Odmítnutí jít s dítětem na PCR test covid

19.2.21 10:16

odmítnutí jít s dítětem na PCR test covid

Ahoj holky,
mohu odmitnout vzit syna na PCR test kdyz se u nej ve skolce nakazily ucitelky a ma povinnou karantenu a test?
Jde mi o to zda je moznost treba prodlouzeni karanteny pokud bych vylozene odmitla ho dat testovat.
Prosim jen zkusene odpovedi na mou otazku, diky. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63626
19.2.21 10:20

@Daniela.Novohradska ano, prodloužení na 14 dnů. Je to možné, taky jsem odmítla :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1594
19.2.21 10:21

Dle hygieny te čeká pokuta a trestní stíhání. Řešila jsem to samé. Z testu strach neměj je to v pohodě. Holka je pozitivní taky ze školky a díky tomu jsme v karantene celá rodina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12926
19.2.21 10:24

My jsme byli doma vsichni pozitivni, takze izolace a jedno dite negativni, takze karantena. Jako jedine melo mit druhe testy, ale po dohode s pediatrickou jsme na ne nesli, stejne bylo v karantene. Nikdo nam nic. Pediatricka mi rekla, ze si to klidne bere na triko.

Vase situace je jina, muze nakazit i jako bezpriznakove rodinu, ktera asi v karantene neni. Poradila bych se s pediatrem, ale spis bych na testy sla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
19.2.21 10:27
@-Sára píše:
Dle hygieny te čeká pokuta a trestní stíhání. Řešila jsem to samé. Z testu strach neměj je to v pohodě. Holka je pozitivní taky ze školky a díky tomu jsme v karantene celá rodina.
8o
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.2.21 10:33

@-Sára
Me jde o to ze to uz ma za sebou. Jednou v listopadu kdyz nas prijimali dna detske a podruhe dnes, skrze muj prispevek.
Brecel mi uz podruhe ze ho to boli a vim ze si nevymysli.
Uz ho davat na testy nechci, tak me zajima pokud opet bude situace skrze skolku a nasledne karanteny s testem, zda je tam ta moznost odmitnuti testu a prodlouzeni karanteny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
307
19.2.21 10:44

Me teda o stihani nikdo nic nerekl - volala jsem pediatricce, ze maji pozitivni ucitelku v MS a ona sama mi nabidla dve varianty - s testem 10 dni karantena, bez testu 15 dni. Protoze mala ma permanentne podrazdeny nos, tak jsem si vybrala druhou variantu. V telefonatu s hygienou jsem jen nahlasila, jak jsem se dohodla s pediatrickou. No, o necely tyden pozdeji mala dostala prujem, tak jsme nakonec na ten test sli (nastesti byla negativni). Ale stejne jsem se bala opravnene, pac mi mala vecer po odberu smrkala krvavy chrchlance…takze to byl spis takovy neprijemny pocit. U odberu si mala pobekala, ale za 5 minut uz nevedela, ze nejaky odber byl. Takze tak. Moje zkusenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36705
19.2.21 10:44

Moje informace (z listopadu) je, ze to mozné bylo a už není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
307
19.2.21 10:45

Doplnuji, ze info je mesic stary. Resili jsme to pred cca 4 tydny..vypada to, ze kazdy ma jiny informace. Asi zalezi, na koho se natrefi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20099
19.2.21 10:45

Pokud bude doma celá rodina, tak si na test nechoďte, ale pokud někdo z vás do práce chodí, tak je snad logický, že je test potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19742
19.2.21 10:52
@Daniela.Novohradska píše:
@-Sára
Me jde o to ze to uz ma za sebou. Jednou v listopadu kdyz nas prijimali dna detske a podruhe dnes, skrze muj prispevek.
Brecel mi uz podruhe ze ho to boli a vim ze si nevymysli.
Uz ho davat na testy nechci, tak me zajima pokud opet bude situace skrze skolku a nasledne karanteny s testem, zda je tam ta moznost odmitnuti testu a prodlouzeni karanteny

přihodím ještě jeden pohled -) pokud by tam byla šance, že je opravdu pozitivní, tak pokud ho otestuješ a bude, tak pak by se ho neměla dalších 90 dní týkat karanténa. Což třeba u mě bylo dost podstatný, neb ve školce byl covid každý měsíc a my skoro pokaždé v karanténě. Pokud by syn ale covid měl, ale neměl to testem potvrzené, tak se ho toto „zproštění“ karantény netýká…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23837
19.2.21 10:54
@Janli píše:
Pokud bude doma celá rodina, tak si na test nechoďte, ale pokud někdo z vás do práce chodí, tak je snad logický, že je test potřeba.

Tak nejak bych ti videla. Nicmene test je povinny a odmitnout nejde, resp. ne bez rizika sankci (které ale realne nikdo neresi, většinou spis bohuzel).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1007
19.2.21 11:12

Ono tohle se dost promenuje. Jednu dobu slo prodlouzit karantenu, pak zase ne a deti na test museli - byla plna kapacita, takze se karantena stejne prodlouzila a dite na test neslo. Do toho ti zasahuje jeste 90denni doba, kdy by mel byt vlovek po prodelanni covidu imunni. Nicmene nema vyznam se ptat tady, ale zavolej na hygienu nebo napis mail a doptej se primo tam. I pediatri v tom maji kolikrat hokej.
A ano, test vetsinou boli. Zalezi na cloveku, ktery ho provadi - dospelakovi to vetsinou narvou az do mozku, u ditete jsou vetsinou neznejsi. Chce to cvik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elibro
19.2.21 11:15

Mě na to hygiena řekla, že ano, oficiálně pro nestihnutí testu v termínu, ale zkrátka že tě nikdo nutit nebude. Když není test, bude karanténa 14 dní.

Nicméně jen proto, že to vteřinu zabolí, mi to přijde jako hloupost, sorry :nevim: buď to vydrží, nebo můžete požádat o PCR výtěr slin z úst. Nám ho normálně udělali, když se dítě vzpouzelo. Na tom není bolestivého nic.

Poněvadž jinak houby víš, jestli není + a jestli to od něj nechytnete s časovým skluzem taky.

• Citovat
  • Nahlásit
4295
19.2.21 11:26

@Daniela.Novohradska kolegyni hygiena testy nakazala i u děti. Povinně, jinak by ji nahlasili na OSPOD. Vůbec je nezajímalo, ze pracuje z domu a ze budou v dobrovolně karantene 14 dni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat