Reklama

jídlo přes dudlík

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cyesis
Kecalka 220 příspěvků 17.10.08 17:56
jídlo přes dudlík

Prosím o radu.
Muj synáček odmítá normálně baštit ze lžičky.
Ráno má přesnídávku - občas sní normálně ale většinou se musí dát přes dudlík (dudlík do pusinky, vytáhnout honem lžičku a zase dudlík…)
v poledne příkrm - přes dudlík
odpoledne přesnídávku se sušenkami - většinou spapá hezky
večer kašička - opět přes dudlík.
Když mu to papání nedávám přes dudlík, tak mi u toho strašně plače (nebo se spíš vzteká…)
Máte nějakou radu??? Mám strach aby si na to nezvykl (ikdyž to už se možná stalo… :( )
Všem moc děkuji za radu

Reklama

Reakce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.08 18:13

Tak jsem si vzpoměla na svou dcerku,která takto taky papala nějakou dobu.Pokud to nejde jinak,co se dá dělat,jenom je špatné jak se jídlo dostane do dudlíku nejde to dobře vymít a já tak jenom kupovala nové dudlíky.Skuste hračky,dělat divadýlko,později knížečky,a teď už malá papá krásně sama,má 2,5roku.S poz­dravem Jitka

JVP
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 17.10.08 18:14

Ahoj, nepíšeš, jak je brouček starý… Ale narovinu-koleduješ si o potíže-takové krmení přece je o zdravý rozum :roll: Zkus nechat vyhládnout a uvidíš :wink: Určitě nezhyne hlady a uvidíš, jak vše spapá i bez „triků“ :lol: Držím palec, Jana

majka11
Kecalka 236 příspěvků 17.10.08 19:38

JVP, nic ve zlém, ale předpokládám, že jsi asi neměla „nežravé“ dítě… Někdy to vyhladovění nefunguje, vím o čem mluvím, mám 8. letého „nežravce“ … to jen na úvod. Ale zvyk je to špatný, o kousek lepší je dělat to divadlo kolem, nebo mu dát druhou misku, ať se v ní sám „rochní“.....­. Majka.

JVP
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 17.10.08 19:55

Majko, nemyslela jsem to ve zlém. Ale nežravce jsem měla (kluka), holčička naštěstí papá až dost… Taky jsem měla problém nechat malého vyhládnout, ale moje doktorka i několik zkušených mamin mi potvrdilo, že takhle malé dítě fakt nakonec nějakou připravenou dobrotu sní než aby mělo hlad celý den. Ale je fakt, že syn vždy vydržel nejíst docela dlouho :roll: , takže jsem samozřejmě šílela, ale lepšilo se to… J.

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 17.10.08 20:49

Ahoj Cyesis, úplně tě chápu. Naše malá jí podobně, akorát místo dudlíka používá vlastní prsty. Když jí podržím něbo nějak zabavím ručičku, řve a nejí, a to ani to, co jí opravdu chutná. Někdy mám taky obavy, že tak bude jíst pořád, ale je třeba asi těm mrňousům dát čas. U nás i tohle považuju za výhru (nejdřív nejedla nic, jen viděla lžičku a řvala, pak pokročila k tomu, že jedla aspoň křupky namočené v příkrmu, a teď konečně lžičkou!). Tak snad je to časem přejde nebo až trochu povyrostou, tak jim to „vysvětlíme“.

cyesis
Kecalka 220 příspěvků 21.10.08 08:56

tak hlásím úspěch. už dva dny papáme ukázkově. asi to chce opravdu čas a vydržet a vydržet.
jinak všem moc děkuji za rady a za podporu…

Halka
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 21.10.08 09:09

Já si jen vzpomínám, že jsem takhle někdy kojila. Jéééé to už je dávno.
 Halka

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >