Jedu do ciziny, ale nevím co s kočičkou?

Anonymní
10.6.21 15:24

Jedu do ciziny, ale nevím co s kočičkou?

Ahojte,

za měsíc jedu do ciziny pracovat ( na rok) a nevím co se svoji kočkou, tam si ji pochopitelně vzít nemůžu. Premyslela jsem, ze bych ho dala k bratrovi, ale oni mají barak, a další 2 kočky. On je zvyklý odmala bydlet v bytě, bojím se aby se v domě se zahradou nezatoulal, na jiné kočky by měl byt zvyklý, predtim jsem měla ještě jednu, ale umřela, jenže jsou to 2 kocouri, tak nevím … nikomu cizímu ho dat nechci.
Nebude to pro něho moc velký trauma? :( Zvykne si?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3313
10.6.21 15:42

Proč nemůžeš? Já jsem stěhovala čivavu do USA :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1723
10.6.21 15:42

Tak zvykne si, co jiného mu zbyde, nebude to první ani poslední kočka, která mění prostředí a majitele. I když začátek bude mít krušný. Kočky jsou dost vázané na své prostředí a ze začátku to pro ní bude šok. Určitě ale dát někomu opět do bytu, když je zvyklá na byt. Pokud by šla do baráku a měla možnost chodit ven, mohla by se ztratit, když na to není zvyklá. Hledal bych co nejvíc podobný domov, jaký měla do teď, aby těch změn bylo co nejméně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1723
10.6.21 15:43
@Altavista píše:
Proč nemůžeš? Já jsem stěhovala čivavu do USA :D

Jasně, že to jde, ona jenom spíše nechce, kámoška si brala rotvajlera na Nový Zéland.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3313
10.6.21 15:44
@Matt 02 píše:
Jasně, že to jde, ona jenom spíše nechce, kámoška si brala rotvajlera na Nový Zéland.

Jj známá psa a kočku do Holandska, kočku táhla i letecky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 15:58

Nemůžu, tam kde budu bydlet nechtějí zvířata ;-) chtela jsem i připlatit, ale nejde to, proto me to zajímá ;-)
@Matt 02 před 3 měsíci jsme měnili prostředí, sice z bytu do bytu, ale jen do jedné místnosti, zezacatku byly krusne noci, ale nakonec si zvykl

• Citovat
  • Nahlásit
18142
10.6.21 16:15
@Anonymní píše:
Nemůžu, tam kde budu bydlet nechtějí zvířata ;-) chtela jsem i připlatit, ale nejde to, proto me to zajímá ;-)

Když máš zvíře, je to závazek. Tohle jsi měla promyslet dřív, než jsi na to kývla, mohla sis sehnat kočko-friendly ubytování. Když se chce.. však víš. No, pro kocoura to bude šok, nejen prostředí, ale i majitel. Ale je to jenom kočka, pokud ti nestál za to vymyslet, jak si ho vzít s sebou, nemusí tě ani trápit promňoukané noci u bráchy :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1723
10.6.21 16:19
@Anonymní píše:
@Matt 02 před 3 měsíci jsme měnili prostředí, sice z bytu do bytu, ale jen do jedné místnosti, zezacatku byly krusne noci, ale nakonec si zvykl

Mě to nemusíte vysvětlovat, ja to mám jinak, ja bych svého psa nikdy neopustil, bych se zbláznil z toho. Buď bych neodjel nebo bych si našel ubytování kam může i on. Ale to je jedno, tohle není předmětem diskuze. Znova, bude si muset zvyknout, přece nemá na výběr :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3834
10.6.21 16:25

No jo, mělas to promyslet dřív, teď už holt nic jinýho nezbývá. Spíš si myslím, že se mu u baráku zalíbí a za ten rok bude zase šok když se bude vracet do bytu. Nejde ho nalifrovat někam jinam?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1713
10.6.21 17:13
@Matt 02 píše:
Mě to nemusíte vysvětlovat, ja to mám jinak, ja bych svého psa nikdy neopustil, bych se zbláznil z toho. Buď bych neodjel nebo bych si našel ubytování kam může i on. Ale to je jedno, tohle není předmětem diskuze. Znova, bude si muset zvyknout, přece nemá na výběr :nevim:

Taky bych buď jela se zvířetem nebo vůbec. Udělat se to dá vždycky… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 17:25

Já se neptam co byste udělali vy nebo neudělali, já se ptám pouze těch, kteri tuhle zkušenost měli, nechali své zvíře třeba u rodičů z jakéhokoliv důvod a jak si na to zvykli… pokud tu zkušenost nemáte, tak prosím neodepisujte ;-)

• Citovat
  • Nahlásit
1713
10.6.21 17:27
@Anonymní píše:
Já se neptam co byste udělali vy nebo neudělali, já se ptám pouze těch, kteri tuhle zkušenost měli, nechali své zvíře třeba u rodičů z jakéhokoliv důvod a jak si na to zvykli… pokud tu zkušenost nemáte, tak prosím neodepisujte ;-)

Mám zkusenost takovou, ze staci nechat zvire u rodicu na 14 dni a pes je pak skoro sedivej, jak je z toho nesvuj a ceka kazdy den a kontroluje dvere, kdy se vratime ;) a cim delai dobu tam je, tim je to vzdycky horsi. Takze asi tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14033
10.6.21 17:35
@Anonymní píše:
Já se neptam co byste udělali vy nebo neudělali, já se ptám pouze těch, kteri tuhle zkušenost měli, nechali své zvíře třeba u rodičů z jakéhokoliv důvod a jak si na to zvykli… pokud tu zkušenost nemáte, tak prosím neodepisujte ;-)

Kam jedeš? Že si nemůžeš s sebou vzít kocourka? Já bych bez kočiček nikam nejela. Práci bych poslala k čertu.

Příspěvek upraven 10.06.21 v 17:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1723
10.6.21 17:39
@Anonymní píše:

Ale co jiného mu zbyde, co chcete slyšet? Sorry, ale mě to přijde, ze smyslem diskuze je, si pofoukat svědomí. Nic víc nic méně. Prostě jste se už rozhodla, kdyby jste tak strašně chtěla, vyřešíte to jinak. Rozhodla jste se jak jste se rozhodla tak se nedá nic dělat, bude si muset zvyknout a každé zvíře reaguje jinak, to vám nikdo na tuty neřekne, jak to bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6829
10.6.21 17:57
@Anonymní píše:
Ahojte,za měsíc jedu do ciziny pracovat ( na rok) a nevím co se svoji kočkou, tam si ji pochopitelně vzít nemůžu. Premyslela jsem, ze bych ho dala k bratrovi, ale oni mají barak, a další 2 kočky. On je zvyklý odmala bydlet v bytě, bojím se aby se v domě se zahradou nezatoulal, na jiné kočky by měl byt zvyklý, predtim jsem měla ještě jednu, ale umřela, jenže jsou to 2 kocouri, tak nevím … nikomu cizímu ho dat nechci.
Nebude to pro něho moc velký trauma? :( Zvykne si?

Doufam ze mne nebude behat po zahrade :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat