Reklama

Jednorázové nakrmení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LE.nova
Kecalka 229 příspěvků 4 inzeráty 11.01.17 09:23
Jednorázové nakrmení

Ahojky,
mám takový dotaz. V pátek si potrebuju nutne zařídit spoustu věcí a mám doma 3mesicni miminko. Nechci ji v té zimě a brát sebou, navíc je teď všude dost nemocných lidí, aby něco nechytila.

Mamka by malou pohlídala, mám to tak na 4 - 5 hodin a protože kojím, myslela jsem, že odsaju mlíčko. Jenže zrovna mám mléka málo, malá se vzteka i u kojení a během týdne se mi povedlo odsát sotva 20 ml.

Jak byste to vyřešili? Koupit nějakou UM a jednorázově ji to dát?

Ty obchůzky přesunout nemůžu…

Díky za odpovědi a omlouvám se za háčky a čárky, to můj chytrý telefon

Reklama

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 11.01.17 09:27

Pokud nemáš dost mléka tak bych koupila takový jednorázový pytlík UM, tuším v DM jsem viděla, možná i v lékárně by mohli mít. Každopádně bych to zkusila dát i nanečisto, aby se ti nestalo, že to dítě odmítne a mamka pak bude v řiti :oops:

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 11.01.17 09:28

Udělala bych to jak říkáš. V porodnici když zrovna není MM tak jim taky frknou UM. :nevim: Není to ideální, ale jednou…

LE.nova
Kecalka 229 příspěvků 4 inzeráty 11.01.17 09:37

@Nowuka2 díky, zkusit bych předem bych to určitě mela

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15278 příspěvků 11.01.17 09:39

A je zvykla na lahvicku? Protoze jestli ne, tak se to do ni muze tezko dostavat.

BohunkaP
Extra třída :D 14897 příspěvků 11.01.17 09:43

Záleží, jestli je dítě už zvyklé na lahvičku.

Pokud není, tak bych ho na ni kvůli jedné pochůzce rozhodně nezvykala a radši si ho vzala s sebou, třeba do šátku. Nestálo by mi to za problémy, které se tím mohou spustit (zejména když bych věděla, že mívám problémy s množstvím mléka).

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 11.01.17 09:45
@LE.nova píše:
@Nowuka2 díky, zkusit bych předem bych to určitě mela

Zkoušet předem to nemá smysl. Pokud je zvyklá na kojení, tak lahvičku odmítne a zbytečně se tím budeš stresovat, že to pak nepůjde. Proč jí kvůli tomu nechat hladovět dvakrát - osobně si totiž myslím, že pak v nouzi se od babičky při chování a polospánku nakrmit nechá, ale nebude to jednoduché. Přijde mi to lepší risknout takto, než ji vúči lahvičce vytvořit blok ještě než se daná akce bude konat. A jinak bych se zamyslela nad tím, jestli by nebylo lepší vzít babičkus sebou. Dítě bude zachumlané v kočářě, přes něj hoďte plínu, nakojit můžeš někde po cestě - třeba v kavárně nebo někde u dětského koutku či přebalovacího pultu v obchoďáku, kde je to i uzpůsobené.

Příspěvek upraven 11.01.17 v 09:47

LE.nova
Kecalka 229 příspěvků 4 inzeráty 11.01.17 09:46

@Cuddy
dvakrát už z lahvičky pila a bez problémů, ale to jsem jí vždycky odstříkala své mléko…teď to bohužel nejde…tak zkusím tu UM…snad to jednorázově nebude ničemu vadit…

Levandulina
Kelišová 5214 příspěvků 8 inzerátů 11.01.17 10:20

Kdybych to měla posuzovat podle sebe, tak bych malého vzala s sebou a třeba i mámu, aby ho mohla vozit v kočárku, když bych něco vyřizovala. Náš nechtěl pít UM a ostříkaného jsem nikdy neměla dost.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 11.01.17 10:24
@Amys píše:
Zkoušet předem to nemá smysl. Pokud je zvyklá na kojení, tak lahvičku odmítne a zbytečně se tím budeš stresovat, že to pak nepůjde. Proč jí kvůli tomu nechat hladovět dvakrát - osobně si totiž myslím, že pak v nouzi se od babičky při chování a polospánku nakrmit nechá, ale nebude to jednoduché. Přijde mi to lepší risknout takto, než ji vúči lahvičce vytvořit blok ještě než se daná akce bude konat. A jinak bych se zamyslela nad tím, jestli by nebylo lepší vzít babičkus sebou. Dítě bude zachumlané v kočářě, přes něj hoďte plínu, nakojit můžeš někde po cestě - třeba v kavárně nebo někde u dětského koutku či přebalovacího pultu v obchoďáku, kde je to i uzpůsobené.Přís­pěvek upraven 11.01.17 v 09:47

No tak moje malá přecházela z Calmy na prso naprosto bez problémů. Rozhodně bych neriskovala, že bude dítě o hladu, když to poprvé nepůjde, dá prso a vymyslí náhradní plán, jak to s krmením udělat.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 11.01.17 10:24
@LE.nova píše:
@Cuddy
dvakrát už z lahvičky pila a bez problémů, ale to jsem jí vždycky odstříkala své mléko…teď to bohužel nejde…tak zkusím tu UM…snad to jednorázově nebude ničemu vadit…

Určitě jí to nezabije :palec:

Framik
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 21 inzerátů 11.01.17 10:35
@LE.nova píše:
Ahojky,
mám takový dotaz. V pátek si potrebuju nutne zařídit spoustu věcí a mám doma 3mesicni miminko. Nechci ji v té zimě a brát sebou, navíc je teď všude dost nemocných lidí, aby něco nechytila.

Mamka by malou pohlídala, mám to tak na 4 - 5 hodin a protože kojím, myslela jsem, že odsaju mlíčko. Jenže zrovna mám mléka málo, malá se vzteka i u kojení a během týdne se mi povedlo odsát sotva 20 ml.

Jak byste to vyřešili? Koupit nějakou UM a jednorázově ji to dát?

Ty obchůzky přesunout nemůžu…

Díky za odpovědi a omlouvám se za háčky a čárky, to můj chytrý telefon

Pokud nepije z lahvicky muzes dat UM ze lzicky nebo maleho plastoveho kelimku tak to davaji I v porodnici.

Annapavelkovaml 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 11:31

Určitě to zkus předem a fakt se ji nic nestane, ja pokud nemusim tak prcka taky nikam netaham ani se ti nedivim ze ji v obdobi chřipkové epidemie nikam nechceš brat…a to s lahvickou je naprosta blbost že bude odmítat prso dcera tak jedla od narození byla malinka a neměla silu jist z prsa a až měla přes tri kila tak přešla na prso a do 7 měsíců to tak prostě stridala jak byla potřeba, syn skoro 7 měsíců funguje stejně a to dokonce střídá prso a sunar…hodně štěstí ať to projde i tobě jako me ;)

LE.nova
Kecalka 229 příspěvků 4 inzeráty 11.01.17 13:28

@Annapavelkovaml díky, malá zrovna v pohodě vypila celou dávku UM z lahvičky, tvářila se spokojeně, takže to v pátek s babičkou určitě zvládnou.

Díky všem za rady!

Annapavelkovaml 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 16:54

@LE.nova to je fajn, preju ti to, však on se svět nezbori že ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama