Reklama

Ještě nemám menstruaci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.18 11:59
Ještě nemám menstruaci

Ahoj, tenhle rok v listopadu mi bude 14 let, ještě jsem nedostala menstruaci a všichni okolo mne ji už mají, i ty o rok mladší žáci. Doktorka mi pořád říká že „to už jí tohle léto dostaneš“ atd… to už říká rok a ještě jsem ji nedostala, pořád o tom máme přednášky ve škole, kde je nejednou zmíněná věta „už jste to určitě všechny dostaly.“ Chci mít manžela a děti a bojím se, že je moct mít nebudu, že semnou třeba něco je. :think:

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineBandii
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 02.04.18 12:00

Buď ráda, není o co stát :mrgreen:

lachtanice86
Kelišová 5729 příspěvků 02.04.18 12:04

Ve 13 se bát, že nebudu mít manžela a děti protože teď ještě nemám ms? A fakt není o co stát.

eviku-miluna
Kelišová 6811 příspěvků 46 inzerátů 02.04.18 12:11

Bud v klidu, ja dostala prvni ms v 14 a pul. Neni o co stat.

Russet
Extra třída :D 10345 příspěvků 02.04.18 12:16
@Anonymní píše:
Ahoj, tenhle rok v listopadu mi bude 14 let, ještě jsem nedostala menstruaci a všichni okolo mne ji už mají, i ty o rok mladší žáci. Doktorka mi pořád říká že „to už jí tohle léto dostaneš“ atd… to už říká rok a ještě jsem ji nedostala, pořád o tom máme přednášky ve škole, kde je nejednou zmíněná věta „už jste to určitě všechny dostaly.“ Chci mít manžela a děti a bojím se, že je moct mít nebudu, že semnou třeba něco je. :think:

Letos to dostaneš a když ne, zeptej se mamky, kdy to dostala poprvé. Kdybych to nedostala do 15, šla bych k doktorovi. Sice není o co stát, ale zase to holky běžně mají, tak jen pro jistotu, jestli je všechno na správném místě.

Petule030
Kelišová 5725 příspěvků 02.04.18 12:19

Věřím, že se cítíš trochu méněcenná, nebo jak to napsat. V dnešní době jsou dívky dříve vyspělejší, než před 10ti, 20ti, 30ti lety… Ale stále jsi ve věku, kdy je docela normální, že „to“ ještě nemáš. Jak píšou holky, není moc o co stát, ty bolesti, náladovost a týden otravného krvácení (i když sama si vzpomínám, jak jsem se nemohla dočkat a myslela si, jak se pak nebudu cítit dospěle :mrgreen: ). Ještě vydrž rok, nebo do 16ti a až potom by bylo na místě řešit, jestli máš správnou hladinu hormonů. Ale neboj, i to se dá řešit a je možnost mít děti. Naopak jsou i ženy, které mají menstuaci pravidelnou, třeba i od 12ti a otěhotnět se jim nedaří. Dej svému tělu čas přirozeně „dozrát“ a zkus být aspoň trochu ráda, že nemáš křeče v břiše, že by ses pořádně nemohla soustředit na výuku a svůj volný čas netrávíš skrčená. Každá holka to tak nemá, ale často to tak je.
Když budeš chtít, klidně mi napiš soukromou zprávu. ;)

M_Vladim
Kelišová 7157 příspěvků 02.04.18 12:30

Tedajsem chlap, takže… Ale z vlastní smutné zkušenosti: není na škodu konzultovat s odborníkem, nikoliv jen s obvodní. Zkazit se tím nic nedá. A pokud by náhodou byl nějaký problém, dá se korigovat včas. A když ne, je to opravdu odborný názor, který člověka uklidní. :kytka:

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 02.04.18 12:35

Prober s mamkou, jak to mate v rodine. Vek prichodu MS a pozdeji klimakteria byva podobny. Jinak jsem mela spoluzacky, ktere zacaly menstruovat az v 15. Jak ja jim tehdy zavidela, kdyz jsem se s tim trapila uz svych od 12 let :?

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15955 příspěvků 02.04.18 12:40

Částečně to ovlivňuje i tělesná hmotnost, pokud jsi hubená, tak bych se nebála. A myslím, že do těch 15 let času dost. Jinak není o co stát, buď ráda. :kytka:

hapolda
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 02.04.18 12:56

Myslim ze odborna literatura pise do 16 ti let veku. Ta hranice je vysoko, neboj. Pokud te to trapi hodne, zajdi na gyndu( jsou i detske) a tam ti vse vysvetli a omrkne pripadne ultrazvukem, neboj :kytka:

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15955 příspěvků 02.04.18 13:12

Možná by odebral i krev na vyšetření hormonů

Charlie18
Kecalka 262 příspěvků 02.04.18 13:19

Já dostala první MS až v 15 a půl. Takže za mě máš ještě spoustu času. Opravdu není o co stát.

bibi88
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 02.04.18 13:40

Já první dostala v 16. užívej si to… opravdu není o co stát ;)

Petruna21
Echt Kelišová 9852 příspěvků 02.04.18 13:58

Já teda první menstruaci už dostala v 11 letech ale věř není o co stát :) teď v těhu si to užívám když ji nemám :lol:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama