Ještě jsem nezažádala o RP, problém?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mesiah
Kecalka 317 příspěvků 19.12.16 17:46
Ještě jsem nezažádala o RP, problém?

Ahoj,

cca před 3 měsíci mi skončila PPM, ale do dneška jsem ještě nezažádala o rodičovský příspěvek na ÚP. Vyplatí mi ho i zpětně? Co všechno k tomu potřebuji?

Děkuji

Reakce:

caa
Povídálka 37 příspěvků 65 inzerátů 19.12.16 18:04

Vrati ti to max. 3 mesice zpetne. Potrebujes potvrzeni ze socialky o dennim vymerovacim zakladu, zadost o RP, obcanku obou rodicu, rodny list mimca. Snad jsem na nic nezapomnela

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 19.12.16 18:07

Ano, vyplácí se max. 3 měsíce zpětně. Když zažádáš i později, tj. nenavazuje to, tak to taky nevadí, jen prostě těch 220 tisíc začneš čerpat později, vyplácí se max. do 4 let věku. Takže v extrémním případě i jde, aby si začala čerpat rodičák nejrychlejší variantou až po 2. narozeninách dítěte. Jen pozor rodičovský příspěvek lze čerpat jen na nejmladší dítě v rodině, či-li, co se nevyčerpá na starší, to propadá.

Dojcanis
Závislačka 3664 příspěvků 19.12.16 18:28

Trošku ot ale zkusim to. Posilaji mi prispevek na dite. A asi dva mesice nechodi. Zazadala sem si o papiry, ktere sem vyplnila. To se taky posila zpetne? Dekuji.

Brumdibarka
Kecalka 194 příspěvků 19.12.16 18:54

@Dojcanis Ano, zrovna v pátek mi přišlo, že mi to vyplatí od 1.10. zpětně :)

Aletheia
Kelišová 6324 příspěvků 19.12.16 19:22
@Dojcanis píše:
Trošku ot ale zkusim to. Posilaji mi prispevek na dite. A asi dva mesice nechodi. Zazadala sem si o papiry, ktere sem vyplnila. To se taky posila zpetne? Dekuji.

Příspěvek na dítě se VŠEM PLOŠNĚ RUŠÍ KAŽDÝ ŘÍJEN. Proto ti nechodil. Je třeba každý rok do konce října tam zajít a podat to znovu ;)

Dojcanis
Závislačka 3664 příspěvků 19.12.16 19:39

@Aletheia ted to bylo po druhe co neprisel. Takze mi za 14 dní prijdou dva nebo tri? Dekuji. Ja se v tom vubec nevyznam. Tak se omlouvam. Slysim to poprve s.tim ze se v rijnu rusi.

Aletheia
Kelišová 6324 příspěvků 19.12.16 19:50

@Dojcanis Jo, v říjnu se všem ruší. A kdo nepříjde tak mu už nechodí. Dojdou ti tři, za říjen, listopad a za prosinec (protože ti to dojde v lednu).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 21:28
@Anonymní píše:
Vrati ti to max. 3 mesice zpetne. Potrebujes potvrzeni ze socialky o dennim vymerovacim zakladu, zadost o RP, obcanku obou rodicu, rodny list mimca. Snad jsem na nic nezapomnela

Ze socialky? Mam tento dokument od zaměstnavatele ten nestačí? Propadne muže to za mě všechno oblehat manžel?

Ornwen
Závislačka 4558 příspěvků 19.12.16 21:45
@Anonymní píše:
Ze socialky? Mam tento dokument od zaměstnavatele ten nestačí? Propadne muže to za mě všechno oblehat manžel?

ze sociálky se to dá vyřídit poštou. Ale mají na to 30 dní. Manžel může tím pádem asi taky, ale to vyzkoušeno nemám, zato poštu jo

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak si vyrobit ten nejhezčí adventní věnec?

Chtěli byste si vytvořit adventní věnec, ale nejste si stoprocentně jistí,... číst dále >

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak zapíjí úspěchy Barbora Strýcová? Nejfalešnější karaoke a mixáž všeho alkoholu

Tenisová matadorka Barbora Strýcová (32) poodhalila zákulisí tenisového týmu,... číst dále >

Běsnění živlů na Tenerife: Jak jsou na tom s domy Bendová nebo David?

Bouřky, přívaly vody a několikametrové vlny změnily oblíbený prázdninový cíl... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Muži se chlubí extrémními svaly, kterých docílili bez cvičení

Pyšní se obřími svaly na rukou, nohou i zádech a přitom nemuseli vůbec chodit... číst dále >

VIDEO: Hadašová a Průšová v plavkách se odvázaly na přehlídkovém mole

Léto je sice v nedohlednu, ale to neznamená, že bychom museli nechat plavky... číst dále >