Reklama

Jiné příjmení u dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

papavalina
Povídálka 42 příspěvků 23.07.18 22:53
Jiné prijmeni u dítěte

Ahoj holky, zkusite mi některá poradit, chtěli bysme synovi změnit příjmení, jeho otec neni uveden v RL, nikdy ho nevidel. Ja se vdala a mame holcicku a chteli bysme aby se syn jmenoval jako my. Jak dlouho trva zmena? Od zari kde do skoly tak jestli se to da stihnout. Musi si ho manzel osvojit nebo jde jen změnit příjmení? Dekuji za rady :)

Reklama

Reakce:

Alexandra.R
Povídálka 25 příspěvků 24.07.18 00:49

To, o čem mluvíš, se nazývá Změna příjmení dítěte bez osvojení partnerem. Tím, že otec není uveden v RL, to pro tebe bude administrativně mnohem snazší. Můj bratr takto vyženil dvě děti, vybavuju si, že to nebyl nijak zdlouhavý proces. Vyřizuje to matriční úřad, tak bych, být tebou, skočila tam, určitě ti poradí. :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.18 06:36

@Alexandra.R A když chci nechat zapsat partnera jako otce dítěte do RL (je jeho skutečným otcem) se řeší jinak? Jako složitěji?

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 24.07.18 06:45
@Anonymní píše:
@Alexandra.R A když chci nechat zapsat partnera jako otce dítěte do RL (je jeho skutečným otcem) se řeší jinak? Jako složitěji?

otcovství se určuje souhlasným prohlášením matky a muže (§779 OZ) před soudem nebo matričním úřadem (prostě se s matrikou domluvíte, že chcete určit otcovství). Určitě to je jednodušší a rychlejší, než změna příjmení. Nebude-li chtít, tak podat žalobu k soudu.

papavalina
Povídálka 42 příspěvků 24.07.18 07:36

@Alexandra.R moc dekuji za info, zitra tam hned skocim :)

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 24.07.18 09:24

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama