít děti výjimku. A teď koukám, ze už je tam mají vyprodané. Doufám, ze dorazí včas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
876
19.2.21 20:26
@Midaku píše:
Ja vůbec nevím o existenci dětských velikostí respiratoru. Takže pokud existují, problém vyřešen. My jsme nedávno koupili asi 4 klasické a ty jsou teda velké i mně, já mám malou hlavu. No ale nevím, jak to udělám, protože v pondělí i úterý máme lékaře, respiratory nám do té doby téměř jistě nedorazí a auto nám dnes poněkud odešlo.. no doufám, že ty deti budou mít nějakou výjimku.

Tak nikdo přece nebude zkoumat, jestli rouška má všitá nanovlákna nebo kolik kdo má roušek, ne? :roll: Jde přece o to, mít sterilní, kvalitní roušku. Nyní je dost k vidění hadr alá v březnu jsem našil z prostěradla, nosím pod nosem dodnes - tomu se má zamezit, proto jsou zakázány podomácku šité, protože by v tom lidé zase hledali 250 výjimek. Nikdo vás přece nezastřelí, pokud dítě bude mít čistou, suchou, dobře padnoucí roušku. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1570
19.2.21 20:33

Zrovna kvůli nařízení bych to nijak nehrotila, pochybuju, že zrovna děti v látkových rouskach bude někdo nějak pronásledovat… A i kdyby problém byl, tak prostě dáte dítěti jednorázovou, nikdo nebude počítat, jestli má dvě přes sebe, nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
19.2.21 20:34

@prejeta_zaba jasně, mě by ani nenapadlo lékaře odložit nebo jít třeba pěšky, nervovat se v šalině kvůli roušce atp. Jen by mě zajímalo, jak si to ti papaláši zase predstavujou. Roušek jsem ušila milion, pro celé širé okolí, i třeba pro firmu, hadry z prosteradel to rozhodně nejsou, ale přesně chápu a naprosto souhlasím s tím, že to, co lidi jsou schopni jspit na xichtu, by nějakou regulaci fakt zasloužilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2758
19.2.21 20:42

Našla jsem dětských respirátorů 2 typy, kn95 čili Čína bílé a s pandama kolem 15 Kč kus a české ffp2 balerina více vzorů cca 35 Kč kus. E-shopy teď z mobilu asi nedohledám, ale jsou na heurece. Kolem třetí odpol bylo hodně těch českých vyprodaných :?… Jsem na sebe naštvaná, už týden uvažuju, jestli už je čas panikařit a nakupit respirátory (hlavně teda abychom se dostali busem do školky) a teď to honím na poslední chvíli :zed:. Holt než přijdou, bude nosit dvojitou roušku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6036
19.2.21 20:52

Objednala jsem 10 ks za 90 Kč respirátor dětský kn95. Dcera 1. třída jezdí denně ze školy asi 5 minut autobusem. Věřím, že jí vydrží ty respirátory aspoň měsíc… Jen si myslím, že do pondělka nepřijdou.

Co se týče jednorázových roušek, mám doma i dětské, ale žila jsem v domeni, že většina z nich nejsou chirurgické roušky, na řadě z nich je napsané, že se nejedná o zdravotnickou roušku. Jak to ale poznají, to nevím 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2758
19.2.21 20:52
@Midaku píše:
@prejeta_zaba jasně, mě by ani nenapadlo lékaře odložit nebo jít třeba pěšky, nervovat se v šalině kvůli roušce atp. Jen by mě zajímalo, jak si to ti papaláši zase predstavujou. Roušek jsem ušila milion, pro celé širé okolí, i třeba pro firmu, hadry z prosteradel to rozhodně nejsou, ale přesně chápu a naprosto souhlasím s tím, že to, co lidi jsou schopni jspit na xichtu, by nějakou regulaci fakt zasloužilo.

Souhlas, kvůli českýmu švejkování, rouškám ze záclon atd., jsou mi moje poctivé vícevrstvé z kvalitní bavlny ušité k prdu. Když jsem platila dnes zasobičku respirátorů pro rodinu (při správném použití cca na měsíc), konstatovala jsem, že si moc neumím představit, z čeho to zaplatí všichni ti, kteří teď nemohou pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1697
19.2.21 21:33

Jako to snad ani nemůžou už myslet vážně. Co moje dítě v druhé třídě, to bude muset sedět s respirátorem na hubě? Nebo se dvěma rouskama celé dopoledne plus družinu? To už vymýšlí snad úplný idiot. Nikde se k tomu nemůžu nic dočíst.
Tohle mu na pusu prostě nedám, co se stane, posle ho učitelka domů? ( Stačí, že tam sedí v jedné jednorázové roušce)
Začínám toho mít plný zuby, co všechno si ještě necháme líbit? To ani nemluvím o tom, jakou finanční zátěž to může případně pro některé rodiče znamenat a o tom, že to hodlají specifikovat až v pondělí, s platnosti od pondělní půlnoci? :pocitac:
https://www. seznamzpravy. cz/clanek/musi-mit-respirator-i-deti-pockejte-si-do-pondeli-rika-ministerstvo-143273#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy. sznhp. box&dop_req_id=0ZDhhuXkjaW-202102192034&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat