Jištění pro děti na túry

7.2.20 08:51

Jištění pro děti túry

Ahoj, mám prosbu. V létě plánujeme s malým (3roky) první aktivnější dovolenou. Jedeme do Julských Alp, žádné lezení, spíš túry, ale je to hrozné číslo a jsou tam občas docela srázy, nevíte jestli se pro takhle malé děti dělá nějaké jištění? Hledala jsem ferratové sedáky, že bych ho měla klasicky uvázaného, ale internet mi nepomohl, jen pro větší děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10701
7.2.20 09:03
@Klafalka píše:
Ahoj, mám prosbu. V létě plánujeme s malým (3roky) první aktivnější dovolenou. Jedeme do Julských Alp, žádné lezení, spíš túry, ale je to hrozné číslo a jsou tam občas docela srázy, nevíte jestli se pro takhle malé děti dělá nějaké jištění? Hledala jsem ferratové sedáky, že bych ho měla klasicky uvázaného, ale internet mi nepomohl, jen pro větší děti.

Nemám teda zkušenost (naše děti se odmala obvykle bojí víc, než já a na krizových místech se mě drží za packu), ale asi bych se vykašlala na nějaký ferratový sedák (asi by to bylo i dost omezující pro pohyb). Buď bych mu stála víc za zadkem a naučila ho chodit za ruku, nebo alespoň bezpečně po stezce, nebo přinejhorším bych volila nějaký pásek, za který ho prostě drapnu :mrgreen: :mavam: Užijte si to!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
7.2.20 09:12

My jsme deti uvazovalay v nebezpecnych usecich na rep snury (6mm). Draci smycku pod prsama a druhy konec jsme meli v ruce. Nezabere to zadne misto a stacilo. Bylo to spis pro nas klid, kdyby jim to podklouzlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
7.2.20 09:12

@Klafalka dělají se vodítka pro malé děti. Nevím jak přesně to funguje, ale brácha, co má dvojčata to když byla malá používal… Hlavně ve městě, kdy mu klasicky každé chtělo jít někam jinam, tak je tím usměrnil. Ono to opravdu funguje jako vodítko na psa, jen to bylo přichycené tuším na batůžek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3220
7.2.20 09:16

Sedaky se dělají od určitého obvodu pasu, tuším 50 cm? Nevím, nepamatuju si, ale pro našeho tehdy tříletého (průměrné velikosti i váhy) to bylo velké. Nicméně pro tak malé a ještě ke všemu neposedne dítě bych radši volila jinou, bezpečnější aktivní dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1291
7.2.20 09:16

Napevno bych se s nim nespojovala nicim, můžeš uklouznout i ty a strhnes ho s sebou. Leda ta dračí smycka, ale i tak bych si to ja asi rozmyslela, mně by ty stresy asi za to nestaly :woman_shrugging: máme taky v plánu hory, miluju ferraty, ale malemu jsou je ctyri, musi to holt ještě pockat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.2.20 09:17
@Kanapka píše:
My jsme deti uvazovalay v nebezpecnych usecich na rep snury (6mm). Draci smycku pod prsama a druhy konec jsme meli v ruce. Nezabere to zadne misto a stacilo. Bylo to spis pro nas klid, kdyby jim to podklouzlo

Tohle je dobrý nápad. Už jsem asi tak zblblá že mě to nenapadlo vyřešit jednoduše… Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11919
7.2.20 09:18

@Klafalka kšíry do kočárku. Bude pro něj pohodlnější mít "něco kolem hrudníku než kolem zadku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.2.20 09:19
@chaela píše:
Sedaky se dělají od určitého obvodu pasu, tuším 50 cm? Nevím, nepamatuju si, ale pro našeho tehdy tříletého (průměrné velikosti i váhy) to bylo velké. Nicméně pro tak malé a ještě ke všemu neposedne dítě bych radši volila jinou, bezpečnější aktivní dovolenou.

Mně je jasné, že to zní trochu hrozivě, ale to místo máme hodně prochozené a vážně je tam jen pár úseků, kde se prostě musí pevně za ruku nebo pro jistotu být uvázaný. Ale taky začínám váhat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8601
7.2.20 09:23

Hlavně tříleťák toho ještě moc neujde, zvlášť v terénu je díky malým nožičkách prostě brzy uťapaný. My jsme v Tatrách měli na dceru kdysi Manducu jak na batole. Když po 5km nemohla, hodila jsem si ji klasicky na záda a celkem si to užívala (a daly se tak řešit i kamenité úseky). Ale měla jsem lehkou holčičku, kolem 16 kilo, prostě jako batoh ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8635
7.2.20 09:23

A kolik ten tříletý ujde? Podle mě tam najdete spoustu tras třeba okolo 8km, které fakt nebezpečné nejsou. S dětmi jsme tam ještě nebyli, ale co si tak pamatuju, tak v klidu to bylo v okolí sedla Vršič - tam vedlo několik krásných a bezpečných cest s panoramaty. Kolem Kranjske Gory třeba k vodopádu Peričnik to taky bylo v klidu.
Sedák by mi přišel omezující.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
7.2.20 09:26

Jo a když to holky zmínili, tak v tomto věku jsme ještě nosili krosnu, se synem kolem 2 let jsme tak dávali túry i 20km, chvilku šel, pak do krosny, odpočinout, nasvačit, zdřímnout a pak zase ťapal. Krosna nebo manduca by to na ty méně bezpečné úseky mohla vyřešit - pokud tedy nehrozí, že spadne i nosič, ale předpokládám, že až takový terén to není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.2.20 09:30
@zrcadlo píše:
A kolik ten tříletý ujde? Podle mě tam najdete spoustu tras třeba okolo 8km, které fakt nebezpečné nejsou. S dětmi jsme tam ještě nebyli, ale co si tak pamatuju, tak v klidu to bylo v okolí sedla Vršič - tam vedlo několik krásných a bezpečných cest s panoramaty. Kolem Kranjske Gory třeba k vodopádu Peričnik to taky bylo v klidu.
Sedák by mi přišel omezující.

Už jsme s ním šli i 25 km, ale samozřejmě těžko říct, kolik z toho byl u manžela na zádech. Jinak přesně do téhle oblasti jezdíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3220
7.2.20 09:33

@Klafalka záleží i na dítěti. Náš starší by po upozornění na nebezpečí udělal to co se po něm chce. Mladší by rovnou skočil z té skály dolů, s tím si ještě hodně dlouho netroufneme na něco podobného. Taky letos vyrazíme na túry, ale jen lehké, oni toho moc neujdou. Mimino ponesu já v nositku, na poponaseni prostředního si manžel vezme krosnu a nejstarší holt bude šlapat celou dobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57349
7.2.20 09:43
@Klafalka píše:
Ahoj, mám prosbu. V létě plánujeme s malým (3roky) první aktivnější dovolenou. Jedeme do Julských Alp, žádné lezení, spíš túry, ale je to hrozné číslo a jsou tam občas docela srázy, nevíte jestli se pro takhle malé děti dělá nějaké jištění? Hledala jsem ferratové sedáky, že bych ho měla klasicky uvázaného, ale internet mi nepomohl, jen pro větší děti.

NO, ferratový set je to, co už se cvaká na ty ferraty. Ty potřebuješ sedák. Pro tříletáka leda celotělový. No a pak provat ( šňůru) a dvě karabiny. Jednu nacvakneš na sedák dítěte, druhou nějak na sebe ( bud sedák nebo jinam).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama