Jen 2 kontroly v 1 trimestru ?

9.9.19 07:15

Jen 2 kontroly v 1 trimestru ?

Ahoj holky, byla jsem na potvrzení těhu 6+4 a už bylo i :srdce:. Na další prohlídku mám jít až 13+0 (rovnou i s testy).

** Nezdá se vám to pozdě? **

Pořád si říkám že kdyby se něco stalo tak to zjistí až za tak dlouho. Já mám poměrně snadné těhu nic mi není 8o teď jsem 7+1. Unavená celkem jsem ale to je asi tak vše, ani na wc nechodím, nevolnosti jsem měla teď už žádné. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

22636
9.9.19 07:18

Ano je to normální, jsou jednou za měsíc. Taky máš od pojišťovny jen 3 utz A víc dělá doktor z dobré vůle.
Když nekrvácíš nebo nemáš nějaké nezvyklé velké bolestí nebo problémy není nutné někam chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
773
9.9.19 07:20

Tak určitě ti řekli, že v případě jakýchkoliv potíží, křečí, trvalých nebo nezvyklých bolestí, špinění nebo krvácení máš ihned zavolat nebo rovnou naklusat. Někteří doktoři prostě dávají průkazku až když je zažehnáno to prvotrimestrální období, kdy se něco nemusí podařit..
e. je pravda, že já jsem se s těmi kontrolami za dlouho a bez utz taky špatně srovnávala, ale pořídila jsem si angelsound a vždycky, když jsem měla nejisto, někdy i jednou za dva, tři dny, tak jsem si prostě poslechla srdíčko a bylo po obavách.. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32005
9.9.19 07:22

Dle pojištovny to tak bohužel je. Více utz je jen na vuli gyndaře..
Nicméně já si vybírala gyndaře právě podle toho, jak se chová k těhulím, a utz jsem měla častěji ( hlavně na začátku )..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22636
9.9.19 07:26
@smurfka píše:
Dle pojištovny to tak bohužel je. Více utz je jen na vuli gyndaře..
Nicméně já si vybírala gyndaře právě podle toho, jak se chová k těhulím, a utz jsem měla častěji ( hlavně na začátku )..

Tak zase co by tam měl zkoumat? Srdeční akce je, teď je další podrobný utz a screening :nevim: jako aby se tam chodila ujišťovat každý týden? Zbytečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1740
9.9.19 07:27

Je to normální. Kdyby nebyla srdeční akce, tak by to ještě zkoukli, aby se rozhodlo, co dál. Ale takto je vše v pořádku a není co dál řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1740
9.9.19 07:30

On to některý gyn. dělá z vlastní dobré vůle zadarmo? U mého je potřeba si zaplatit balíček pojišťovnou nehrazených utz. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57411
9.9.19 07:30

Ja byla 7+4 poprve a pak myslim 11+5 u moji a pak jeste ten prvotrimestralni screening (ten nedela moje Dr). A pak kontroly co mesic, celkem doted 3× ultrazvuk, jsem 32.tt a zijeme v DE. U druheho mi to uteklo, v prvnim se to vleklo. Kdyby se Ti neco nezdalo, muzes zajit kdykoli na kontrolu v mezicase ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32005
9.9.19 07:33
@zuzikka píše:
On to některý gyn. dělá z vlastní dobré vůle zadarmo? U mého je potřeba si zaplatit balíček pojišťovnou nehrazených utz. :think:

nikdy jsem nic neplatila..žádný balíček. byla jsem v 6tt, v 8tt, v 11tt a pak na testech ve 13tt..posleze 16tt a pak až 20tt..pak 24tt a to už bylo po měsíci..
zadarmo to není..on si do karty třeba napíše že to je riziková těhule a tím pádem mu to pojištovna proplatí..

Příspěvek upraven 09.09.19 v 07:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32005
9.9.19 07:35
@pikola píše:
Tak zase co by tam měl zkoumat? Srdeční akce je, teď je další podrobný utz a screening :nevim: jako aby se tam chodila ujišťovat každý týden? Zbytečně.

tak možná pro doktory..pro některé ženy ne..a i psychický stav je v těhu důležitý..než se stresovat jestli je vše oka..
Taky se dá kontrolovat jestli dobře roste atd..prostě to je jedno. Někdo dělá v těhu jen povinné tři a někdo dobrovolně více..záleží na jakého dr narazí. Já jsem ráda, že jsem jich měla více

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57411

@smurfka tak pokazde s uzv asi ne nebo ano? Ja po mesici chodim taky, ale bez uzv. Zkontroluje pohmatem cipek a delohu, ze roste, dite se hybe a dobry. A ted CTG. Posledni uzv bude pak v porodce.

Příspěvek upraven 09.09.19 v 07:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6528

Já byla v 6+2 pak si mě zval doktor ještě kolem devátého týdne. Pak už prvotrimestrální screening, ultrazvuky. Doktor dělá vždy jeden pro potvrzení těhotenství, pak je hrazený velký někdy kolem toho 20. týdne a tuším kolem 32. týdne. Pak záleží, co máš za lékaře. Já nebyla spokojen s péčí v těhotenství, takže jsem měnila doktora a ten druhý byl špičkový. Takže druhé těhoteství krom velkých ultrazvuků, na které se u nás chodí do genetického centra mi dělal ultrazvuk každou prohlídku, jednou za měsíc, zkontroloval dítě, ozvy, množství placenty. Pojišťovna mu to asi nehradila, uhradila mu úkon preventivní prohlídky, ultrazvuk dělal sám od sebe. přístup diametrálně odlišný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32005
9.9.19 07:37
@blumen píše:
@smurfka tak pokazde s uzv asi ne nebo ano? Ja po mesici chodim taky, ale bez uzv. Zkontroluje pohmatem cipek a delohu, ze roste, dite se hybe a dobry. A ted CTG. Posledni uzv bude pak v porodce.Příspěvek upraven 09.09.19 v 07:36

ano pokaždé..ze začátku byli utz takto co jsem napsala..od toho 20tt pak byl utz každé 4 tydny..( neměla jsem ani jedno rizikové těhu, vše bylo v pořádku, testy v pořádku, moč i krev, )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57411
9.9.19 07:38

@Šáruší mne to treba vyhovuje, jak to je, uzv kazdou kontrolu nepotrebuju. Ale kdyz ho nekdo chce, tak je dobre, ze je ta moznost si priplatit :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32005
9.9.19 07:40
@blumen píše:
@smurfka tak pokazde s uzv asi ne nebo ano? Ja po mesici chodim taky, ale bez uzv. Zkontroluje pohmatem cipek a delohu, ze roste, dite se hybe a dobry. A ted CTG. Posledni uzv bude pak v porodce.Příspěvek upraven 09.09.19 v 07:36

dodneška jsem nepochopila jak může dr zkontrolovat dítě ( právě na začátku, kdy ještě nejsou pohyby bez utz ) že má srdeční tep a že roste.. :think:
U nás teda nedávali dopplery ani nemají takové to co si přikládají k uchu že by tím někdy kontrolovali..nikdy ani neměřili břicho metrem aby zjistili jestli roste ( navíc člověk může mít velké břicho a dítě nerůst..) prostě nevím, já věřím jen utz..a jsem ráda že jsem se mohla přesvědčit jak roste a o srdeční akci, zrovna takto..a ne nějakým pohmatem. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama