Co si myslíte o aktuální situaci?

68
19.2.21 11:36

Co si myslíte o aktuální situaci?

Zdravím všechny! Zajímá mě váš názor na aktuální situaci tady v ČR. Další zpřísnění. Povinné respirátory. Hodně lidí bez práce. Pandemický zákon. Každé další zpřísnění apod už mě dohání k šílenství. Na psychice to nepřidává. Člověk se bojí o práci, že nebude mít co jíst. Mám pocit že si z nás dělají jenom loutky. Jaký názor na to máte vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1245
19.2.21 11:46

Nevim, žiju v zahraničí, ale situaci u vas sleduji, už kvůli tomu, že nemohu za rodinou, ty čísla u vas jsou pořád vysoká, defacto máte vše zavřené a pořád stoupají, ale nedivim se, když slyším od rodiny, kamarádu, vidim v tv, v novinách, čtu příspěvky lidi na internetu..lidi na to u vas kašlou..a pořád maji plnou pusy svobody apod..a přitom si to děláte sami..tady je ted rozvolněno, že otevřeli obchody, zoo, muzea, ale to až ted, je to cca 14 dní a denně jsou čísla kolem 1800 nemocných za den, roušky jsou už dlouho povinně těměř všude, ted jsou dokonce přikazane ty ffp2 i do obchodu, nikdo s tim nemá problém, lidi opatření dodržuji, i když taky mají řeči, ale to co je u vas, to je už k smíchu..prostě..celé je to o tom, že ldii na to kašlou a taky o tom koho si volí do vlady, ty opatření jsou občas nelogicka, ale to nejen v česku, nicmene u vas co týden něco jinak, vlada se neumí na ničem shodnout, politici sami opatření nedodržují, takže lidi jsou frustrovaná a na opatření taky kašlou, začarovaný kruh..jenže pro ostatn ízemě prostě takhle budete pořád na black listu a nebudete brzo rozvolnovat a nebo jo, ale pak zas ta čísla vam vyskočí, zaplní se nemocnice…

ale jedne veci jsem si všimla, i když v zahraničí lide nejsou spokojeni, dodržují vesměs opatření, ale u vas se každý snaží ta opatření obejít, hledají cestičky apod..na jedne fb skupine o cestovaní je to jasně vidět, jak obejít zakaz vstupu do nemecka, chci letet tam a tam a letí m ito z berlína, ale pozemní tranzit nelze, da se to nejak obejit, chci jet do rakouska lyžovat, jak to obejít, abych nemusel do karanteny, kde nekontrolují, nemám test a jeden mě dostal uplně, jel do rakouska nějakými klikatými cestami, aby se vyhnul kontrole, test nemel, nic, povedlo se mu to a dojel a v italii ten den zavřeli sjezdovky a on se rozčiloval, co si to dovolují, že on má pravo si tam zalyžovat, kor po takové cestě, jen ja ja ja..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
260
19.2.21 11:49

Když bych měla napsat svůj názor, bude to na hoooodně dlouho, takže to hodně zjednodušším…je to na ho*vno celé :oops: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1296
19.2.21 11:52

@sanysas Myslím si, že je to celé šaškárna - neříkám, že tu vir není a nepůsobí problémy, ale on už tady bude napořád. Dle odborníků očkování poskytuje imunitu až po druhé dávce a pouze na rok (s prozatimním úspěchem s očkováním to vidím jako dobrou každoroční tragikomedii a hezký tunel na peníze)… opatření dodržuju a raději si zajdu nakoupit ještě v neděli s jednou bavlněnou rouškou (chirurgické roušky a respirátory budou ještě působit slušné problémy jako odpad). a pandemický zákon je možnost, jak s lidmi orat napořád (je mi líto majitelů zavřených provozů, je to na mašli).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2308
19.2.21 11:56

Hele, pobav se o tom s lidma, co to cítí stejně jako ty. Tady se každá bojí, argumentuje tou klasikou - mrtví staroušci a plné nemocnice a chce totální lockdown. Nevím teda z čeho místní diskutérky žijí, buď mají RP, práci v otevřeném sektoru nebo bohatého manžela :nevim: Kdo chce, aby se otevřely obchody, je fňukna, která mermomocí potřebuje sandálky na léto..a tak ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
19.2.21 11:58

Už je mi to asi jedno. Jsem totálně apatická. Minulý týden jsem se radostně nadechla, že otevřou obchody a já si zajedu koupit pár pytlů malty a teď zas že buď otevřou školy, nebo obchody, nebo nic.. Nejlepší kamarádku, co měla covid 2× po sobě (prý, že to nejde) jsem neviděla půl roku. Chleba už do mrazáku preventivně nestrkám a že to chytnu se nebojím. Obdivuju lidi, co vedou stejnou lajnu (desinfekce, respirátor..)od začátku až doteď, jako moje doktorka - já už jsem na to unavená. Respirátory jsem koupila a mám depku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3401
19.2.21 11:59
@Petula306 píše:
Nevím teda z čeho místní diskutérky žijí, buď mají RP, práci v otevřeném sektoru nebo bohatého manžela :nevim:

Řekla bych, že je tu dost státních zaměstnanců.
Hlavně teda úředničina je teď job snů - soudě podle mé nedávné návštěvy místního úřadu. Budova duchů. Z bezpečnostních důvodů pochopitelně ;)

Příspěvek upraven 19.02.21 v 12:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48402
19.2.21 12:00
@PAN66 píše:
Nevim, žiju v zahraničí, ale situaci u vas sleduji, už kvůli tomu, že nemohu za rodinou, ty čísla u vas jsou pořád vysoká, defacto máte vše zavřené a pořád stoupají, ale nedivim se, když slyším od rodiny, kamarádu, vidim v tv, v novinách, čtu příspěvky lidi na internetu..lidi na to u vas kašlou..a pořád maji plnou pusy svobody apod..a přitom si to děláte sami..tady je ted rozvolněno, že otevřeli obchody, zoo, muzea, ale to až ted, je to cca 14 dní a denně jsou čísla kolem 1800 nemocných za den, roušky jsou už dlouho povinně těměř všude, ted jsou dokonce přikazane ty ffp2 i do obchodu, nikdo s tim nemá problém, lidi opatření dodržuji, i když taky mají řeči, ale to co je u vas, to je už k smíchu..prostě..celé je to o tom, že ldii na to kašlou a taky o tom koho si volí do vlady, ty opatření jsou občas nelogicka, ale to nejen v česku, nicmene u vas co týden něco jinak, vlada se neumí na ničem shodnout, politici sami opatření nedodržují, takže lidi jsou frustrovaná a na opatření taky kašlou, začarovaný kruh..jenže pro ostatn ízemě prostě takhle budete pořád na black listu a nebudete brzo rozvolnovat a nebo jo, ale pak zas ta čísla vam vyskočí, zaplní se nemocnice…ale jedne veci jsem si všimla, i když v zahraničí lide nejsou spokojeni, dodržují vesměs opatření, ale u vas se každý snaží ta opatření obejít, hledají cestičky apod..na jedne fb skupine o cestovaní je to jasně vidět, jak obejít zakaz vstupu do nemecka, chci letet tam a tam a letí m ito z berlína, ale pozemní tranzit nelze, da se to nejak obejit, chci jet do rakouska lyžovat, jak to obejít, abych nemusel do karanteny, kde nekontrolují, nemám test a jeden mě dostal uplně, jel do rakouska nějakými klikatými cestami, aby se vyhnul kontrole, test nemel, nic, povedlo se mu to a dojel a v italii ten den zavřeli sjezdovky a on se rozčiloval, co si to dovolují, že on má pravo si tam zalyžovat, kor po takové cestě, jen ja ja ja..

Naprostý souhlas. Ale takhle to vidí asi jen lidi z venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22965
19.2.21 12:01

Ja čekám, kdy mi stát poskytne respiratory zadarmo, když je nařídil. Cele to chápu, dodržuju pravidla. Ale pracuji ve fabrice, kde je 1000 lidi a tady máme site rousky a do obchodu, kde jsem max 30 minut, musím mít respirator?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
19.2.21 12:01

@PAN66 naprosto s tebou souhlasím. Ale asi budu za exota, bohužel.
Jsem už unavená, vyčerpaná, frustrovaná, ale miluju svoji rodinu a mám o nás o všechny obrovský strach. Manžel to zlehčuje, roušku nosí pod nosem a pohoda klídek, nic se neděje. Já jsem doma s dcerou, když jedu na nakup nebo jdeme ven, beru si respirator, myju si porad ruce, desinfikuju. Mam Covid za sebou, i kdyz lehky prubeh, tak me to vyradilo na 3 mesice. Navic ted za posledni 2 mesice nam zemrelo mnoho znamych prave v souvislosti s timhle onemocnenim. S sirsi rodinou se temer nestykame a volame pres videohovory. Je to pro me opravdu psychicky vycerpavajici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2308
19.2.21 12:03

@MrsNorris počkej, počkej, úřady už by měly být otevřeny jako dřív..flákárna jim skončila :nevim:
Já potřebovala v úterý razítko na finančáku..na takovej ten papír, že jsem daňové přiznání poslala přes EPO a nemám datovku. Máme teď nějaké zádrhele a musela jsem to tam hodit v době, kdy tam nejsou pro veřejnost. Souhlasili, že si to převezmou, z ruky do ruky..ale razítko? To si přijďte zítra :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
460

Těžko říct..jako na jednu stranu už toho mám dost a kolem me spousta lidí co jim hrozí bankrot a nebo mají finanční problemy, že jsou na pracaku, na druhou stranu mam kolem sebe bohužel dost případu, kdy to nedopadlo dobře a o stare nemocne lidi nešlo. manželův kolega 52 let, zdravý, sportoval..ja sama jsme covid prodelala, těžký průbeh, parkrat jsme si chtěla volat rychlou, vyděsilo mě to, mám 2 male děti..doted se necitim ok, umřela mi teta 61 let, bez jine nemoci, občas kouřila, ale ne pravidelně a ne moc, kamarádky 13 letý syn, oni bezpříznaku, on 4 dny 40 horečky, zadychany..takže..ty nazory budou spis o tom, kdo ma jakou zkušenost..kamaradka sestřicka na jipce sama říká, že takový napor nepamatuje, že jsou na ventilaci i mladi, ja nemyslim, že je to vymysl, ale zas taky chápu, že nejde zlikvidovat lidi, ekonomiku, ale co s tim, když lidi už jsou apatycky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825

@Aries6 nekdy nestaci jen natahnout ruku a cekat, co ti kdo dá. Respiratory koupis relativne kdekoliv. I kdyz cekam, ze dneska se zase vsichni zblazni a budou je vykopat ve velkem. Proc nenosis respirator i do prace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48402
19.2.21 12:07
@Aries6 píše:
Ja čekám, kdy mi stát poskytne respiratory zadarmo, když je nařídil. Cele to chápu, dodržuju pravidla. Ale pracuji ve fabrice, kde je 1000 lidi a tady máme site rousky a do obchodu, kde jsem max 30 minut, musím mít respirator?

Stát nařizuje v autě i autosedačky a nikomu je zadarmo nedává. Ale evidentně si stále někdo plete stát se zaopatřovacím ústavem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5320
19.2.21 12:08

Šaškárna na entou, fakt už mě to nehorázně štve a unavuje. Pořád nějaké změny v nařízeních, člověk aby byl pořád přilepený k médiím a dával pozor, co ten den platí a neplatí, jaký okres je zavřený, co si máš dát na tu hubu do obchodu, aby sis mohl vůbec nakoupit… Nemohli by nám aspoň na chvíli půjčit vládu např. Německa, aby to dali do pořádku? :lol:

Jako ano, jsem sto pochopit, že Češi jsou prostě Švejci a vymýšlí, jak co obejít, ale vláda tomu dost nahrává svým chováním a výplody. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat