Chodí vám dítě po špičkách - 1,5R

Anonymní
21.2.21 22:05

Chodí vám dítě po špičkách - 1,5R

Maminky chodí Vám vaše dítko také po špičkách? U nás ne pořád (když běží, tak po celé plošce nohou, i běžně tak chodí), ale hodně času chodí i po špičkách, asi jako by z nudy. Dělají to i vaše děti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4148
21.2.21 22:11

Ano, moje dcera to dělala do dvou let hodně. Teď už sporadicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1665
21.2.21 22:11

Dcera 1r 4m mi to zrovna taky začala dělat. Doteď chodila normálně přes patu. Tak doufám, že jen zkouší, co dovede a není to příznak nějakých problémů. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10729
21.2.21 22:14

Ano, dcera 1,5 roku a zrovna dneska jsem si toho všimla, že si hraje na baletku. Jinak ale běhá a chodí normálně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1111
21.2.21 22:33

Ano, obě děti takto chodí (3 roky a 1,5 roku). Vždy, když vymýšlí co provedou za lumpárnu. Nebo když se předvádí, prostě vždy, když kují pykle :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
21.2.21 22:41

Dcerka bude mít dva roky a taky tak chodí, ale lékařky je v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1161
21.2.21 23:33

Zkouší rovnováhu a svaly, nic to neznamená. Pokud by to měl být nějaký neuroproblém, chodí tak většinu času a projeví se to i jinak. Určitě kvůli tomu nedávat nějaké pevné papučky nebo tak něco, prostě si jen hraje. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6381
21.2.21 23:36

Znam dite 3,5 roku, ktery tak chodi doted, rodice to moc neresi a smeji se tomu.
Delat to me, uz to davno resim na fyzio kvuli zkracovani slach.
Me 4lete to nedelalo nikdy, ani jako spatny navyk, ani z legrace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
21.2.21 23:44

Vodila jste dítě za ruce? Slyšel jsem, že by to mohlo být tím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
385
22.2.21 00:23

Joo, náš malý to dělá taky, většinou když je takový rozverný a lumpačí, ale taky se chci u pediatra příště zeptat, zda to nevadí :think: Má rok a čtyři měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1735
22.2.21 06:40

18mesicni dcera to teď začala dělat, ale v tomto věku se to neřeší, dětí zkouší, co dovedou. Ale dělá mi to i šestiletý syn a to už problém je, zrovna dnes jdeme na ortopedii. Dle naší dětské doktorky by to mělo dítě přestat dělat ideálně do 2 let, Max do 3. Z tříleté prohlídky už posílá na ortopedii nebo fyzio.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1665
22.2.21 06:58
@Manstej píše:
Vodila jste dítě za ruce? Slyšel jsem, že by to mohlo být tím…
Říká se to, ale třeba moje dcera za ruku nikdy nešla, neměla chodítko ani nic podobného a taky chodí někdy po špičkách…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 09:41

@Manstej nikdy, nechali jsme ji, ať se naučí sama. Pomáhám za ruce jen venku ze schodů :-)

• Citovat
  • Nahlásit
61
22.2.21 12:04

Ano, mám jednovaječná dvojčata kluky, ted jim bude 18 měs. Jeden chodí hezky, druhý chodí od Vánoc, nejdřív po špičkách, pak se srovnal a chodil pěkně, ale už 2 týdny chodí chvíli hezky a pak po špičkách…za 3 týdny nás čeká kontrola u dr. tak se na to zeptám…Ono si myslím, že kdyby to byl nějaký neuro problém, tak by těch věcí muselo být víc a tohle má teda dost dětí i v okolí, setkala jsem se s tím i u dětí od sestřenky…přestali to pak dělat:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
23.2.21 09:11

Taky to teď začínáme u dcery (22.mesicu) pozorovat. Chodili jsme do roka na neuro kvůli hypertonii. Uvažujeme, že s tím k Dr. zajdeme. Kdybychom nikdy na neuro nechodili, tak to asi nehrotim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat