Je už čas na IVF?

Anonymní
16.11.20 08:36

Je už čas na IVF?

Zdravím všechny přispěvatelky a prosím o názor.
Rok a půl se snažím otěhotnět. Od března v CAR. Partner spermiogram, že o polovinu mladší ročníky můžou závidět. Mě při základním testování zjistili silné ureoplasma (přeléčeno ATB) a sníženou buněčnou imunitu, jejíž léčba je při snaze o početí nedoporučována. Test (hyfosy) potvrdil průchodnost vejcovodů.
Zkoušela jsem Fertipronu, Gynex, čaj Radnické, jeřáb, akupunkturu.
Půl roku docházím na fyzioterapii. Při první návštěvě sdělení, jak mám pánev a páteř vychýlenou a začalo kazdoměsíční rovnání kostrče. Snažím se denně cvičit Mojžíšovou. Výsledky se dostavují pomalu, ale zlepšení je.
Menstruace chodí jak hodinky, ovulace vždy 12.-13. DC, cítím ji, potvrzena každý měsíc na folikulometrii a utz.
3× neúspěšné IUI. Je mi 34 let. Šly byste, být mnou, teď hned do IVF? Nebo počkaly po novém roce, mezitím trochu vydechly, uklidnily hlavu, objednaly k psychologovi…?
Mám pocit, že pokud IUI selhalo, v domácích podmínkách se jen tak nezadaří… a i když se necítím stará, čas utíká. Zároveň mě trápí, že mi v CAR neudělali detailnější rozbor imunity, pokaždé se na to ptám a prý moje pálení po sexu nezpůsobuje alergie na sperma, protože by to odhalil základní test, ale ta moje snížená buněčná imunita…
Díky za názory :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4075
16.11.20 08:51

Já bych se teď objednala na termín IVF po Novém roce. Na mě když šla taková depka, tak jsem se s mužem domluvila, že si užijeme léto a v září půjdem rovnou do IVF. Bez dalších zbytečných vyšetření, zkusmo léků, zkusmo IUI.. Tím rozhodnutím a jasným termínem se mi nesmírně ulevilo. Užila bych si být tebou Vánoce a příští rok na to nastoupila ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1150
16.11.20 08:53

Na co čekáš? Až zahřmí? Souhlas s Čičorečkou, v lednu šup do IVF.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
580
16.11.20 08:56

Hlavně bych šla zažádat o adopci. Než se deset let snažit přes IVF, které nemusí vyjít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17512
16.11.20 09:04

Musíš si přiznat, že tvoje vaječníky už můžou být na pokraji kolapsu a vajíčka budou spíš KO než OK. Objednej se po novým roce na IVF a pokus se domluvit, zda by ti udělali na pojišťovnu PGD. Odpadnou ti tím geneticky vadná embrya, která se sice můžou na pohled vyvíjet dobře, ale transfer se stejně nevydaří.
@krajta proč adopci? Má spoustu let na to, aby otěhotněla. Žádný zásadní problém nemají, tak proč to tak hrotit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8222
16.11.20 09:09

Po novém roce bych šla na ivf. Není na co čekat. Ve 34 letech už plodnost jen klesá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 09:11

@Čičorečka Zatím na mě depka nejde, za ten rok a půl jsem obrečela jedinou menstruaci. Zatím nehysterčím a snažím se uvažovat rozumně. Jen občas si říkám, že už to trvá nějak dlouho…

@Kacise na hrom asi nečekám :D jen vím, že je plno párů, kterým se dlouho nedařilo a nakonec se dítěte dočkaly.
Proti IVF nic nemám, jen nevím, jestli se do toho hrnout až na krev.

@krajta O adopci neuvažuji, partner děti už má.

• Citovat
  • Nahlásit
554
16.11.20 09:13

Plodnost klesa, ale bez imunologie bych na ivf nesla. Byla jsem tak domluvena v pronatalu a nakonec se prislo na antifosfolipidovy syndrom krome jineho a donosila jsem dite jen diky hematologii a injekcim. Jen s ivf bych stejne potratila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7648
16.11.20 09:20

@karkarka Já otěhotněla v tomto věku hned ten měsíc co jsem chtěla. Prvni ve 28slo daleko hůř. A ve 39taky na první dobrou…takže u mě plodnost asi neklesá :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4075
16.11.20 09:28
@Anonymní píše:
@Čičorečka Zatím na mě depka nejde, za ten rok a půl jsem obrečela jedinou menstruaci. Zatím nehysterčím a snažím se uvažovat rozumně. Jen občas si říkám, že už to trvá nějak dlouho…

Když tě napadá vyhledat psychologa, asi tak úplně v cajku nejsi. Objednat se na IVF neznamená jít na krev. Samozřejmě můžeš čekat na přirozené početí, pak ale nechápu ten dotaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 09:53

@Čičorečka prostě jsem celkem odolná a ze všeho se nehroutím. To ale neznamená, že by mě psycholog neuměl rozbrečet. Třeba ty emoce mám v sobě bloklé, on by pomohl mi je uvolnit. Ptala jsem se na názor, jestli s tím má někfo zkušenost a pomohlo mu to :nevim:
S IVF jsem ok, dotaz je k tomu, jestli o IVF žádat hne nebo třeba až na jaře, nebo by někdo dával šance jestě IUI.

• Citovat
  • Nahlásit
4075
16.11.20 09:56
@Anonymní píše:
@Čičorečka prostě jsem celkem odolná a ze všeho se nehroutím. To ale neznamená, že by mě psycholog neuměl rozbrečet. Třeba ty emoce mám v sobě bloklé, on by pomohl mi je uvolnit. Ptala jsem se na názor, jestli s tím má někfo zkušenost a pomohlo mu to :nevim:
S IVF jsem ok, dotaz je k tomu, jestli o IVF žádat hne nebo třeba až na jaře, nebo by někdo dával šance jestě IUI.

No tak na to jsem ti odpověděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 09:57

@krispyna to je právě to. Mě v CAR řekli, že před IVF udělají jen genetiku. Nechápu proč ne imunologii. Tu by mi dělali až po neúspěšných IVF pokusech? Někdy jsou ty postupy opravdu zvláštní :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 10:12
@Čičorečka píše:
No tak na to jsem ti odpověděla.

Ano a děkuji :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 10:24

@Janli díky, i když vypadám na 30 a cítím se na 27, tak si právě skutečný věk vaječníků uvědomuju a rodičovství chci jít naproti. Vím, že ve 34 nemá cenu si cokoli namlouvat. :( AMH mám sice ok, ale to se může za půl roku změnit.
To PGD je určitě dobrý nápad, ale jen tak bezdůvodně jej asi nenabízejí/neproplácí :( přitom věřím, že by párům ubylo starostí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama