Jedna noha kratší u ročního mimča

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
paja206
Kecalka 174 příspěvků 21.10.14 19:29
jedna noha kratší u ročního mimča

Ahojky je možné aby si lékaři nevšimli že má mimčo jednu nohu kratší? Když malá začala chodit měla vytočenou jednu nožičku ven na to mi řekla mudr že se to srovná, malinko se to rovná, ale už od té doby se mi zdá, že tu nožičku má kratší. Dnes po koupání jsem ji položila na záda dala nožičky k sobě a a opravdu má jednu kratší. co mám dělat nechci chodit k mudr aby neřekla že ji moc zkoumám. máte s tím zkušenosti?

Reakce:
zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 21.10.14 19:32

No tak tohle je docela závažný důvod k návštěvě doktora. Ono se to někdy může srovnat, protože často rosteme nestejnoměrně, ale jestli máš takový pocit už delší dobu, je potřeba nožky přeměřit, sledovat, kdyby to tak mělo být i nadále, asi by vás čekala bota s vyšší podrážkou, protože se pak vykřiví i pánev, páteř atd. Možná není potřeba strašit, objednala bych se, abych s jinak zdravým prckem neseděla v prskající čekárně (u nás se objednává na odpoledne), ale určitě to za prohlídku stojí.

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 21.10.14 19:34

Zrovna s tímhle bych k dr šla, aby ti napsala žádanku na ortopedii. Oni jí ty nožky přeměří a uvidí se. Když je to trošku, tak se to neřeší, ale kdyby tam byl nějaký větší rozdíl, tak by si mohla huntovat páteř, až začne chodit, proto je to potřeba ohlídat.
Může to být kratší nožka, může to být třeba i nestejné postavení kyčlí…na ortopedii udělají rtg

paja206
Kecalka 174 příspěvků 21.10.14 19:39

Děkuju vám, ona právě už chodí a přijde mi jako by občas na tu nohu trochu dopadala jak je kratší

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 21.10.14 19:41

Radsi být za blázna, co dite moc zkoumá, nez něco zanedbat.

monrom
Nováček 21.10.14 19:44

Také doporučuji řešit co nejdřív. žádanku od dětského lékaře pro ortopeda a objednat se co nejdřív.

Nina_M
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 21.10.14 19:54

@paja206 tak to vypada na nelecenou dysplasii kycli. Mazej k ortopedovi. Byli jste na UTZ kycli v porodce?

paja206
Kecalka 174 příspěvků 21.10.14 19:58

Kyčle jsou v pořádku po porodu jsem byla s malou 2× na kontrole

zulitvi
Závislačka 3696 příspěvků 21.10.14 20:14

@paja206 po porodu nam doktor rekl, ze kycle jsou ok, staci siroke baleni. Mesic na to sel malej na operaci. Podle mě to bude ta dysplasie

Eveelin
Echt Kelišová 9662 příspěvků 21.10.14 20:59

@paja206 prý má většina lidí nestejně dlouhé končetiny. Ale u někoho může být ten rozdíl větší.

Určitě bych si to nechala diagnostikovat lékařkou. Buď ti řekne, že dítě mělo pokrčené nohy a proti to tak vypadalo nebo tam rozdíl v délce bude.

Manžel má jednu nohu delší o pár cm. Celé mládí chodil k lékaři, že má křivá záda. Pak se ukázalo, že má nestejně vysoko boky a ramena ne proto, že se křiví, ale kvůli o pár cm kratší noze. Byl pak i v reprezentaci s během. Takže si myslím, že to žádný vliv na člověka nemá ;)

nikypiky92
Ukecaná baba ;) 1404 příspěvků 21.10.14 21:10

@paja206 teta memu bratrankovi tohle zanedbala. Rikala si, ze se to srovna anebo,,doroste az bude vetsi,,. Samozrejme se to nespravilo. Ted je dospeli a kulha. Byl na operacich kycle a kloubu a zadna zmena. Ja bych urcite doktorku informovala. Drzim palecky at je to v poradku :kytka:

Minnnie
Kecalka 220 příspěvků 21.10.14 21:13

Urcite by bylo dobre jit k doktorovi, a nozku sledovat…ja kdyz byla mala tak doktorka taky nic neresila…a bohužel jsem musela pak na operaci a nohu mi prodluzovali. Vubec nechci strašit jen ze je dobre toto pohlidat. A jak tu nekdo psal kazdy mame vetšinou jednu nohu kratsi a je to v pohode, zalezi o kolik…

paja206
Kecalka 174 příspěvků 21.10.14 21:39

Děkuju vám zajdu k mudr

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Falešná sestra Aťky Janouškové na Zindulkově pohřbu: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >

Budeme je kopat do achillovek! Vydra před zápasem s Anglií naštval české fanoušky

V pátek večer čeká českou fotbalovou reprezentaci nezapomenutelný zápas. V... číst dále >