Reklama

Jít do hypotéky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 18:02
Jít do hypotéky ?

Ahoj,
Rada bych se poradila, jestli jit do hypotéky na barak. Teď jsme v bytě kde platíme jen zálohy. Mam sice partnera ( a dvě malé deti) ale barak by byl můj a hypotéka taky jen na mě. Ted mam příjem v pohode i v případě rozchodu i ztráty práce.
A co se tyče hypotéky na barak, kdybych s partnerem zůstala a měla pořad praci, tak jsem v pohode.Ale když prijdu o praci, budu na nule.Kdyz by nastal rozchod, tak by mi zbyly 4 000.No a kdyby nastalo obojí, tak jsem v minsu.
Nevím teda, jestli to tak mají všichni?
Příjem mam momentálně 33 000.Zalohy by tam byly 4 000 a hypotéka 15 000.
Dekuji za názor

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 03.09.18 18:07

Nějaké úspory/rezervy?

Jinak já bych do toho za těhle podmínek nešla. Přijde mi to šílené. Myslím, že ani banka v tomto případě hypo nedá…

Přítel v tom figurovat nebude, takže ho nebude řešit ani banka, naopak ti započítá děti… podle mne zcela nereálné.

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1106 příspěvků 03.09.18 18:13
@Anonymní píše:
Ahoj,
Rada bych se poradila, jestli jit do hypotéky na barak. Teď jsme v bytě kde platíme jen zálohy. Mam sice partnera ( a dvě malé deti) ale barak by byl můj a hypotéka taky jen na mě. Ted mam příjem v pohode i v případě rozchodu i ztráty práce.
A co se tyče hypotéky na barak, kdybych s partnerem zůstala a měla pořad praci, tak jsem v pohode.Ale když prijdu o praci, budu na nule.Kdyz by nastal rozchod, tak by mi zbyly 4 000.No a kdyby nastalo obojí, tak jsem v minsu.
Dekuji za názor

Co resis? Bydlis vlastne zadarmo a ty bys sla do hypo 8o
Ne kazdej muze mit barak. Ac ja sem pro barak, tak v tvym pripade bych zustala v byte. Vzdyt neplatite nic. A bejt zadluzena na min.20 let. Nevis co bude zejtra. Natoz za tolik let.

Lea L
Kecalka 322 příspěvků 03.09.18 18:15

Tak ja sem do hypoteky sla v dobe, kdy sem mela cisty prijem tak 22 000.. hyposka + poplatky byly cca 11 000 .. no a kdyz doslo na rozchod,tak sem to nejakou dobu davala bez problemu, ale najednou prisla pojistka, necekane vydaje atd a musela jsem sahnout do slusnych zasob co si drzim. Jo a mezitim jsem prisla o praci,ale za 14 dni jsem nastoupila do nove, lepe placene.. takze, pokud dobre pojistite na neschopnost splacet + mate neco nasporeno (aspon tak na 3 mesice vydaju) tak bych do toho sla.. v zivote se vam muze stat cokoliv, ale taky se da cokoliv vyresit.. ;)

Nimie
Nadpozemská drbna 25936 příspěvků 03.09.18 18:21
@Anonymní píše:
Ahoj,
Dekuji za názor

Tu částku za barák počítáš s čím vším? Pozemek, dům, komplet všechno vybavení a poplatky? Máš zástavu nebo úspory, které bys do toho vložila? Jinak 33 příjem se 2 malýma dětma není nic moc ani samo o sobě, natož s tak vysokou hypotékou. Tvoří ti to skoro 50% i při tak nízkém úroku… nicméně s jakou částkou a úrokem počítáš?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 18:33
@Nimie píše:
Tu částku za barák počítáš s čím vším? Pozemek, dům, komplet všechno vybavení a poplatky? Máš zástavu nebo úspory, které bys do toho vložila? Jinak 33 příjem se 2 malýma dětma není nic moc ani samo o sobě, natož s tak vysokou hypotékou. Tvoří ti to skoro 50% i při tak nízkém úroku… nicméně s jakou částkou a úrokem počítáš?

Měla bych zástavu a přesnou cenu ještě nemám, ale počítám těch 15 000..

Nimie
Nadpozemská drbna 25936 příspěvků 03.09.18 18:41
@Anonymní píše:
Měla bych zástavu a přesnou cenu ještě nemám, ale počítám těch 15 000..

Zástava je fajn, tu splátku ale takhle přeci nejde počítat. Banky teď každou chvíli mění úroky, navíc je dost velký rozdíl komu nabídnou jaké podmínky a ve tvém případě když to máš tak natěsno může i tisícovka udělat dost velký rozdíl. Další věc je, že musíš znát cenu nebo aspoň cenový strop, protože se ti může stát, že ti banka půjčí nižší částku než se kterou počítáš. Tak jako tak, fix je omezený, pokud partner nebude nebo děti povyrostou a budou potřebovat větší výdaje, z čeho zaplatíš bydlení když splátka najednou nebude 15, ale 20 tis.?

vulpes
Kelišová 5007 příspěvků 03.09.18 19:14

partner je otec dětí? Pokud ne, bála bych se. Pokud ano, šla bych do toho (vlastní zkušenost)

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28721 příspěvků 03.09.18 19:22

když to čtu - holé šílenství.Neroz­vážnost a finanční nerozvaha.„Domečky“ jsou mor.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28721 příspěvků 03.09.18 19:22

@Nimie
docela jsem zvědavá na odpověď zakladatelky na Tvůj dotaz. :think:

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1841 příspěvků 03.09.18 19:34
@Anonymní píše:
Ahoj,
Dekuji za názor

Já být tvůj partner, tak bych s tebou do takového domu nešla, když s ním nepočítáš a nejste rodina.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 19:38
@Nimie píše:
Zástava je fajn, tu splátku ale takhle přeci nejde počítat. Banky teď každou chvíli mění úroky, navíc je dost velký rozdíl komu nabídnou jaké podmínky a ve tvém případě když to máš tak natěsno může i tisícovka udělat dost velký rozdíl. Další věc je, že musíš znát cenu nebo aspoň cenový strop, protože se ti může stát, že ti banka půjčí nižší částku než se kterou počítáš. Tak jako tak, fix je omezený, pokud partner nebude nebo děti povyrostou a budou potřebovat větší výdaje, z čeho zaplatíš bydlení když splátka najednou nebude 15, ale 20 tis.?

Bohužel to tak taky vidim

@Kfětoslava píše:
Já být tvůj partner, tak bych s tebou do takového domu nešla, když s ním nepočítáš a nejste rodina.

Muže se na nás vykaslat, lepší s tím počítat.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28721 příspěvků 03.09.18 19:40
@Anonymní píše:
Muže se na nás vykaslat, lepší s tím počítat.

buď ráda za to, co máš.

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 03.09.18 19:41
@Anonymní píše:
Ahoj,
Dekuji za názor

S timto prijmem a detmi, budes-li zadat sama, to ani nemusis resit :mrgreen: .

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28721 příspěvků 03.09.18 19:50

@vonajebohyne
protože Ti stejně nic nedají :think: :mrgreen: zakladatelko, za necelý měsíc začnou platit zostřené podmínky pro poskytování hypoték, četla jsi je, že…tak Ti musí být jasné, že Ti nic nedají, nesplňuješ kritéria.A je to správně, pro Tvé dobro.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >