Mateřská 2017

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kate.kacenka
Stálice 65 příspěvků 19.12.16 11:49
Mateřska 2017

Ahojky holky, prosím o radu, někoho kdo se vyzná. Momentálne jsem 9+4tt. V práci jsem zaměstnaná od roku 7/2015 a smlouvu mám do 6/2017 na dobu určitou. Termín porodu cca 20.7.2017. Ráda bych se zeptala, zda budu mít nárok na mateřskou. A dále bych se ráda zeptala, pokud bych šla na nemocenskou z čeho se pak mateřská počítá z nemocenské a neco podledních výplat? Jedná se mi o to že mám plat částečně fixní a část podle zakázek takže doteď byl můj plat cca 25tis hrubého což je dost, ještě v lednu budu brát více, ale pak už moc zakázek nemám a vždy na jaře mi výplata klesne cca na 13tis cisteho tj 16tis hrubeho. Takže přemýšlím jestli by se mi nevyplatilo jít od unora na nemocenskou a potom rovnou na materskou. Kalkuluji i s tim ze do prace projedu 3tisice cca +1000 obedy. Děkuji za rady :-) Čekám první miminko. :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Lendeš
Kelišová 5403 příspěvků 19.12.16 11:59

Na peněžitou pomoc v mateřství nárok mít budeš. Na PPM se nastupuje 6-8 týdnů před porodem a musíš splnit dvě podmínky:

• v době nástupu být účastníkem nemocenského pojištění min. 270 dní za poslední dva roky - splňuješ
  • nastoupit na PPM ze zaměstnání nebo v ochranné lhůtě - tobě těch 6-8 týdnů před termínem porodu ještě vyjde do doby trvání pracovní smlouvy, takže bez problémů.

Výše PPM se počítá standardně z příjmu za posledních 12 měsíců předcházejících měsíci, ve kterém nastoupíš na PPM. Vyloučené jsou dny, kdy jsi na nemocenské. Takže pokud půjdeš na nemocenskou, PPM se ti kvůli tomu nesníží.

kate.kacenka
Stálice 65 příspěvků 19.12.16 12:03

@Lendeš Děkuji moc za informace, takže pokud bych se s gyn. domluvila že bych šla od února na nemocenskou, jelikož mi vychází cca 13tis a v práci pak budu brát cca stějně s tím rozdílem že ještě projedu hodně benzínu ( 3tis.) tak mateřskou mi budou počítat za jaké měsíce tedy když budu rodit v červenci? Děkuji moooc :) :) :) :)

Gumidci
Závislačka 4277 příspěvků 19.12.16 12:06

Ja nejak nechapu, planovani nemocenske a obzvlast s takovym kalkulem :roll:

kate.kacenka
Stálice 65 příspěvků 19.12.16 12:12

@Gumidci Proč? co na tom nechápete? :-) :) kalkuluju tak abych měla potom co nejvíce penez, coz je pochopitelne, jedná se o to ze doted sem brala cca 25-27 tis hrubeho, ale jelikoz jsem zustala v kancelari sama tak mi pocitam od unora klesnou penize na 16tis hrubeho coz je ohromny skok, je to 13tis cisteho, coz budu mit i na nemocenske ale neprojedu jeste 3tisice do prace. Tak proto.

Lendeš
Kelišová 5403 příspěvků 19.12.16 12:17

@kate.kacenka Záleží, kdy nastoupíš na PPM, pokud těch 6 týdnů před termínem porodu, což vychází na červen, tak se ti bude PPM počítat z příjmů za červen 2016 - květen 2017. Z toho se vyloučí dny, kdy budeš na nemocenské. Když budeš od února na nemocenské, tak se ti to vypočítá z června 2016 - ledna 2017.

kate.kacenka
Stálice 65 příspěvků 19.12.16 12:19

JJ dobrá :-) super děkuji moc :-)

Gumidci
Závislačka 4277 příspěvků 19.12.16 12:23

@kate.kacenka protoze pro PN je treba zdr. indikace? A ne jak si kdo vzpomene kvuli penezum jit na PN.

Bekyn
Závislačka 3992 příspěvků 25 inzerátů 19.12.16 12:29
@Gumidci píše:
@kate.kacenka protoze pro PN je treba zdr. indikace? A ne jak si kdo vzpomene kvuli penezum jit na PN.

Doba je těžká, takže já zase nerozumím tomu, že tenhle komentář vám stojí za to… Pokud má paní možnost si vybrat tak, aby jí to finančně co nejvíce vyhovovalo, tak vlastně proč ne ;)

kate.kacenka
Stálice 65 příspěvků 19.12.16 12:31

@Gumidci Tak asi záleží na každém a je to podle mne všc názoru, já myslím hlavně na sebe a svoje miminko. Peníze jsou velice důležité podle mne takže i tohle musím řešit.

kate.kacenka
Stálice 65 příspěvků 19.12.16 12:31

@Bekyn Děkuji :-)

kate.kacenka
Stálice 65 příspěvků 19.12.16 12:33

@Lendeš Jestli tomu tedy dobře rozumím, tak spočítají průměr hrubých mezd za těch 12 měsíců a z toho vyplácí PPM? Je nějaká maximální hranice kolik to může být? Děkuji :srdce:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33212 příspěvků 19.12.16 12:36

@kate.kacenka maximální hranice ppm je, ale tebe se to netýká

Gumidci
Závislačka 4277 příspěvků 19.12.16 12:36

@Bekyn ja jsem si myslela, ze na PN se chodi ze zdr. duvodu a ne kvuli penezum, ono pro PN je treba zdr. indikace, co tato situace rozhodne neni.

kate.kacenka
Stálice 65 příspěvků 19.12.16 12:41

@matkabagristy jakto? prosím :-)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >