Jídlo a noční spánek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marlett
Povídálka 23 příspěvků 24.02.17 23:49
Jídlo a noční spánek

Mám 8mi týdenní holčičku a řešíme jídlo (UM) a spinkání. Poslední dva týdny mi ani jednou nevypila množství jaké by měla a málo spinká přes den. V noci naopak spi cca od 21hod do 6hodin ráno. Sice je to super, ale mám strach jestli jídlo není s tím spojené.. scvrklý žaludek z noci.. přibírání není špatné ale ani nejlepší, i když podle dr vypadá krásně (propouštěcí váha 3,40kg - dnes 4,70kg). Zkoušela jsem budit a vložit do nočního spánku aspoň jedno jídlo, ale marně. Nic nevypije a ještě se vzteka.. tak se chci zeptat na zkušenosti a názory ostatních maminek :) jelikož žádný doktor by nesouhlasil s takovým spánkem přes noc i když to miminku vyhovuje..

Příspěvek upraven 25.02.17 v 00:13

Reakce:

vejilka
Závislačka 4603 příspěvků 24.02.17 23:55
@Marlett píše:
Mám 8mi týdenní holčičku a řešíme jídlo a spinkání. Poslední dva týdny mi ani jednou nevypila množství jaké by měla a málo spinká přes den. V noci naopak spi cca od 21hod do 6hodin ráno. Sice je to super, ale mám strach jestli jídlo není s tím spojené.. scvrklý žaludek z noci.. přibírání není špatný ale ani nejlepší i když podle dr vypadá krásně (porodní váha 3,70kg - dnes 4,70kg). Zkoušela jsem budit a vložit do nočního spánku aspoň jedno jídlo, ale marně. Nic nevypije a ještě se vzteka.. tak se chci zeptat na zkušenosti a názory ostatních maminek :) jelikož žádný doktor by nesouhlasil s takovým spánkem přes noc i když to miminku vyhovuje..

Pokud přibírá jak má tak bych v noci nebudila. Budí se jen když nepřibírají nebo ubívají na váze. Alespon tak mi to vysvětlovala dr. Noční spánek nenarušuj aby se ti to časem nevymstilo.Bud ráda že spí hezky. Ještě jsem se chtěla zeptat zda kojíš nebo je na UM. Z příspěvku jsem to nepoznala.

Marlett
Povídálka 23 příspěvků 24.02.17 23:58

@kacenka8
Přibírá ale není to žádná sláva, jeden týden 250g a druhy 80g.. pokaždé jinak ale úbytek na váze nemá.
Malá je na UM

vejilka
Závislačka 4603 příspěvků 25.02.17 00:02
@Marlett píše:
@kacenka8
Přibírá ale není to žádná sláva, jeden týden 250g a druhy 80g.. pokaždé jinak ale úbytek na váze nemá.
Malá je na UM

Pokud je na UM tak jí nebud vůbec. Je jedno kolik přibírá hlavně že přibírá. To je známka toho že jí je dobře :) Každé dítě přibírá jinak kdyby ztrácela na váze tak bych i budila ale takhle jí nech a užívej že spí

Helileli
Závislačka 2958 příspěvků 25.02.17 00:05

Přírůstky má, když se ty na spodní hranici vyváží těmi lepšími, tak bych ji nechala spát. Je to jedna z výhod UM, že děti v noci lépe spí, tak si to užívej, ono se to může kdykoli změnit, přijdou zuby, separační úzkost nebo třeba noční besy a budeš vzpomínat, jak jsi mohla spat ;)

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 25.02.17 09:31

@Marlett nech ji spát naše taky spala v noci od mimina přospívala normálně, nemusí přibírat každý týden stejně, roste určitě i na cm, tak ji nech

nozu
Extra třída :D 11677 příspěvků 25.02.17 10:14

@Marlett klasická chyba prvomatky :-) pokud dítě přibývá a je spokojené, tak ho nech spát jak potřebuje ;-) ještě na to budeš ráda vzpomínat

Marlett
Povídálka 23 příspěvků 25.02.17 10:35

@nozu prave ze nebudim a doktorce se nelíbí malý přírůstek na váze :?

nozu
Extra třída :D 11677 příspěvků 25.02.17 11:36

@Marlett víš co, ale ne všechny děti jsou tabulkové. dej tomu čas a dávej dítěti podle potřeby a požadavku jíst přes den. třeba se víc nacpe přes den a bude přírůstek lepší…

vejilka
Závislačka 4603 příspěvků 25.02.17 12:19

Moje dr teda nikdy tabulky neresila, stačilo jí že pribiral na váze. Přes den bych na jídlo budila po třech hodinách, přes noc ne. Dítě hlavně poznává kdy je noc kdy se má spát a kdy je den. Kamarádka musela budit i v noci protože měla nedonosence tak aby pribiral.To je něco jiného. On si na to zvykl a pak se budil do roka po třech hodinách

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >