Jedná se o zánět prsu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terez001
Zasloužilá kecalka 760 příspěvků 07.03.18 12:18
Jedná se o zánět prsu?

Holky prosím radu, jsem skoro 2 týdny po porodu a nejspíš mám zánět prsu. Mám od včera teplotu, ale ne horečku (37,5) a hrozně mě bolí prso, dneska už tam je červený flek.
Cítím se strašně, bolí mě hlava, jsem totálně nepoužitelná.
Dává studené obklady a tvaroh, ale nelepší se to.
Už jsem to měla u prvního dítěte, celkem 2× a vždycky jsem měla horečku hned, jak to prso začao bolet.
Brala jsem tuším Amoksiklav a syn byl po něm hrozně spavý, nešel vzbudit ani na kojení po 6 h přes den, přitom byl normálně aktivní jindy. Ty ATB jsem vysadila a zánět se už neopakoval.
Mám si jet pro ATB k dr, když nemám horečku? Může se to ještě rozjet? Těch ATB se bojím, už ted mám spavé miminko dost. I jsem si všimla, že to prso mám pořád měkké, jak kdyby ubylo mléka, přitom bylo pořád nalité. Je možné, že ztratím mléko úplně? :,(

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 12876 příspěvků 07.03.18 12:23

Já to vždycky rozmasírovala (i přes bolest) + jsem kojila tak, aby dítě mělo bradu směrem k tomu fleku.

AliTad
Kelišová 5217 příspěvků 07.03.18 12:24

@Terez001 Určitě neztratíš mléko. Je tam zatvrdlina? Pokud ano, tak tu je potřeba rozmasírovat, i když to pekelně bolí. Já to tak měla 2×, i vyšší horečku, na atb to nebylo, pozvala jsem si LP, která mi to rozmasírovala (sama bych to nezvládla). Jakmile se to uvolnilo, do deseti minut mi bylo viditelně lépe a horečka zmizela.
I LP mi tenkrát říkala, že co doktoři většinou léčí atb jako zánět, z 90 procent není zánět ale retence.

zudina
Ukecaná baba ;) 1798 příspěvků 1 inzerát 07.03.18 12:26

Sprchuj si prsa v horke vode a masiruj a taky hodne odstrikavej. Vem si paralen

jaaaninda
Kecalka 428 příspěvků 07.03.18 12:31

Měla jsem a vždycky stačilo zalézt pod teplou sprchu, pořádně rozmasirovat a odstříkat. Po sprše nejlépe nabídnout prs mimču :) a pak tvaroh.

Maky.p
Generální žvanilka 24784 příspěvků 07.03.18 12:40

Smíchej slivovici s vodou 1:1, namoč do toho kapesník, přilož na prso, pak sáček a suchý ručník/plínu. Při kojení nasměruj mimino bradičkou k zánětlivému fleku na prsu. Ať to rychle přejde :palec:

Linduš91
Kecalka 149 příspěvků 07.03.18 13:15

Doporučuji před kojením nahřát a lehce rozmasírovat prso ve sprše - ale za mě žádné drastické tlačení a masírování, protože mně to teda spolehlivě rozjelo zánět (to, co máš teď, je podle všeho „jen“ retence). Pak kojit hlavičkou k postiženému místu, případně prostě různě střídat polohy, aby se mléko odsávalo z celého prsu. Po kojení namazat měsíčkovým olejem (je protizánětlivý) a přiložit kapesník namočený ve zředěné slivovici (jak píše Maky. p - cca 1:1 naředit s vodou). Hodně odpočívat, pít (ne čaje podporující laktaci). V mém případě pomohlo kolikrát prostě zalehnout s paralenem. Hlavně netahat těžké věci, nemít žádnou větší fyzickou námahu. Držím palce, vím, že to není žádný med :hug: Prošla jsem si tím snad stokrát.

Euforia
Kecalka 109 příspěvků 07.03.18 13:40

Asi bych pro atb nejela.. ja jsem byla se zanetem na pohotovosti a merili mi tam i teplotu, to jsem mela jen 37,7 a rikali, ze to na atb neni ( Apolinar )
pomahalo na to nahrati ve sprse a masirovani, tvaroh a slivovice bez ucinku

Terez001
Zasloužilá kecalka 760 příspěvků 07.03.18 13:46

@AliTad

Zatvrdlina tam není, to jsem taky už měla u prvního dítěte a to jsme si vdždycky propíchla tu bílou tečku a mléko ve sprše odstříkala a odeznělo to.(neměla jsem teplotu ) S tímto problémem (horečka a bolest) jsem byla na pohotovosti a tam mi řekli, že to je zánět :nevim: LP jsem taky měla, ale dlouho jsem na ni čekala, než měla termín pro mě, takže to bych asi nevydržela :)

@jaaaninda

To vše dělám od včera a nic :nevim:

@Linduš91

Tu sivovici zkusím. Raději si pro ty ATb dojdu a zkusím ještě ten paralen a tu slivovici. Musím prostě fungovat, odpočívat bohužel nejde mám batole a miminko :,(

Benjaminek120
Nováček 5 příspěvků 08.03.18 17:10

Holky jsem tri dny po porodu a pres noc se mi strasne nalili prsa, mam je asi o tri cisla vetsi, mela sem tak jednicky :lol: na dotek jsou tvrda a mam zvysenou teplotu. Zkousim paralen a odstrikavat ve sprse, je nadeje ze se to za par dni srovna? Mala pije tak po 2-3 hodinach. Nebo je neco co zpomaluje laktaci? Nekde jsem vycetla ze matovy caj… :nevim:

Maky.p
Generální žvanilka 24784 příspěvků 08.03.18 18:01

@Benjaminek120 - vyptej si u sestry zábal - mokrý ručník, igelit, suchý ručník. Taky se mi hned nalila prsa šíleným způsobem, i teplotu jsem měla a dva dny zábalu a paralen pomohlo. Já dostala naráz dva paraleny a musela jsem během odpoledne vypít litr vody, že to mám místo kapačky, abych se mohla hýbat k miminu :palec:

Terez001
Zasloužilá kecalka 760 příspěvků 09.03.18 17:33

@Benjaminek120

Toje normální tři dny o porodu, rozhodně nedělej nic pro to, aby sis snížila laktaci 8o To se srovná..Požádej o odsávačku a odsávej, uleví se ti.

Holky, tak já se hlásím, že už je mi dobře od včerejška, teplota ustoupila, bolest není a ATb neberu. Děkuji všem za rady, fakt to ten zánět nebyl, i když dr říkal, že ano :) Napsal mi Amoksiklav, ale mám ho schovaný. Během dne jsem nahřívala prso ve sprše a dávala studené obklady, večer paralen a další den bylo po všem :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Ježíš byl blázen, říká Curry. 5 faktů o rapujícím knězi ze svatby Harryho s Meghan

Svatba prince Harryho a jeho americké lásky Meghan Markle je za námi.... číst dále >

Petr Vondráček opustil manželku s dítětem! Mám novou ženu, přiznal moderátor

Petr Vondráček si pokazil svou image prvorepublikového džentlmena. Oblíbený... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

Reklama