Nenechat vyřvat - OK, ale jak?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 15:05
Nenechat vyřvat - OK, ale jak??

Dobrý den, maminky.
Stále někde narážím na to, že „dnes už se děti nenechávají vyřvat“, že se „nenechávají vědomě plakat - o samotě“… OK, dobře. Já nechci své dítě (10 měsíců) trápit! Mrzí mě, když pláče. Ale!! Je mi to líto, ale já fakt nevím, jak to udělat!!! Třeba ted´ - jsem s ní od rána půl osmé. Byly jsme na kurzu, rodinném centru, pak na procházce se psem. V kočáru spala asi půl hodiny. Domů jsme přišly kolem druhé… Já si prostě potřebuju dojít na záchod, napít se. MUSÍM ji odložit do ohrádky, prostě musím. A ona tam usedavě řve, že to musí slyšet na druhém konci města! :zed: Potřebuju uklidit po snídani. A taky si chci na 10 minut dát nohy nahoru, napít se čaje, něco sníst… :nevim: Ano, šátek používám, ale že bych se šátkem šla na wc… to nechodím :nevim: Stejně tak uklízení je neefektivní, s navázaným dítětem.
Když se chystám ven, připravuju tašku, oblečení pro mě, pro ní, čistím si zuby - prostě jí musím odložit, a v tu ránu řvě a já jí MUSÍM nechat řvát! Jinak bychom ven nešly :nevim: Jako - jak to děláte vy, co tedy máte spokojené dítě, které nikdy nenecháte řvát a plakat…!? Já už nevím, jsem na dně :zed: :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
svatecnice
Kelišová 6046 příspěvků 22.02.17 15:08
@Anonymní píše:
Dobrý den, maminky.
Stále někde narážím na to, že „dnes už se děti nenechávají vyřvat“, že se „nenechávají vědomě plakat - o samotě“… OK, dobře. Já nechci své dítě (10 měsíců) trápit! Mrzí mě, když pláče. Ale!! Je mi to líto, ale já fakt nevím, jak to udělat!!! Třeba ted´ - jsem s ní od rána půl osmé. Byly jsme na kurzu, rodinném centru, pak na procházce se psem. V kočáru spala asi půl hodiny. Domů jsme přišly kolem druhé… Já si prostě potřebuju dojít na záchod, napít se. MUSÍM ji odložit do ohrádky, prostě musím. A ona tam usedavě řve, že to musí slyšet na druhém konci města! :zed: Potřebuju uklidit po snídani. A taky si chci na 10 minut dát nohy nahoru, napít se čaje, něco sníst… :nevim: Ano, šátek používám, ale že bych se šátkem šla na wc… to nechodím :nevim: Stejně tak uklízení je neefektivní, s navázaným dítětem.
Když se chystám ven, připravuju tašku, oblečení pro mě, pro ní, čistím si zuby - prostě jí musím odložit, a v tu ránu řvě a já jí MUSÍM nechat řvát! Jinak bychom ven nešly :nevim: Jako - jak to děláte vy, co tedy máte spokojené dítě, které nikdy nenecháte řvát a plakat…!? Já už nevím, jsem na dně :zed: :nevim:

Taková byla vždy? 10m může být separační úzkost. Některý děti jsou „mamanci“, co se chtějí jen nosit, nenaděláš nic, doufas jen, že časem se to zlepší..

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 64579 příspěvků 3 inzeráty 22.02.17 15:10

Nevím, nikdy jsem dítko do ohrádky nedávala (když nepočítám asi 14 dní po úraze, z bezpečnostních důvodů) a dítko neřvalo, prostě se za mnou doplazilo na ten záchod nebo do koupelny a bylo spokojené, že to zvládlo a je s mámou :think: stejně jako u té snídaně, napití či nohou nahoru, tak jsem koukala na seriál pila čaj a dítko po mě lezlo (nebo si taky hrálo na zemi, neb ho máma nezajímala, když byla dostupná hned vedle).
Tím tedy netvrdím, že by mi dítko nikdy neřvalo - řvalo jako malé, ale s tím zas nešlo nic dělat, neb řvalo i u mě na ruce.

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 22.02.17 15:12

Nechápu tvůj dotaz… tak udělám co potřebuju a tak asi bude chvíli řvát, ale hodit nohy nahoru a nechat ho řvát jsou asi trochu rozdílné věci, ne? jinak máte tak studené podlahy, že tam nemůže bejt s tebou? jako pokud vaříš, tak asi na ní nemůžeš koukat, ale pokud sedíš ajíš, tak jí snad zvládneš sledovat kam se plazí a co si bere, ne?

Sany80s
Kelišová 6809 příspěvků 22.02.17 15:14

Jednak jsem měla štěstí na děti, které nebyly dráždivé- s tím prostě nic neuděláš.
Vím o menšině děti, které prostě když byly vzhůru, tak řvaly a člověk mohl dělat cokoli.
Já musím ale říct, že jsem dětem nikdy nevyhověla úplně ve všem.
K tomu, abych se o ně mohla starat, musím být alespoň přiměřeně v dobrém stavu. To znamená, že se musím trošku najíst i si trošku odpočinout.
Většina dětí si prostě zvykne, že musí občas fungovat i bez toho, aby je matka neustále tahala, mazlila atd.
Takže já si prostě skočila na záchod a říkala jsem si, tak prostě řvi, nic se ti neděje.
Samozřejmě jsem předtím dala hračky.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15903 příspěvků 22.02.17 15:15

Beru to tak, ze nekdy at delam, co delam, dite place. Ale chci, aby neplakalo samo. WC, uklid apod delam s nesoucim se ditetem, jo, to se clovek divi, co vse lze zvladnout jednou rukou…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 15:17

Taky by me to zajimalo :mrgreen: ja mam teda teprve 5-ti tydenni ale chtela by nejradsi chovat a lezet na hrudniku. Vsude slysim, NIKDY nenechat miminko plakat a ja ji samozrejme plakat schvalne nenechavam, chovam ji co muzu, kdyz chce tak kojim, ale preci se taky MUSIM jit vysprchovat, na zachod, udelat snidani, najist se, vycistit zuby proste MUSIM, nekdy place a nekdy ne :nevim: ale nevim jak to delaji zensky, ktery NIKDY nenechaji dite brecet, myslim si, ze asi nemaji tak uolakany miminka nebo nevim :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 15:20
zakladatelka

Máme maličkatý byt - nemůžu sedět (kouknout na net, pít, jíst) a zároveň jí hlídat - fakt to nejde. Má ted´ období, kdy si chce pořád stoupat, ale nohy jí vůbec neudrží (vlastně se na ně ani sama nedostane, vytahuje se za ruce), není tu pro ní bezpečno - nechce si hrát na podložce s hračkama. Leze po knihovně, v kuchyni na polici, na elektrické dráty, opírá se o židli… :nevim: Když půjdu na záchod, nechám jí na podložce - něco se jí stane. Minimálně si nabije pusu - poleze někam, kde to není bezpečné. Celé dny s ní sedím na zemi a držím jí nebo jí odnáším od knihovny, skříně, elektriky. Máme 2kk - nelze to tu uzpůsobit :nevim:
Chápu, že musím dítě hlídat - chápu, že to všechny znáte!! Trápí mě, že jí musím nechat řvát a ona fakt řve nepředstavitelně.
Je to asi období… no, snad to tedy přejde… :nevim:

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 22.02.17 15:20
@Anonymní píše:
Taky by me to zajimalo :mrgreen: ja mam teda teprve 5-ti tydenni ale chtela by nejradsi chovat a lezet na hrudniku. Vsude slysim, NIKDY nenechat miminko plakat a ja ji samozrejme plakat schvalne nenechavam, chovam ji co muzu, kdyz chce tak kojim, ale preci se taky MUSIM jit vysprchovat, na zachod, udelat snidani, najist se, vycistit zuby proste MUSIM, nekdy place a nekdy ne :nevim: ale nevim jak to delaji zensky, ktery NIKDY nenechaji dite brecet, myslim si, ze asi nemaji tak uolakany miminka nebo nevim :nevim:

ty žiješ sama? tatínek se ani nechodí na mládě podívat? ani žádné příbuzné, nebo kamarádky nemáš? no tak to uznávám, že to musí bejt těžký…

Bela111
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 22.02.17 15:22

Já dotaz chápu, v tomhle věku půjde asi o separační úzkost, rada je.. udělat si to přechodně jednodušší, nedávat si třeba tolik aktivit, člověk z toho pak může být unavený.. po snídani jsem nikdy nemohla uklidit, aby dítě zbytečně neřvalo, přechodně tu prostě byl větší bordel, když jsem si potřebovala dát nohy nahoru, lehla jsem si poobědě s dcerou, dělala jsem to tak, abychom byly doma a já měla čas na odpočinek, protože plahočit se někde za kočárem, to mě stálo moc energie. Šátek jsem nikdy neměla, je to náročné, ale třeba od takového roka a půl je to s malou suprový. No a na záchod se mnou nechodí pár týdnů, jsou jí dva :-) Prostě pro mě na prvním místě byla pohoda dítěte a moje, úklid počká :mrgreen:

Lanna
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 22.02.17 15:25

Ja bych ta zas asi uplne neprehanela, jasne, ze nenechas dite rvat hodinu a lehnes si na gauc ale najist se, zajit si na zachod, poklidit to jsou veci, ktere bezne delas a jinak to nejde. Ja tedy dcerku ucila samostatnosti od mala, vetsinou, kdyz jsem neco potrebovala udelat, dala jsem ji hracku/varecku/mis­ku, cokoliv zajimaveho bylo po ruce a proste sla i za cenu, ze si chvilku poplakala, na tom nevidim nic spatneho, mit ji porad na rukach tak neudelam nic :nevim:

Bela111
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 22.02.17 15:25

Co si pamatuju, tak ve věku 10 měsíců mé dcery jsem se určitě nesprchovala.. večer, když přišel manžel, to jo.. a jídlo.. třeba večeře.. jeden houpal a hrál si s ní a druhý jedl.. byla náročná, ale vyrostla.. pár měsíců a teď máme těžkou pohodu. Všechno jde.

Uživatel je onlineřeřicha
Kecalka 345 příspěvků 22.02.17 15:26

Tak třeba při úklidu jsem ji dala do lehátka (normálně tam nebývala) a do ruky křupku - koukala na mě, jedla křupku, byla spokojená, já umyla nádobí. A v 10 měsících jsem ji kolikrát měla doma v kočáře v kuchyni v kšírách, dala jsem kočár až k lince a ona koukala, jak vařím, zároveň nemohla spadnout… hodně jsem používala manduku. Ráno jsem vstávala dřív, v klidu se najedla, udělala hygienu. Ale je fakt, že teď čekám druhé a je mi jasné, že tam už budu nucená víc využívat postýlku, případně nechat chvíli pořvat (ať už starší nebo mladší) - už to bude jiné.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 15:29
@Gosi píše:
ty žiješ sama? tatínek se ani nechodí na mládě podívat? ani žádné příbuzné, nebo kamarádky nemáš? no tak to uznávám, že to musí bejt těžký…

Tatinka i pribuzny samozrejne mam, ale tatinek chodi do prace, a pribuzny preci k nam nebudou chodit kdyz potrebuju na wc :nevim: ja nemluvim o pulhodinovym revu, ale treba par minut kdyz si potrebuju dojit na zachod. A ja ji nechci nechat brecet proot nechapu jak to delaji ostatni, nechodi na zachod, necisti si zuby? :nevim:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15903 příspěvků 22.02.17 15:29
@Anonymní píše:
Máme maličkatý byt - nemůžu sedět (kouknout na net, pít, jíst) a zároveň jí hlídat - fakt to nejde. Má ted´ období, kdy si chce pořád stoupat, ale nohy jí vůbec neudrží (vlastně se na ně ani sama nedostane, vytahuje se za ruce), není tu pro ní bezpečno - nechce si hrát na podložce s hračkama. Leze po knihovně, v kuchyni na polici, na elektrické dráty, opírá se o židli… :nevim: Když půjdu na záchod, nechám jí na podložce - něco se jí stane. Minimálně si nabije pusu - poleze někam, kde to není bezpečné. Celé dny s ní sedím na zemi a držím jí nebo jí odnáším od knihovny, skříně, elektriky. Máme 2kk - nelze to tu uzpůsobit :nevim:
Chápu, že musím dítě hlídat - chápu, že to všechny znáte!! Trápí mě, že jí musím nechat řvát a ona fakt řve nepředstavitelně.
Je to asi období… no, snad to tedy přejde… :nevim:

Pokud se potrebuji najist, vezmu dite na klin. Obcas place i tam, tak do sebe jidlo rychle nahazim, ale najim se. Ale treba internet proste par mesicu pocka…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Produktivnější redaktorku aby pohledal: Má Tuháčková z ČT24 vůbec někdy volno?

Pravidelní diváci ČT24 si stále častěji lámou hlavu nad tím, jestli je vůbec... číst dále >

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >