Batole má svůj svět, mám řešit

110
17.2.21 12:52

Batole moc nechápe

Ahoj holky
Mam par otázek ohledně syna

Je mu 22 měsíců, nemluví, dost mě ignoruje, má takový svůj svět

Dost zvatla, točí se dokola, natahuje před sebe ruce, občas si je prohlédne, neukazuje, jen celou rukou a to když je v náručí, spatne ji, ale ji vsechno, nereaguje na jméno, ale opět jak se mu chce, když mu něco zakazu, dost se vzteka, ale přejde ho to, hodně často se jen tak nahlas směje, ale někdy za účelem a někdy ne. :( Na druhou stranu je hrozně mazlivý, celkem hodný, rad tancuje, ma rád písničky, dovede me k tomu co chce, ma rád když nas muze hledat a my na něho bafneme :nevim:
Mam o nej obavy, uz jednou jsem sem psala, ale zkouším znovu po 2 měsících
Doktorka to moc neřeší a porad je na vse cas :oops:
Děkuji za případné rady, či uklidnění

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19078
17.2.21 12:53

Máš normální dítě. Co chceš řešit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
17.2.21 12:57

@Janli to,ze se chová zvláštně, ale děkuji, ja to asi potřebuji slyšet
Kdyz dite ve 22 měsících moc nechápe a chová se tak trochu autisticky, tak se bojím no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97420
17.2.21 13:04
@Karisek10 píše:
@Janli to,ze se chová zvláštně, ale děkuji, ja to asi potřebuji slyšet
Kdyz dite ve 22 měsících moc nechápe a chová se tak trochu autisticky, tak se bojím no

Nepřijde mi že se chová autisticky, proč si to myslíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5085
17.2.21 13:08
@Karisek10 píše:
Ahoj holky
Mam par otázek ohledně syna

Je mu 22 měsíců, nemluví, dost mě ignoruje, má takový svůj svět

Dost zvatla, točí se dokola, natahuje před sebe ruce, občas si je prohlédne, neukazuje, jen celou rukou a to když je v náručí, spatne ji, ale ji vsechno, nereaguje na jméno, ale opět jak se mu chce, když mu něco zakazu, dost se vzteka, ale přejde ho to, hodně často se jen tak nahlas směje, ale někdy za účelem a někdy ne. :( Na druhou stranu je hrozně mazlivý, celkem hodný, rad tancuje, ma rád písničky, dovede me k tomu co chce, ma rád když nas muze hledat a my na něho bafneme :nevim:
Mam o nej obavy, uz jednou jsem sem psala, ale zkouším znovu po 2 měsících
Doktorka to moc neřeší a porad je na vse cas :oops:
Děkuji za případné rady, či uklidnění

Taky chceš robůtka co reaguje na povel? Ti se dělají někde úplně jinde a úplně jinak, než živé děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15467
17.2.21 13:10

Chová se úplně normálně, jen holt musíš počkat, až dozraje nervová soustava a pochopí jak funguje řeč.

Přestaň číst diagnozy na internetu.

To co teď můžeš dělat, co pomůže rozvoji i řeči je společně se hodně hýbat - chodit ven, hrát si na sněhu, házet vším možným, běhat, skákat a podobně. Jak jen to půjde tak se taky houpat, lézt po čem to jen půjde a podobně.

Rozvojem hrubé motoriky se rozvíjí i všechno ostatní.

No a v mezičas trénovat vlastn psychickou odolnost a nepanikaření. Děláš co můžeš, pediatrička to monitoruje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281
17.2.21 13:11

Nevím, jestli v tomto věku už je možné něco případně zjišťovat. Ale několik varovných signálů v tvém popisu je. Autistu doma sice nemám, ale u starší dcery jsem řešila, že je jiná, byla dost nestandardní. Nicméně v tomto věku už chápala hodně věcí, rozuměla, na jméno reagovala, začala pak konečně mluvit a vše se srovnalo, autista není. I když své zvláštnosti má pořád, možná lehká forma ADD. Druhá dcera je naprosto standardní dítě, takže srovnání mám. Asi bych se zkusila obrátit na nějaké organizace ranné péče, které by ti mohly poradit, jak postupovat dál. Zatím je ještě maličký, během jednoho měsíce se to může zlomit, začne mluvit a bude se vyvíjet už standardně. U té starší se to právě obrátilo ve chvíli, kdy začala mluvit. Držím pěsti. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32903
17.2.21 13:13

@Karisek10 No a dotaz? Je někde problém? Normální dítě. Nerozumím, co bys chtěla vědět. Nedělej propana diagnózy přes internet. Víš kolik ta deckarka viděla dětí? Takže klid.

Příspěvek upraven 17.02.21 v 13:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
655
17.2.21 13:14

A co konkrétně nechápe? Podej, přines, vyhoď… syn toto začal chápat kolem toho druhého roku, v tu dobu taky začal slyšet ns jméno a rozmluvil se. Celkově přišel po druhém roce velký skok ve vývoji. V tu dobu jsem se bála autismu, ale ten teda téměř jistě nemá. Být tebou bych ještě klidem počkala. Mezi dětmi v tomto věku jsou obrovské rozdíly a nemusí to vůbec nic znamenat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3115
17.2.21 13:14

Hodně dětí v tom věku ještě nemluví a vztekani se je normální. Je mazlivý a rád s vámi hraje na schovávanou. To mi nezní jako autista. Jestli je doktorka v klidu a dotazník na 18 měsících vám vyšel dobře, tak bych neplašila. U dětí v tomhle věku jsou obrovské rozdíly. Některé nemluví, mají plínu a jsou celkově pomalejší. Jiné mluví ve větách, je bez plen i na noc a zvládá se i samo obléknout. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
17.2.21 13:16

@Anna766 právě to, ze nechápe, že se točí dokola, chodí po špičkách, zapomněla jsem zmínit, že nemusí své vrstevníky, spise bere starší děti, když mu řeknu ať mi něco podá tak k tomu nejde a nepoda, podá jen to co má zrovna v ruce, kdyz řeknu dej

Ja nevim no, je dost pozadu a ja v tom vidím něco špatně, kéž by ne :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
17.2.21 13:20

A co test v 18ti mesicich, jak jste na tom byli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
17.2.21 13:22

@Uslava samozřejmě že ne, ale chápat by měl no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
17.2.21 13:23

@Uslava vysel pozitivní, v dubnu jdeme znovu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
17.2.21 13:27

@Karisek10 jestli to byla reakce na me, tak pak bych pockala az do toho dubna… Jinak bych se uplne normalne venovala, zkousela rozmlouvat a pak budete moudrejsi… Dneska se musi davat na vse diagnozy… A kolikrat je to proste jen temperament ditete, vychova…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat