Jesle a strava

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
11.11.21 12:27

Jesle a strava

Dobrý den, mam dotaz ohledně svého vnoučka 2,5roku. Začal nyní od září navštěvovat jesle a já ho chodím obcas vyzvedávat pokazde v 11:50. Tudíž přesně po obědě. Od paní učitelky vždy převezmu dítko společně se svacinkou, kterou okamžitě musím dát dítěti sníst…jak veliký má hlad. Než dojedeme domu cca 30min. sní i ovoce. Uz jsem se i ptala, jak je to ve školce s jídlem, zda kluk jí a paní učitelka mi odpověděla, že snědl polévku a z druhého jídla tak pulku. I přesto se scénář svačiny ten den opakoval. Kluk velice málo mluví takže ptát se ho 9nemá smysl. Začínám si myslet, že dítě ve školce vůbec nejí. Prosím o radu díky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9455
11.11.21 12:34

Moje děti, když jsem je vyzvedla ze školky po o tak první otázka byla, co je k obědu.. přišli domů, a snědli klasickou porci :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6955
11.11.21 12:36

@macik777 Většina dětí jdou ze skolky hladová, dostávají malé porce. Dcera si i přidávala když ji něco výjimečně chutnalo a stejně měla hlad :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21826
11.11.21 12:40

Moje děti při odchodu ze školky zfutrovaly všechno, co bylo k dispozici bez ohledu na to, jak dobře tam jedly (a většinou byli z těch, které si přidávaly) 8) Já se většinou vyzbrojila nějakou vhodnou svačinkou, která pořádně zasytí.
I kdyby kluk v jeslích nejedl, co s tím chceš dělat? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
423
11.11.21 12:52

@macik777

Tak můj syn v jeslích obědy moc nejí, samy učitelky to říkají, občas si dá nějakou lžíci polévky, ale jinak nechce..takže pak se futruje doma..starší syn ve školce konečně jí, a stejně přijdeme domů a dá si normální jídlo :) takže není důvod si myslet, že by učitelky lhaly, proč by to dělaly, do jídla určitě děti nenutí :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1149
11.11.21 12:55

Nase holka byla vzdycky taky velky jedlik. Ve skolce sni obed, i ucitelky rikaji, ze dobre ji, takze urcite nekeca.. A prijdeme v poledne domu a da si jeste obed se mnou nebo vymeta cele odpoledne lednici, co by kdeby :roll: Asi jim toho v tech skolkach davaji malo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
448
11.11.21 13:15

Neměli by to řešit rodiče?
Většina dětí má hlad. Ve školce/jeslích/škole máš normované porce. Ale většina dětí je z domova zvyklá na větší, takže jim ty správné porce nestačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4088
11.11.21 13:44

To je normální. Moje dítě chodilo nakrmené jen ze soukromé školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9065
11.11.21 14:16

@macik777 Moje děti to dělaly také a u nich vím, že je to tím, že se v tom věku nechaly jedné rozptylovat kolektivem a místo jídla čumákovaly všude kolem. Týkalo sevto i jiných činností. Zlepšilo se to, až dostaly tolik rozumu, že jsem si s nimi promluvila, vysvětlila, že u stolu mají jíst, protože jim na odpolední pobyt venku nemůžu tahat s sebou batoh jídla a že jestli se nedají ve školce, tak budou hlady.
Z takhle malého dítěte bych to neřešila, učitelky můžou sem tam dítě popohnat nebo strčit lžíci do pusy, ale komplet krmit ho asi už nebudou. Prostě se dojí doma a postupně si na školkový režim zvykne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9065
11.11.21 14:20
@Snorlaxik píše:
Neměli by to řešit rodiče?
Většina dětí má hlad. Ve školce/jeslích/škole máš normované porce. Ale většina dětí je z domova zvyklá na větší, takže jim ty správné porce nestačí.

Viděla jsi někdy, kolik toho po těch dětech, které údajně dostávají ve školce malé porce a z domu jsou zvyklé na větší, zůstává?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2555
11.11.21 14:29
@Hoa Mai píše:
Viděla jsi někdy, kolik toho po těch dětech, které údajně dostávají ve školce malé porce a z domu jsou zvyklé na větší, zůstává?

Ale to proto, ze se to neda zrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28156
11.11.21 14:35
@Hoa Mai píše:

protože chia semínka s bulgurem a hrachová kaše s mrkvičkou nepatří mezi top dětských jídel - já bych to také nežr….nejedla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21826
11.11.21 14:39
@stinga píše:
protože chia semínka s bulgurem a hrachová kaše s mrkvičkou nepatří mezi top dětských jídel - já bych to také nežr….nejedla

Tak jasný no, pokud dítě doma jí párky, pizzu a těstoviny s kečupem, tak s tím může mít problém :mrgreen: Mě naopak děti jedly ve školce i to, co doma odmítaliy třeba fazole. To dodnes nechápu, co tam s nimi dělali, že si dcera vždycky přidávala. A jak jsem nějakou nenápadně přimíchala do omáčky doma, tak hned nípala :mrgreen: :mrgreen:
Myslím, že školkové a školní stravování už dávno není jako za socíků. Nebo máme kliku na školky a školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9079
11.11.21 14:46
@unuděná píše:
Tak jasný no, pokud dítě doma jí párky, pizzu a těstoviny s kečupem, tak s tím může mít problém :mrgreen: Mě naopak děti jedly ve školce i to, co doma odmítaliy třeba fazole. To dodnes nechápu, co tam s nimi dělali, že si dcera vždycky přidávala. A jak jsem nějakou nenápadně přimíchala do omáčky doma, tak hned nípala :mrgreen: :mrgreen:
Myslím, že školkové a školní stravování už dávno není jako za socíků. Nebo máme kliku na školky a školy.

dcesa si tam vždycky přidává… paní kuchařka si chválí jak hezky baští a jídlo si užívá. Když je třeba bavorský vdolek tak jí musí krotit a může si přidat jen jednou. Ona si ale přidává i svačiny prostě si řekne a hladová domů nejde.

Ona je vysloveně žravá. Jako maminka bohužel bude muset mít spoustu pohybu a jíst místo sladkého ovoce a zeleninu. Zatím je to tedy nitěnka. ALe to já byla do 4. třídy taky i když já byla nejedlík

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1149
11.11.21 14:53
@stinga píše:

Asi jak kde.. Takova jidla maji v nasi statni skolce extra vyjimecne. Vari spis ceskou klasiku. Dneska meli dokonce husu. A stejne prislo dite domu hladove :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat