Jiné oční vyšetření?

Anonymní
8.4.21 10:32

Jiné oční vyšetření ?

Ahoj, dr mi diagnostikovala šedý zakal. V roce 2019. Tento rok jsem byla na kontrole a řekla mi, ze se to téměř nemění. Nicméně mi to nedalo a zeptala jsem se, jak se to muže stát, ze ve 27mi letech mám toto onemocnění oci. Řekla mi, ze se to nedá určit, ale ze od narození to nemám. Nechci nijak dr podezřívat, ale když jsem nikdy nebrala žádné dlouhodobe léky, zajímalo by mě tedy jak toto onemocnění vznikne. Operaci mi nedoporucovala, ze to není v takové míře a ze to muže trvat desítky let. Nicméně jsem ji řekla, ze bych se nejraději dala vyšetřit na klinice ve větším městě. Doporučila mi Gemini, ze tam jsou ochotni a nebudou mě do operace nutit. Ale na internetu píší ze dělají pouze predoperacni vyšetření. Jsem z toho spatna a nevím co dělat. Zda-li nezkusit ještě názor od jiného očního lékaře v okolí. Protože kliniky mě budou do operace nutit, je mi to jasne. Mate prosím někdo zkušenost s necim takovým? Jaká klinika je vstřícná? Dekuji míč za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14141
8.4.21 10:37

Sedy zakal se opravdu muze objevit i v mladsim veku. Manzel ma jedno oko operovane v 36 letech (to je taky brzy). Druhe oko zatim zdrave.
Muzes se nechat vysetrit i jinde. Muze se ti ale stat, pokud prijdes na Gemini a pak operaci odmitnes, ze budou po tobe chtit to vysetreni zaplatit.
Pokud te to neomezuje vyrazne ve videni, tak s operaci nespechej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
631
8.4.21 10:38

Nezávislé vyšetření od jiného lékaře není nikdy na škodu. I on může doporučit kliniku k vyšetření. Předoperační vyšetření neznamená, že vás budou do operace nutit, podle lékařské etikety by ani neměli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
8.4.21 11:10

Zrovna dnes jsem dostala email od Gemini. Chtěla jsem na vyšetření, protože jsem po operaci očí na jiné klinice. Bohužel, jedno oko se horší do dálky a chtějí po mé doporučení od lékaře… Tak aby ses případně na to také připravila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
8.4.21 11:14

Mam teď dobré zkušenosti s Gemini v Praze. Přístup, systém.. Přihlaste se na predoperacni vyšetření, které ukáže, zda je vhodné operovat, do ničeho Vas nutit nebudou, doporučí… Je dobré se o ten zrak postarat, je to pak jiný život :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat