Jídelníček od 18 měsíce dítěte

1267
23.2.21 12:34

Jídelníček od 18 měsíce dítěte

Ahojky, zajímalo by mě, jaký máte jídelníček pro svoje děti po 18.mesici :). Naše dcera jí všechno, ale nějak nevím, jak se skladbou jídla hlavně po obědě.
Cca 8-8:30 hodin snídaně (chlebík s máslem, marmeládou, lučinou, šunkou, sýrem, jahlova kaše…snídani jsme zavedli nedávno, dřív pila 240 ml UM, někdy dávám dopit 60 ml UM, ale už si jen cucne)
Cca 10 hodin svačina (Lipánek, bílý jogurt, jogurt s ovocnou marmeládou, ovoce)
Cca 12-12:15 oběd (vesměs co my, jen upravené pro malou)
Pak cca 13-15 spánek
Po probuzení dávám ovoce.
Cca 16:30-17 hodin chlebík s lučinou, sýr, šunka, pomazánka, toust, zelenina.
19:00 kaše že 150 ml vody nebo domácí krupicová kaše.
Spinká do té 7-8 hodiny.
Odpo dávám občas křupku mezi jídly, dětský piškot. Jinak sladké nedáváme žádné.
Jak to máte vy :)?
Děkuji za inspiraci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11515
23.2.21 13:40

Moc chlebiku, moc kase, krupice.
Pridala bych zeleninove lusteninove polevky, domaci vyvary, proste vic zivin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1163
23.2.21 13:53

Co je „domácí krupicová kaše“? 8o Jakože vařená doma? Ona existuje i jiná? :lol: Jinak už o tom bylo napsáno nespočet, tak asi není potřeba kvůli tomu zakládat stopadesátou diskuzi, ne? Dítě asi nemá žádné výjimky a alergie, tak mu prostě dávej to, co jíš ty, jestli se živíš nezdravě, aspoň to můžeš změnit. Asi nemá cenu sama jíst nezdravě a dítěti dávat jen eko-bio super stravu - uvidí to a stejně k tomu sklouzne. A zároveň nemá cenu si lámat hlavu s tím, že dítě ochutná řízek nebo kakao. Když to není každý den. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1267
23.2.21 14:12

@prejeta_zaba jste se sebou spokojená? Proč reagujeme na něco, čemu se vysmívate? Myslíte, že o takové odpovědi někdo stojí? Proč to čtete? Pokud mě něco přijde hloupé, nereaguju a promyslim si svoje… :roll: Bože Bože…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1267
23.2.21 14:13

@Lucie_Sx luštěninu mi žádnou nejí…ani kousky, ani mixovanou, polévku z červené čočky, normální čočka… bohužel… Vývary ji dělávam, i zeleninové polévky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16713
23.2.21 14:14

Kluk má rok a půl a ji to co my. Kaše už dávno ne. Více ovoce a zeleniny. Polivky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16713
23.2.21 14:16

Daleko min pečiva, často ma šunku a syr jen tak do ruky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
23.2.21 14:29

Ahoj mám stejně starou slečnu, a jime hodně podobně, akorát pečivo se snažím minimálně a kaši už nedělám, ráno vypije láhev mlíka a hned jdu dělat jogurt s ovocem, prostě mlíko se nepočítá 😁, takže po této ranní náloži mi často vydrží až do oběda a když ne tak dám kousek mandarinky, banánu. Oběd to samé co my, svačina ovoce, večeře trocha pečiva, vejce, zelenina, polívka… Snažím se hodně myslet na ty živiny 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1267
23.2.21 14:48

@VlkVeva
No, já nevím, co jí na večeři třeba k sýrů, šunce, vejci dát :D…to je kousek chleba nebo toust blbý? Fakt nevím, proto se ptám.,.a před spaním UM nedáváme už?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.2.21 16:01

Ahoj, malý je 16 měsíců a ji docela podobne. Ráno ma mléko 140ml a postupně snižuju.
Potom dělám ke snídani ovesnou kasi (ovesné vločky uvařené v mléku + banan) nebo kukuřičné lupínky s mlékem nebo pečivo se šunkou nebo michana vajíčka nebo domaci buchtu.
Ke svačině ovoce nejčastěji banán, mandarinka, hruška, výjimečně kapsička.
K obědu ma to co my - kure na paprice, rajská, losos s br. kaši, těstoviny se zeleninou,…
Ke svačině nejčastěji bily jogurt, výjimečně lipanek. + dávám do misky na stolek nakrájenou okurku nebo vařenou mrkev a ujídá si to sama.
K večeři ma bud to samé co bylo k obědu nebo pečivo se šunkou, sýrem.
Pred spaním ma ještě mléko 140ml. Od jejího 1,5 roku by uz podle nasi doktorky mela mít místo mleka čaj.

Snad ti to trochu pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1267
23.2.21 17:11

@tutulka123 moc děkuji za Vaši inspiraci ♥️…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11515
24.2.21 23:58
@Tyna87 píše:
@VlkVeva
No, já nevím, co jí na večeři třeba k sýrů, šunce, vejci dát :D…to je kousek chleba nebo toust blbý? Fakt nevím, proto se ptám.,.a před spaním UM nedáváme už?

Na večeři právě tu polévku, vývar, teplé jídlo, vajíčka. Nemusí mít pečivo a šunku, v tom nic není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
1.3.21 12:10

@Tyna87 Ahoj, malý už má 2 pryč ale řeším to taky pořád, myslím že není na tom nic špatného se poradit :lol: malý si ale začíná dost vymýšlet a pečivo jen suché, takže docela blbý :) každopádně 2× denně pečivo + kaše je asi nic moc, k večeři bych dávala už slané jídlo, zeleninové polévky, zbytky od oběda, nebo výjimečně to pečivo. Malý měl kaši na večeři asi 3×, nedělala mu úplně dobře a nechtěla jsem ho učit na sladké večer. Přijde mi teda že toho tvoje holčička sní fakt hodně, mě malý 2 hodiny po snídani sníst Lipanka tak si oběda jen zobne, takže jsme dopolední svačinu zrušili, maximálně dostane třeba mandarinku. Snídá teď už kolem sedmé :roll: a nejčastěji má jogurt (od dvou let už holt dávám ovocný, předtím bílý s ovocem ale tomu moc nesmakovalo) nebo Lipanka, Matyldu, k tomu mu dám do misticky trochu ovoce a to během dopoledne sní. Pak dělám kaši s banánem, nebo banánové lívance, banánové vafle, vše ji suché a k tomu čerstvé ovoce. Měl rád tousty ale už ani to ne bohužel.. Oběd je normální oběd kolem 11hod a pak jde spát. Po probuzení menší svacinka typu ovocná kapsičky, misticka krupek, půlka bananu a jdeme ven, druhá svaca kolem 4. Jogurt (když nebyl ráno -ale nemá jogurt denně), suché pečivo + sýr + zelenina, ovocná tyčinka z DM, sušenky bez cukru (jsem s cukrem opatrná ale taky dostává), čerstvé ovoce nebo mrazem sušené.. A v 18:30 večeře - tady bojují, pečivo ne, polevka projde tak 1-2+ týdne, takže zbytky od oběda nebo cca 1× týdne sklenička, sní omeletku, nebo zeleninové placičky..19:30 UM :) jako sladkosti dostává mrazem sušené ovoce, ovocné pásky, krupky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4511
2.3.21 08:59

@17akcak Jak děláš banánové vafle? Hodíš recept?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat