Ježíšek neexistuje!

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
25225
29.10.21 15:46

Ježíšek neexistuje! :)

Ahoj všem, včera u nás definitivně prasklo, že Ježíšek neexistuje. Tak mě napadlo, jestli s tím nemáte spojené nějaké vtipné historky?
Na mě syn, bude mu deset let, uhodil, jak to teda je, že ve škole se o tom vedou debaty a on nechce bejt za pitomce, když Ježíška brání. Ať teda kapnu božskou, jestli to kupujeme my nebo ne 😁

Příspěvek upraven 29.10.21 v 15:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6686
29.10.21 15:47

@Mar__tanka1983 To vydržel dlouho :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25225
29.10.21 15:54

@fenny asi jo, hodně to podle mě dělá to, že teď byla dva roky distanční, tak se tolik nevídali, má víc mladších kamarádů, kteří ještě neví a navíc má mladšího sourozence (2roky), tak nikdo neměl potřebu mu to vymlouvat :mrgreen:
Teď sem ho akorát zapřísahala, ať to těm mladším nekazí, tak sem zvědavá, jestli to vydrží :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27088
29.10.21 15:55

@Mar__tanka1983 U nás koncem léta přišel skorotretak zase s teoriema, jak Ježíšek vsechno sežene, jak se dostává do bytu…
Už jsem neměla na to mu dal lhát a vymýšlet různé konstrukce pro našeho těžkého logika, takže jsem mu řekla pravdu. Taky vím, že některé děti od něj ze třídy už v Ježíška vlivem starších sourozenců nevěří, tak aby nebyl za trubku.
A zrovna dneska jsem s ním šla, aby koupil dárek pro tátu a při ségru k Vánocům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55260
29.10.21 15:57

Vůbec. Ticho po pěšině. Dvě ze tří dětí ví pravdu. Ani jedna dcera se nezmínila, že ví. Poznala jsem, že vznikla potřeba dělat tajnosti a koupit nebo vytvořit nám na Vánoce. Před nejmladším sourozencem mlčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6513
29.10.21 15:57

:lol: u nás celá školka ještě věřily…
až to prasklo - tak první druhá třída, tak jsem mlžila v tom, že ano, že NĚKTERÉ dárky fakt kupují rodiče a prarodiče, ale že hodným dětem některé nosí i Ježíšek..
s tím byl zas na rok klid :mrgreen:
finální prasknutí bylo klasicko nalezením dárků ve skříni… asi třetí třída.. ale to už začly dávat dárky pod stromek i samy a dodnes dodržujeme to „jako“, takže píšem dopis Ježíškovi :-) a i cinkáme než jdem ke stromku a tak..
jsem prostě pro určitou tradici a tajemství, které k Vánocům prostě patří :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3097
29.10.21 15:58

Ja jsem se dozvedela, ze Jezisek neexistuje, kdyz sesra zacala brecet, ze ode me nedostala zadny darek. Ja na to, ze darky prece nosi Jezisek a tak jsem se to dozvedela. Samozrejme si to segra nepamatuje. Jako skoro vse, co provedla ona me :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25225
29.10.21 16:01

Tak on už nad tím taky mudruje tak dva tři roky, ale zatím jsem odolávala :lol:
Předloni jsem vytasila historku moji švagrové, mě se hrozně líbí, že dětem, kteří věří, nosí Ježíšek a těm, co ne, tak aby jim to nebylo líto, že pod stromem nemají dárky, tak koupi rodiče. Takovej mezistupeň. Syn tehdy řekl, že věří a
bylo.
No, já včera úplně nervózní, že bude nastvanej, smutnej, nebo něco a on úplně v klidu. Já z toho byla víc rozhozená bez on :roll: :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6686
29.10.21 16:03

Já to právě začínám řešit, jak se k tomu postavit :think: Nejstarší má 8, do školy nechodí, starší kamarády nemá. Zatím asi nemá ani podezření, ale nechci, aby byl později za trubku. Ale zase mladší sourozenci mají ještě čas, tak fakt nevím, jak to dopadne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25225
29.10.21 16:04

@Lucy75 já chci taky tradice zachovat. Syn teď páčí, jak tam teda ty dárky dostanem. Že to není možný. Tak sem se smála, že kouzlem, že prostě Vánoce jsou tajemný krásný čas a nemusí vědět všechno. Že já jsem na to taky přišla až jako dospělá, protože mi to rodiče nikdy neřekli…(a to je fakt, táta mi to nechce říct dodneška, jak tam ty dárky dávali)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54268
29.10.21 16:07

@Mar__tanka1983 malá ještě věří, le asi poslední rok. Syn věřil také dlouho. Přišel po Vánocích a řekl že ví jak to je, ale že nám nechtěl kazit radost :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55260
29.10.21 16:09

Holky se to dozvěděly mezi 9-11r. (dokud byly separované na budově pro první stupeň, úplně od všech starších tříd). Nejmladší má 8r. a stále neví. Ale on tak dlouho nevydrží. Protože šel na budovu, kde jsou velké děti mnohem dřív. Počítám, že se to tam letos dozví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3828
29.10.21 16:11

Syn 2.tř, 8 let. Letos přišel s tím, že nikomu neukáže dopis pro Ježíška, aby zjistil, jestli nosí dárky on nebo je kupujeme my. Naštěstí už něco předtím vyslepicil :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13774
29.10.21 16:21

Já ani nevím, máme 11 letého syna a vlastně ani nevím, protože mladšímu bráškovi dneska vysvětloval, proč chodí Ježíšek jen jednou za rok. Prý než to všechno sežene, pro celý svět, tak to trvá.
Když koukají po večeři na zlaté prasátko, tak věří všichni a pod stromkem se pochybnosti rozplynou úplně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
362
29.10.21 16:25

Syn měl radost, když jsem mu potvrdila, že opravdu Ježíšek není. Byl spokojený, že nás odhalil. Ono jim to dojde nakonec samotným - většinou najdou dárky před Štědrým dnem, nacapaji tě při balení nebo jim vrtá hlavou, proč táta odejde při čekání na Ježíška a pak zvoní zvoneček.. Nebo si všimnou, že v jedné domácnosti používá Ježíšek stejný balicí papír.. A na cedulkach je mamino písmo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat