JEN gympl

56
5.5.21 22:22

JEN gympl

Ahoj, je tu nekdo kdo ma jen SŠ? konkretne gympl?
abych to zkratila, studovala jsem sportovni VŠ, v poslednim ročníku jsem měla vážný uraz, spadla jsem ze skaly, skoro me to stálo život, ale přežila jsem. Kvuli vážným zraněním jsem ale rok a pul musela uplne pozastavit a pak ještě další rok prodlužovat kvůli zdr. problémům. státnice jsem měla mít v červnu, měla jsm obhájenou bakalařku, slo mi jen o státnice…vim, že normalne bych to dala, byla jsem odbrý student, anatomie za A i fyziologie…a ty tezsi zkoušky na ne příliš tezke skole. bohužel to neustale odkladani a protahovani ve me vypestovalo totalni psych. vyhoženi a rozjelo uzkostnou poruchu.
Ve zkratce, musela jsem s tim seknout. Od ledna jsem mela takove stavy při pomysleni an to, ze to musim dokoncit, ze jsem se potila celou noc, klepala, zvracela…i kdyz jsem si logicky rekla, ze to jdu jen zkusit a ze o nic nejde…me telo proste neposlouchalo. Odkládat uz nebylo kam a ani kvuli zdr. problemum by to už nešlo. Kdo zažil uzkostný stavy možná pochopí, ostatní asi řeknou, že byla škoda to vzdát…Věřte ze jako sportovec se nevzdávám, ale kdyz nekdo seklepe za 4 dny 4 kila…a nespí…skončila jsem na antidepresivech a na radu dr školu nechala byt…
Ale…mam gympl. má otazka je, je tu nekdo kdo ma SS, nebo „jen“ gympl a ma dobrou praci? Nebo jsem nahrana? momentalne premyslim jakmile AD zaberou si dodelat dalkove SS pajdak, to se da za 2 roky. VŠ uz neprichazu v ubahu, platila bych dardy a jit znovu a nechat si uznat predmety jiz take nejde. Opravdu jsem dlouho natahovala.
Vím, že muj titul BC mi asi moc k nicemu nebyl, ale ted bojuji s tim hroznym pocitem menecennosti…je mi fakt hrozne a asi potřebuji trošku povzbuzení. Škoda načasování, dr mi dala AD ale to měsíc před státnicema a jakmile jsem nasadila, vše se ještě zhoršilo než zaberou a bojim se, ze s takovou bude z uzkosti deprese…moc dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4392
5.5.21 22:28

Za dva roky „dodělat pajdák“? Pak se rodiče diví, že jejich děti nic neumí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22833
5.5.21 22:32

Tak jen s gymplem tě možná vezmou někam do administrativy,
jestli to zvládneš, tak bych si nějakou tu dvouletou odbornou nástavbu udělala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 22:33

Není důvod aby jsi jen s gymplem nemohla mít dobrou práci, oni ti personalisti dobře vědí, že z gymplu vylezou chytřejší lidi než z jiných SŠ.. Moje dcera má gympl, má tedy už i Bc a studuje dal, ale ještě před získáním titulu neměla problém sehnat práci.. Pracovala například v casinu, v bance, bankovní poradce pro movitou klientelu, plat měla celkem slušný. Především neni všem dnům konec, hod se do klidu zakladatelko a nepodceňuj se, můžeš si udělat nějaký kurz, nebo časem studovat dálkově.

• Citovat
  • Nahlásit
56
5.5.21 22:42
@Alriga píše:
Za dva roky „dodělat pajdák“? Pak se rodiče diví, že jejich děti nic neumí…

Myslím maturitu ze SS. Uznají ti předměty z gymplu a za dva roky uděláš ty odborné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3333
5.5.21 22:43
@Alriga píše:
Za dva roky „dodělat pajdák“? Pak se rodiče diví, že jejich děti nic neumí…

Proč? Má maturitu a bude dělat jen odborné předměty… Normálně to tak funguje… Já bych šla na celoživotko a dodělala si raději pedagoga volného času a vychovatelství… ( 3 semestry za cca 20000) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
5.5.21 22:43
@Anonymní píše:
Není důvod aby jsi jen s gymplem nemohla mít dobrou práci, oni ti personalisti dobře vědí, že z gymplu vylezou chytřejší lidi než z jiných SŠ.. Moje dcera má gympl, má tedy už i Bc a studuje dal, ale ještě před získáním titulu neměla problém sehnat práci.. Pracovala například v casinu, v bance, bankovní poradce pro movitou klientelu, plat měla celkem slušný. Především neni všem dnům konec, hod se do klidu zakladatelko a nepodceňuj se, můžeš si udělat nějaký kurz, nebo časem studovat dálkově.

Dekuji za podporu. Přemýšlím i o kurzech… Zubní instrumentarka atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4224
5.5.21 23:05

@den93

Nespoléhej jen na AD a začni chodit také na terapie. Málem jsi nepřežila, bylo by dobré tuto zkušenost zpracovat, není to banalita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
5.5.21 23:08

@Whitedog na terapie chodím :) dekuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4224
5.5.21 23:16

@den93

Super, jsi silná. A víš, co chceš, to je dobře. Máš na čem stavět. Škola a budoucí zaměstnání u tebe nebude problém. Teda doufám, že tvůj terapeut není nějaký pako :lol: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1616
5.5.21 23:35

Hloupy stereotyp, ze gympl bez VS je k nicemu. :roll: Uprimne, jsou obory, kde vzdelani nikoho nezajima (tim nemyslim nekvalifikovanou praci jako treba delniky v montovne). Ja popravde ani nevim, co za skoly maji mi kolegove, nezajimalo me to. U nas se prijima na zaklade vyssi znalosti jazyka a musi mit prirozeny talent na tu danou vec. U kolegu k tomu je jeste potreba znalost par programu, ale vsichni se to stejne naucili jako samouci.

Staci si najit obor, kde tak nelpi na pismenkach u jmena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 00:21

,,Jen,,s gymplem pracuji už deset let v jedné vývojářské firmě. Začala sem jako brigádnička na administrativě a šikovností, zápalem a učenlivostí sem se probojovala do vedení firmy. Realizuju své projekty a domů nosím víc peněz než chlap. Nebylo to jednoduché, ale když se v něčem najdeš a jdeš si za tím tak tituly opravdu nehrají roli. Když si vybírám nové kolegy, tak v životopisech taky na tituly nehledím a stejně tak i na pohovorech. Jde o člověka a schopnosti a ne to kolik let si proseděl v lavici 8)

• Citovat
  • Nahlásit
1617
6.5.21 00:41

Za mne teď vzdělání a práce stranou, protože nejdůležitější jste momentálně Vy. Někdy je důležité vzepřít se okolnímu tempu a zvládat překážky tempem, které zvládáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 04:54

@den93 Zdravím, já i manžel máme „jen“ gyml. Manžel má práci, ve které má opravdu slušný plat. Já si dodělala kurz a dělala jsem ve školství. Teď jsem na mateřské s dvojčátky a do toho máme hypotéku a stavíme dům. Takže i „jen“ s gymplem se dá normálně žít a vydělat tolik, aby se dala uživit i rodina.

• Citovat
  • Nahlásit
1529
6.5.21 06:13

Majitel jedné z největších cestovek v ČR ma jen gympl :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat