Jídelníček pro 8 měsíčního, bez mléka

21.3.17 13:42

Jídelníček pro 8 měsíčního, bez mléka

Dobré odpoledne.
Mám 8 měsíčního chlapečka, který je od 4 měsíců na UM. Potom co mi blinkal po všech druzích UM včetně AR, HA, low lactose mi dnes jeho doktorka doporučila přejít plně na smíšenou stravu. Dopolední svačinu mám jasno, ovoce. Oběd klasický příkrm, na večeři kaši. Nevím ale co mu dát ke snídani a odpolední svačině. Můžeme prý zkusit sojové a mandlové jogurty, ale nechci mu dávat pořád dokola to samé.. Takže děkuji za každý nápad nebo tip :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

6135
21.3.17 13:46

@Michaela2495 ahoj, to je zvláštní, mlíko nesnesl ani Allergy care? A kaši ji mléčnou? Z jakého mlika? Já dělala příkrmy bez vajec, lepku i mlika, v podstatě jen ovoce, (maso)zeleninovy oběd, rýžová/kukuřičná/jahlová atd kaše z vody. V mezičase krupiny. Ale pila teda AC mlíko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6135
21.3.17 13:48

@Michaela2495 máte li zavedený lepek, můžeš už rohlík/chleba s něčím. Ale když neji BKM, tak je to těžký.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
21.3.17 13:50

Sojove mi dr nedoporucovala že je to alergen. Snad až od 2let. Takže já jela v rýžových a ovesných „jogurtech“. Ráno ovesné/jáhlové/pohankové kaše s rýžovým mlékem. Po pár měsících jsem zkusila dát obyčejný jogurt a snáší ho dobře. Ty zakysané výrobky prý děti snáší líp. Takže jogurty už dávám obyčejné.
Po pár měsících jsem zkusila přejít na vyšší level a udělat teda kaši s obyč. mléka a hrozné nádýmání, průjmy. Takže jsem zpět na jogurtech.
Ještě je možno také koupit jogurty a sýry „low lactose“. Zkusila jsem sýr ale taky nevyhovoval.
Je teda fakt že UM low lactose ale snášela dobře v těch 8 měsících, ale myslím že jsme určitě pak už to UM taky brzo eliminovali.
Myslím že ji ty tři měsíce na rýžových a ovesných jogurtech snad nijak nepoznamenaly. Sice měla furt to samé…Naštěstí po tom ani neměla zácpu. Ještě je možno zkusit různé pomazánky z luštěnin třeba, mrkovovou atd. A dávat třeba s kukuřičnými křupkami, později s pečivem. Mě ale pomazánky moc nejdou.

• Citovat
  • Upravit
7465
21.3.17 13:57

Na snídani nebo dopolední svačinku jsou dobré domácí kaše - z jahel, rýže, ovesných nebo pohankových vloček apod. Dál můžeš zařadit ještě jeden zeleninový příkrm - třeba polívky bez masa. No a pak pečivo s pomazánkama (připravené z nějaké nemléčné alternativy k lučině).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 14:13

@svatecnice dokud jsem kojila tak snesl jako dokrm jakýkoli mlíčko. Teď žádný, po všech blinká. Kaši mu dělám jáhlovou a rýžovou bez mléka, jen z kojenecké vody.. @kazda.m zkoušela jsem bílé jogurty a i po nich blinká, ale za tip na pomazánky a pečivo děkuji :) @Lendeš děkuju, Zkusím :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19068
21.3.17 14:14

My máme dopoledne nemléčnou kaši z vody, odpoledne přesnídávku, na oběd maso + zelenina a ráno a večer hydrolyzované UM (nevadí při alergii na BKM), během dne ještě pojídá kukuřičné křupky. Každý den je to furt to samé, ale prckovi to vůbec nevadí…bez mléka, vajec a pečiva toho pro nás tolik vymyslet nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19068
21.3.17 14:15

Jinak nemléčná pomazánka se dá udělat třeba z avokáda, z luštěnin (ale s těmi bych v 8 měsících byla ještě opatrná)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
21.3.17 14:54

Zkoušeli jste Neocate? To je nejvyšší level při alergii na mléko.
Jinak určitě k svačinám různé přesnídávky, pudinky uvařené z rostlinného mléka, nebála bych se ani toho pečiva. Pomazánky - je to s nimi trochu těžší, ale určitě jde za základ mimo avokáda použít i brambora nebo dýně (ta dýňová pomazánka se i prodává, ale na takhle malé dítě mi připadá dost slaná), a nebo rozmixovat maso se zeleninou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19068
21.3.17 15:17

@malinika Pokud Neocate nebo něco podobného nepředepíše doktor, je to pěkně drahá sranda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
21.3.17 15:52

@alenka84 To sice ano, ale zas na druhou stranu, při představě, že bude 8 měsíční kojenec buďto úplně bez mléka a nebo po něm bude trpět, bych těch 1500 obětovala a alespoň to vyzkoušela. A pokud by to prošlo, určitě se dá domluvit s doktorkou na možnosti předpisu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19068
21.3.17 16:07

@malinika Je fakt, že při zažívacích potížích ta změna může být vidět rychle…u nás je problém atopák, tam by jedna plechovka na zkoušku asi nestačila, u tý kůže má to zlepšení vždycky větší setrvačnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 16:17

I Neocate jsme zkoušeli, nepříjme opravdu nic, za mléko jsem za poslední dva měsíce utratila 10 tisíc a bez výsledku.. A atopák máme taky je to s námi komplikovaný.. Kdybych mohla jakékoli mléko dát, tak mu ho dám za každou cenu ;) proto se ptam na tipy na jiné jídlo, protože opravdu žádný mlíčko nesnese :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19068
21.3.17 16:47

@Michaela2495 Ahaa, tak to je na prd. A rostlinná mléka snáší? Vyhla bych se tedy sojovému a ořechovým - to jsou časté alergeny. Spíš bych zkusila ovesné, rýžové, nebo něco takového, v tomhle věku bych s ním klidně plně nahradila nějaké jídlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
21.3.17 18:06
@alenka84 píše:
@Michaela2495 Ahaa, tak to je na prd. A rostlinná mléka snáší? Vyhla bych se tedy sojovému a ořechovým - to jsou časté alergeny. Spíš bych zkusila ovesné, rýžové, nebo něco takového, v tomhle věku bych s ním klidně plně nahradila nějaké jídlo…

Jj rýžové je obohacováno i o vápník - myslím že výtažkem nějaké řasy. Doufám že teď nekecám, ale rýžové kupujeme v Globusu, a právě jeden typ je obohacen o vápník a ve složení je uvedena i ta řasa. Tak ta by taky mohla dělat problémy ale malá to snáší dobře.
Kromě zažívacích obtíží měla malá tři týdny v kuse kašel takže jsme měli úplně bezmléčnou dietu kvůli zahleňování a vše ok, to ji bylo myslím kolem roku. A pak už jsme se k UM vůbec nevrátili, asi 2-3 měsíce jsem dávala ty rýžové jogurty a mléko. A teď teda obyč jogurty takže ty mléčné výrobky má, ale pokud jinak synek pěkně jí tak bych se asi nebála toho že je bez UM, když má jinak pestrou stravu

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama