Jemná motorika u ročního dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hakunamatata
Kecalka 220 příspěvků 07.03.17 20:51
Jemná motorika u ročního dítěte

Dobrý den, chci se zeptat, jak obratne jsou Vaše roční děti co se týče prstíků. Moje holčička prsty vůbec nepoužívá, jen celou ruku. Ukazuje občas celou rukou, ale neumím si představit, že by třeba zmáčkla tlačítko nebo ukázala prstem. I když leze, tak má prsty pokrcene, má je takové neobratne. Taky nedokáže nic dát do krabičky a už vůbec ne do otvoru. Kousky jídla sbírá, ale pak si to dává do pusy dlaní.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

bublinek
Kelišová 5170 příspěvků 07.03.17 21:01

Na roční dítko mi to připadá v pořádku.
Nechala bych jí. Nabízet něco na zkoumání a ona se to naučí.

Mollify83
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 07.03.17 21:02

Hmm tak to bych se asi zeptala doktorky, se synem chodíme na takové to dětské cvičení a kolem roku dával míčky do krabice a zvládnul prohodit míček dírou. K prvním narozeninám dostal hrací stolek, ten má spoustu tlačítek a hejblátek a bavilo ho to. V te době taky začal milovat vypínače. Ale chodit začal až v 15m :D

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 5901 příspěvků 07.03.17 21:08

V roce mel aktivni choditko co melo spoustu hejblatek tak s tim si dost vyhral, umel mackat ovladac na televizi (a prehazovat mi porady), vhazoval ruzne tvary do spravnych otvoru, krmil se sam treba kousky chleba, jabka atak. Asi bych se zeptala dr, ale zbytecne bych nesilela kazdy dite ma vyvoj jinej…

Limi123
Závislačka 3650 příspěvků 07.03.17 21:12

Nas Honzik (13m) je pohybove ve vetsine veci trochu pozadu, ale tlacitka macka uz hoodne dlouho, rucicky ma otevrene, ukazuje, trefuje se do otvoru, spoji 2 kostky Dupla (ne vzdy), navlika kolecka na vez.
Byt tebou, necham si dat zadanku na neurologii. Kdyz to nic nebude, tim lip… Ale nepodcenovala bych to, cim mladsi je dite, kdyz se na problem prijde, tim lepe se da „opravit“.

marketak5
Ukecaná baba ;) 1037 příspěvků 2 inzeráty 07.03.17 21:16

Muj syn 1,5 teda v roce mačkat tlašítka neuměl ještě, brzy pak začal, ale jinak ruce používal normálně. Každé dítě je jiné, nicméně asi bych se začala zajímat..na civčení či plavání dostávaly do ruk různé věci a používali..v roce jsem vlastně začali chodit do montessori kroužku a tam pořád něco zastrkávali a vyndávali..

Conulka
Závislačka 3757 příspěvků 07.03.17 21:18

My taky měli aktivní chodítko, kde z přední strany bylo plno tlačítek a hejblátek a ten hrací stoleček a u toho malá byla furt
to baví každé dítě - tlačítka a hejblátka :mrgreen: zmáčkne a něco hraje

Svistice
Neúnavná pisatelka 17530 příspěvků 18 inzerátů 07.03.17 21:21

@Hakunamatata V roce se mi obě děti krmily samy lžičkou s menší dopomocí, nebo kousky ovoce, křupkami, takže úchop měly. Syn ve 13 měsících obíral rybíz z keříku a krmil se jím. Věci do krabiček nebo třeba kolíčky do košíku dávali asi od třičtvrtě roku.
Jedním prstem neukazovaly, spíš napřaženou rukou, klasické ukazování s ukazováčkem přišlo později. A lezly s nataženými prstíky.
Určitě bych to konzultovala s doktorkou, pokud se Ti něco nezdá.

Hakunamatata
Kecalka 220 příspěvků 07.03.17 21:23

Do plavání jsme chodily od 3 do 8 měsíců a tam to právě nezvladala chytat. Jinak na neurologii jsme byly asi v 8 měsících a dobrý. Tak nevím, zda se může ještě něco objevit teď později.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1691 příspěvků 07.03.17 21:49

@Hakunamatata
Presne jsi popsala meho syna a to je mu uz pres rok. Celkove je ve vyvoji ve skluzu obzvlaste s tema rukama. Je hypotomicky. Tvoji holcicce je presne rok? Na plavani uz nechodite?

Hakunamatata
Kecalka 220 příspěvků 07.03.17 21:53

Měla také slabé bříško, ale dle rehabilitacni už v normě, cvičili jsme asi 4 měsíce. Na plavání už ne chodíme, rehabilitační nedoporučuje pro hypotonicke děti. Jinak malá tu hrubou motoriku dohnala, snaží se už chodit, do prvních narozenin bude chodit, myslím. Má je za dva týdny.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 07.03.17 22:49

Ja bych to asi konzultovala s dr, mne to normalni neprijde :nevim:
Dcera ma 8 mes a krmi se sama- vezme mezi prstiky kukurici, na zemi zkouma kdejaky drobecek a leze s otevrenyma rucickama.
Hlavne ta pest pri lezeni me teda zarazila :nevim:

dalmati
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 07.03.17 23:34

Ještěže jsem tohle neřešila, kluk mi začal ukazovat až nějak 13-14m. Pak až mačkal na tlačítka. Třeba dokázal na sebe dávat stavebnici (megabloks), ale raději tou dobou chodil a padal, než se zajímal o nějaké hračky. Pokud dr říká, že je všechno v pořádku, tak bych byla v klidu. (na ukazování prstem je čas do 18m)

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 08.03.17 07:17

Me prekvapilo to lezeni se zatnutou rukou. Asi bych se na to doktorky zeptala. Jak to mela dcera si uz nepamatuju, ale prsty pouzivala asi normalne.

Zarazilo me, ze vam nejaka rehabilitacni nedoporucuje plavani 8o proboha proc? Plavani je pro hypotonika dobre. Nam ho rhb doporucovala a neurolozka taky. Pry i v budoucnu vyborne jako sport pro tyto deti.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1691 příspěvků 08.03.17 08:29

@Hakunamatata
Nam plavani fyzio. doporucila, ale ze by to pomahalo… :nevim:. Syn jeste v prostoru nechodi, ale uz to k tomu speje.
Napije se dcerka sama z hrnecku/lahvicky?
Da si do pusinky dudlik?
U fyzio. jste cvicili obvykle cviky nebo vojtovku?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutné Vánoce Jiřiny Bohdalové: Ortéza a invalidní vozík! Sama neudělá ani krok

V dubnu Jiřina Bohdalová (87) spadla ze schodů a nevypadalo to s ní vůbec... číst dále >

Bez Gábi ani ránu! Biatlonisté mají Koukalovou dál na kamionu, na trati ale propadají

Český biatlon je vzhůru nohama. Ze sportu, který nedávno zažil boom, přivábil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >