Testování na covid u miminka

Anonymní
19.2.21 06:55

Testování na covid u miminka

Dobré ráno,
chtěla bych se zeptat, nechali byste/nechali jste testovat miminko na covid? Jsme oba s partnerem od včerejška pozitivní a naše pediatrička vypsala žádanku na PCR test pro malého (necelých 6 měsíců) s tím, že je na nás jestli tam půjdeme. Přijde nám to zbytečné v tom, že pokud není pozitivní, je to dobře ale stejně musí zůstat u mě, nemuzu ho přece šoupnout třeba babičce aby byl mimo nás. A pokud je pozitivní, tak co? Bude s nama v karanténě a až uplyne 10 dni, bude zase považován za zdravého. Nevim tedy proč bych ho měla trápit stěry z nosu. Chtěla bych na to znát Vaše názory, nechali byste nebo nenechali takhle malé miminko testovat? Já pořád váhám :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
924
19.2.21 07:03

Tak pokud jste v karanténě s partnerem tak bych ne nechávala testovat malého. Já sama zatím na testy nemusela a mám syna 16m a taky bych ho nenechala testovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62272
19.2.21 07:07

Nenechala bych ho testovat, jen bych sledovala :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6048
19.2.21 07:08

Nenechala bych, ale ja bych nenechala ani sveho 4letyho. Proste bych se doma chranila respiratorem fpp3, dodrzovala hygienu, dezinfikovala a po nejake dobe mu treba nechala udelat naber na protilatky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1533
19.2.21 07:12

My jsme byli v izolaci celá rodina, první byl pozitivní syn, pak my… Ono se to dá chytit se skluzem. Mimino jsme v poslední lajně testů nechali radši otestovat taky - aby ho mohly vzít babičky do ruky bez obav… Byl to klasický PCR do nosu a prošlo to u mimina snáz, než běžné očkování. Jinak u nespolupracujících dětí jde i odebrat sliny z úst, i když je to asi míň spolehlivé…

Nicméně pokud budete dítě držet dál od lidí ještě aspoň 4-5 dní navíc, mělo by to být v pořádku i bez testů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 07:23

No slyšela jsem ze jsou ty PCR šetrnější a rychlejší. Malý byl i na ORL kde mu strkala kamerku 4-5 cm do nosu a ani nebeknul, takže by to teoreticky zvládnout mohl. Ale nevim, nechce se mi ho zbytečně trápit. Každopádně karantenu máme do konce února a pocitam ze ještě pak tak ten týden s malým nikam nepůjdu.

• Citovat
  • Nahlásit
412
19.2.21 07:37

Nenechala bych testovat v žádném případě ani sebe, natož takové malé dítě!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
19.2.21 07:39

Já jsem holky testovat nechala, daji se udelat i stery z pusy, stačí se domluvit. Dala jsem je především z toho důvodu, ze jsme se s MUDr bavili o tom, ze je dobre vůbec vědět ze to prodělali. Bohužel nikdo neví, jaké dlouhodobe následky případně jaké muže ta nemoc mít. Existují už i případy zánětlivé syndromu u děti, které covid prodělali. Když nebudou do budoucna lékaři vědět, ze prodělal, muže být těžší dopracovat se k případne diagnoze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
606
19.2.21 07:45

Mám dítě jeden rok a pokud bych neměla závažný důvod, tak bych z nosu testovat nenechala. Pozitivita rodičů pro mě závažný důvod není. Pokud by byla možnost ze slin, tak bych s testem souhlasila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5320
19.2.21 07:52

Nesla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 08:03

@Peta02 a kde jsi se prosím domlouvala? Přímo na místě nebo jsi volala do nemocnice?

• Citovat
  • Nahlásit
19.2.21 08:14

Kdyby nebyli příznaky taky bych ho nedala testovat. Sama jsem byla jenom protože jsem musela, jinak se tomu vyhýbám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1533
19.2.21 08:20
@Anonymní píše:
@Peta02 a kde jsi se prosím domlouvala? Přímo na místě nebo jsi volala do nemocnice?

My jsme to teda vyřešili s laborantkou na místě, když tříletý syn moc protestoval (ale tak on šel potřetí, měl tu smůlu, že byl pořád negativní, zatímco my „pozitivněli“).

Jinak u nás se za ten test přimlouvala dr., abychom podle toho naplánovali očkování pro mimino - kdyby mělo covid, dělala by se pauza. Takže i to byl důvod.

Ale jako dělá se kolem toho zbytečný haló, fakt. Jasně, je to trochu nepříjemný, dloubne to… Ale zas to není žádná hrůza a trvá to vteřinu. Nemám nic proti řešení o něco delší karanténou, ale když jsou racionální důvody pro test, tak to fakt není problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19718
19.2.21 08:23
@Anonymní píše:

já bych s miminem nikam nešla, i kdyby se stala ta málo pravděpodobná možnost, že by za měsíc dostalo PIMS, tak lékařům stačí říct, že covid jste měli vy rodiče. Není nezbytně nutné, aby dítě mělo potvrzené testy, doktoři nejsou hloupí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 08:29

Ahoj, k čemu ti to bude? V karanténě být musite tak jako tak, od lidí bych dítě separovala ještě pár dní po. Vědět že to měl? No a co? Dvouleteho jsem nenechala testovat, karantenil s nama, mel slabe priznaky. Starsiho jsem nechala nabrat na protilátky 3 měsíce po covidovi a na rozdíl ode mne mel 0 protilatek. U mimina se nic nedovis a režim nezmenis :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat