Reklama

Rady jak s 2 letým na nočník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lidsha
Povídálka 47 příspěvků 06.03.17 18:11
rady jak s 2 letým na nočník

Ahoj,
vím, že je na toto téma již mnoho diskuzí, ale prosím o vaše zkušenosti -máme chlapečka 2 roky a 2 měsíce lehce hyperaktivní- snažíme se odplenkovat už skoro měsíc a bez úspěchu. Na záchod nechce (řvací scéna) - a na nočníku vydrží jen tak 2 minuty ( to se snažím prohlížet s ním knížky, povídat a tak) vstane a odejde a pak se počůrá. Na odměny nereaguje, pochvala, když se to náhodou povede, je mu jedno. Příjde mi, že už dost věcí chápe, tak nevím. Poradíte? Moc díky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11466 příspěvků 06.03.17 18:16

@lidsha evidentně na trto ještě není zralý. POčkej měsíc a zkuste to znova.

Hobitka
Závislačka 3030 příspěvků 06.03.17 18:17

No, ja synovi ve 25m proste vzala plinu, nekolik dnu se pocuraval a pokakaval a pak to pobral. Prala jsem denne desatero obleceni, ale to k tomu patri. Neposazovala jsem, proste jsem ho nechala hodnekrat pocurat, az si celkem uvedomil, co se s nim deje.

nozu
Extra třída :D 11466 příspěvků 06.03.17 18:19
@Hobitka píše:
No, ja synovi ve 25m proste vzala plinu, nekolik dnu se pocuraval a pokakaval a pak to pobral. Prala jsem denne desatero obleceni, ale to k tomu patri. Neposazovala jsem, proste jsem ho nechala hodnekrat pocurat, az si celkem uvedomil, co se s nim deje.

No, a my jsme to zkusili ve dvou a půl letech, dítě i bez počůrávání se pochopilo, o co jde, a do týdne bylo bez plíny i na noc… Podle mě prostě k odplínkování nutně nemusí patřit, že mám znečištěný celý byt a peru pořád dokola…

Hobitka
Závislačka 3030 příspěvků 06.03.17 18:26

@nozu Ja to takhle se dcerou mela taky - hned prvni den sucha, ale zase pres hysteraky a bonbony, rovnez ve 25m, synovi trvalo 4 dny curani a asi 10 kakani do beznehodovosti, to mi zas neprijde tak strasny. Ja bych taky klidne pockala, ale konec cervna a teploty pres 30 stupnu mi prisly na tuto akci jak delane, 2,5 bylo malemu v listopadu a odplenkovavat v zime by se zas nechtelo me.

unuděná
Kelišová 5363 příspěvků 1 inzerát 06.03.17 19:03

@Hobitka Promiň, ale denní počůrávání a pokakávání k odplenkování rozhodně nutně nemusí patřit! My jsme odplenkovali těsně před 2.narozeninami (líného kluka) a nehody mohu spočítat na prstech jedné ruky (vždy šlo o zapomenutí se při nějaké hře).

@lidsha Já to dělám (a zrovna skutečně teď) tak, že si zvolím na odplenkování nějaké období, kdy nebudou změny (návštěvy, dovolená atd), a doma nechala bez plenky, posazovala co cca 20 minut (ale skutečně počkala, než se vyčůrá), pak hodně pochválit, hodně o tom mluvit, koupit za odměnu nějaké pěkné spoďárky dle vlastního výběru dítěte, a ono si to časem sedne. Držím palce.

Manticora
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 06.03.17 19:22

Holky, a jak na to, ze mi dcera (25m) na nocniku vubec nechce sedet? Okamzite po posazeni se zveda.

nozu
Extra třída :D 11466 příspěvků 06.03.17 19:31

@Manticora nech jjí nočník na přístupném moístě a zkoušej posazovat. ale netlač na ní za každou cenu. Znám případ chlapečka, kterého se snažili za každou cenu odplenkovat v 18 měsících a ještě ve 4 letech měl dost velké problémy s počůráváním a pokakáváním. prostě se rodičům povedlo u dítěte vypěstovat hezký psychický blok…

trpaslinka
Extra třída :D 12091 příspěvků 06.03.17 19:48

@Manticora delat vse proto, aby drzel.. To kdosi radil mne… No, ja mam obe deti protinocnikove, takze ted u holky uz pocitam s tim, ze pokud nebudu cekat nekdy do 4 let, tak proste musim prat pocurane kalhotky a puncochacky. Ale zacina projevovat zajem o WC, takze asi budu trenovat primo na zachod. Nocnika jsem schovala, protoze to fakt nema cenu, kdyz se na nej ani neposadi.. nasilim ji tam sotva posadim a takto trapit ji i sebe opravdu nehodlam.

Petulka1234
Závislačka 3380 příspěvků 06.03.17 19:48

Nočník mít na jednom místě a když se dítě počůrá na zem, tak říct, ne, tady néééé (hezkým tonem, ale takovým, aby si to začala i časem uvědomovat), no a jednoho dne to příjde a bude čůrat sám. U nás to tak proběhlo jak u prvního dítěte, tak i nedávno u druhého…nená­silně, netlačit (děti to vše cítí z nás, i když si můžeme myslet opak), prostě trpělivě poukazovat, pokaždé utřít, někdy i jakoby v rámci hry ukázat a jednoho dne to udělá cvak :)
Hlavně se nefrustujte, protože potom budete frustrovat i dítě, nikomu z vás to nebude příjemné a je to zcela zbytečné, když to jde i přirozeně nenásilně.
Každé dítě má svůj čas, nenechte se frustrovat tabulkami a tím, že dítě od souseda už umí chodit na nočník, jen co se zrovna narodil (samozřejmě přeháním).
:hug:

Kamikadze
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 06.03.17 20:01
@nozu píše:
No, a my jsme to zkusili ve dvou a půl letech, dítě i bez počůrávání se pochopilo, o co jde, a do týdne bylo bez plíny i na noc… Podle mě prostě k odplínkování nutně nemusí patřit, že mám znečištěný celý byt a peru pořád dokola…

Presne! Pod tim podepisuji :potlesk:

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 06.03.17 20:07

@Manticora Můžež zkusit velký záchod s redukcí (aby chodil jako máma/táta), případně ty půjdeš na záchod a vedle tebe si dítě čupmne na nočník. Pokud máš možnost, tak zkusit, jestli by to neodkoukalo od nějakých nočníkujících dětí.
Můžeš zkusit drobný úplatek, pokud do toho nočnku nebo do záchoda něco vytvoří.
Taky mlžeš zkusit nechat bez plíny a až bude nehoda, tak dítěti vysvětlit, že se to dělá do nočníku, aby nemělo mokro.
Netlačit, ale zároveň směřovat dítě k tomu, že normální je nečůrat a nekakat do plíny.

Edit: A ideálně dítě posadit hned po spaní a hned po jídle - je velká šance, že se mu bude chtít, ukázat mu, že má zatlačit.

Hobitka
Závislačka 3030 příspěvků 06.03.17 20:19

@unuděná A tak jasne ze nemusi, vsak dceru jsem odplenkovala ve 2 bez nehody - ta taky odmitala na nocnik byt pohlednout, ale u te zabral bonbon. Syn proste na nocniku, zachode sedet nechtel, na stojaka uz vubec, ale za 4 dny pocuravani to pobral - ze bud rekne, nebo bude mokrej - a od te doby je bez nehody, vydrzi i v noci, tak si nemyslim, ze byl nezraly, jen to nemel propojene. A jsem rada, ze jsem to udelala ve 2 letech, protoze kratce pote zacal byt dost vzdorovity a vztekly. Pokud zakladatelcin syn nechce sedet na nocniku… tak je to taky moznost.

Káťa19
Kelišová 6743 příspěvků 37 inzerátů 06.03.17 20:23

Hlavne na tom prehnane nelpet, ze jsou diteti 2r, neznamena, ze musi chodit na nocnik :(
Ziji v zahranici a musim rict, ze tady maminky nelpi na odplenkovani tak brzo…
Kazde dite k tomu dozraje jindy. Pokud ma odpor k nocniku, tak bych ho schovala,14dni nic neresila a pak to zkusila znovu…jinak se vypestuje akorat psychicky blok

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama