Jiné příjmení u dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

papavalina
Povídálka 42 příspěvků 23.07.18 22:53
Jiné prijmeni u dítěte

Ahoj holky, zkusite mi některá poradit, chtěli bysme synovi změnit příjmení, jeho otec neni uveden v RL, nikdy ho nevidel. Ja se vdala a mame holcicku a chteli bysme aby se syn jmenoval jako my. Jak dlouho trva zmena? Od zari kde do skoly tak jestli se to da stihnout. Musi si ho manzel osvojit nebo jde jen změnit příjmení? Dekuji za rady :)

Reakce:

Alexandra.R
Povídálka 29 příspěvků 24.07.18 00:49

To, o čem mluvíš, se nazývá Změna příjmení dítěte bez osvojení partnerem. Tím, že otec není uveden v RL, to pro tebe bude administrativně mnohem snazší. Můj bratr takto vyženil dvě děti, vybavuju si, že to nebyl nijak zdlouhavý proces. Vyřizuje to matriční úřad, tak bych, být tebou, skočila tam, určitě ti poradí. :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.18 06:36

@Alexandra.R A když chci nechat zapsat partnera jako otce dítěte do RL (je jeho skutečným otcem) se řeší jinak? Jako složitěji?

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 24.07.18 06:45
@Anonymní píše:
@Alexandra.R A když chci nechat zapsat partnera jako otce dítěte do RL (je jeho skutečným otcem) se řeší jinak? Jako složitěji?

otcovství se určuje souhlasným prohlášením matky a muže (§779 OZ) před soudem nebo matričním úřadem (prostě se s matrikou domluvíte, že chcete určit otcovství). Určitě to je jednodušší a rychlejší, než změna příjmení. Nebude-li chtít, tak podat žalobu k soudu.

papavalina
Povídálka 42 příspěvků 24.07.18 07:36

@Alexandra.R moc dekuji za info, zitra tam hned skocim :)

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 24.07.18 09:24

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >