Jídelníček 6 měsíců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 11:06
Jídelníček 6 měsíců

Dobrý den, prosím o zhodnocení jídelníčku. Dcera bude mít příští týden půl roku.
Rano 100ml rýžová kaše plus trochu ovoce
Dopoledne 165 ml UM (150ml vody)
Obed 150 ml masozelenina
Svačina 165 ml UM
Večeře 165ml UM
Noc 165 ml UM.
Jaky jídelníček máte vy?
Děkuji.

Reakce:

Popokatepetla
Závislačka 3144 příspěvků 30.10.18 11:11

Tý jo, to je takový intimní dotaz…

@Anonymní píše:
Jaky jídelníček máte vy?
Děkuji.

dneska ráno k snídani toast a šípkový čaj, ke sváče jsem měla jablko a jogurt, k obědu tam mám kuře s rýží. Odpoledne to vidím na něco sladkého ke kávě a večeře co dům dal…pardon já musela, z toho mateřského plurálu mám osypky :lol: :lol:

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1448 příspěvků 30.10.18 11:29

Dcera 6,5 měsíců. Ráno 210 ml UM, dopoledne bílý jogurt, oběd 190g masozelenina, svačina 180ml UM, večer kaše 190g

Verukas
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 30.10.18 11:32
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím o zhodnocení jídelníčku. Dcera bude mít příští týden půl roku.
Obed 150 ml masozelenina
Svačina 165 ml UM
Večeře 165ml UM
Noc 165 ml UM.
Jaky jídelníček máte vy?
Děkuji.

Ahoj, mám skoro 7 měsíčního chlapečka a máme to podobné, ráno kaše, pak UM, oběd masozelenina, UM, občas dám ještě jako svačinu ovocnou kapsičku, nebo jogurt s trochou ovoce, na noc UM.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 11:40

@Verukas
A jogurt se smí dávat od kdy?

Verukas
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 30.10.18 11:44

Doktorka mi říkala, že od půl roku bílý jogurt a mám do toho přidat nějaký ovoce, nebo přesnídávku. Dokonce navrhovala i tvaroh, ten jsem taky zkoušela a v pohodě :) jinak jogurt kupuji Hollandii bílý ;) ..

paandatko
Ukecaná baba ;) 1195 příspěvků 4 inzeráty 30.10.18 12:31

Mam 7 mesicni a ta si da na obed zeleninu, obcas dopoledne presnidavku. Jinak zatim kojena. A tvaroh je doporucovan az od roku, ma hodne bilkovin, tak s tim bych byla opatrna.

Verukas
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 30.10.18 12:48

@paandatko No kdyby bylo na mojí doktorce, tak by malej měl jíst snad vše, takže při každé kontrole na mě vyvalí zda už jí tohle a tamto :roll: ..tvaroh jsem mu dala zatím jednou i s jogurtama jsem opatrná, tak nevím :nevim:

modravlocka
Kecalka 243 příspěvků 30.10.18 15:20

Jídelníček mého ditete: Kojení-kojení-pár vyplivanych lžiček zeleniny+kojeni-kojeni-kojeni-kojeni-nekdy ještě kojení. :lol:

lucynka25
Echt Kelišová 7632 příspěvků 1 inzerát 01.11.18 08:29
@Anonymní píše:
Obed 150 ml masozelenina
Svačina 165 ml UM
Večeře 165ml UM
Noc 165 ml UM.
Jaky jídelníček máte vy?
Děkuji.

Ahoj, jogurt jsem dávala holkách od 8.měsíce, tvarohové pribináčky a Lipánky až od 1 roku nejdříve.
Tvůj jídelníček je fajn, pokud je tvoje miminko už na stravě od 4.měsíce, možná bych přidala na odpoledne ovocnou svačinku ;) A ty kaše ráno super ;)
ráda Tě pozvu do skupinky vaříme pro kojence a abtolata , najdeš tam spoustu receptů.
Skupinka je otevřená pro všechny :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.18 11:19

@lucynka25
Díky. Ona mi právě ovoce moc nechce. Kaše vzala na milost teprve v neděli,tak ji to tím trochu vylepšuji.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.18 11:22

@lucynka25 ještě dotaz ty jogurty od 8.ukonceneho nebo v 8 měsíci tedy 7.ukonceny?

lucynka25
Echt Kelišová 7632 příspěvků 1 inzerát 01.11.18 11:37
@Anonymní píše:
@lucynka25 ještě dotaz ty jogurty od 8.ukonceneho nebo v 8 měsíci tedy 7.ukonceny?

Je to na uvážení, dneska docela doktori rikaji od 6mesice (nebo hodne to tu ctu),ja davala od začátku 9.mesice jak rekla moje doktorka, ale mam obe deti kojene.

paandatko
Ukecaná baba ;) 1195 příspěvků 4 inzeráty 01.11.18 12:06

@Verukas To verim, me kamaradce rekla doktorka at dava od 2 m stavicky. :mrgreen:
Ja vzdy vse odkyvu a myslim si svoje. Moje dcera ma skoro 8 mesicu a ma podobny jidelnicek jako @modravlocka. Uz mam druhe dite, tak vim ze ma casu dost na vse. Ten jogurt proc ne, ale s tvarohem radeji opatrne. :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Brzy budu venku! Pašeračka Tereza věří v zázrak a píše v base knihu za knihou

Ve čtvrtek k pákistánskému soudu opakovaně přišla Češka Tereza H. (22), která... číst dále >

Pomeje skončil v nemocnici! O berlích se belhá kvůli vážné zlomenině

Rakovinu hrtanu sice porazil, už několik měsíců se ale producent Jiří Pomeje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >