Odhalí CRP test z krve i Covid?

Anonymní
18.2.21 15:32

Odhalí CRP test z krve i Covid?

Dobrý den, je tu prosím nějaký odborník/zdravotník, co mi řekne, zda by zvýšené CRP (19) z krve mohlo značit i nákazu Covidem? CRP je zvýšené na hodnotu 19 (nyní bude asi víc, než při odběrech, je mi od té doby mnohem hůř) dočetla jsem se, že se při této hodnotě jedná o vir v těle a kromě šílené únavy, bolesti hlavy a svalů mi nic není. Proto by mě zajímalo, zda by to ukázalo i vir Covidu v tomto případě. Děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
177
18.2.21 15:35

CRP v tomto pripade o nicem nevypovida, podle hodnot jde o mirny zanetlivy proces v tele. Infekci covidem odhali jen antigenni nebo PCR test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6921
18.2.21 15:40

Neodhalí a nepoznáš to z toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 15:47

@Luucy Prosím a napoví tím pádem aspoň CRP, že by to mohlo být ono? Jde mi o to, zda by to mohl být popř i covid a mám se objednat k testům nebo zda by se tenhle virus neukázal vůbec v CRP

• Citovat
  • Nahlásit
49654
18.2.21 15:48
@Anonymní píše:
@Luucy Prosím a napoví tím pádem aspoň CRP, že by to mohlo být ono? Jde mi o to, zda by to mohl být popř i covid a mám se objednat k testům nebo zda by se tenhle virus neukázal vůbec v CRP

Crp nenapovi bez kontextu nic. Je to nespecificky ukazatel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
255
18.2.21 15:49

Covid tim neprokážeš. Bež na testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
255
18.2.21 15:51
@Anonymní píše:

Může a nemusí. Ja mela při covidu CRP v normě. CRP je nespecifické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3212
18.2.21 20:28

Hned první v google při vyhledávání https://www.aidian.cz/…p-a-covid-19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3967
18.2.21 20:43

Zvýšené CRP je známkou nějakého - jakéhokoliv - zánětu v těle. Do 40 se jedná o virovou infekci (jakýkoliv virus), nad 40 o infekci bakteriální (jakákoliv bakterie).
Pokud chceš vědět víc, musíš podstoupit další vyšetření cílené na konkrétní původce infekce - výtěr z krku, nosu, odběr krve…
Jestli je ti blbě a chceš vědět, jestli máš covid (můžeš a nemusíš), běž na PCR test a do výsledků se raději izoluj od druhých.
Ať je ti brzy lépe!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat