Jít do toho po třetí?Co myslíte ?

2.4.21 23:50

Jít do toho po třetí?Co myslíte ?

Ahoj holky, jdu si pro nějakou slušnou radu. Takže…10.12.2020 jsem přišla o mimi v 10+0, přestalo nám bít srdíčko(zamklé těhotnství). Po šestinedělí bylo vše v pořádku. Mudr. nám řekla, že se můžeme zase snažit, protože je to zahojené a že nevidí žádný problém. Začli jsme se snažit a 28.2.2021 jsem v ruce zas držela pozitivní test. Radost netrvala dlouho a 8.3.2021 začlo špinění, okamžitě jsem jela na pohotovost. Tam mi řekli, že gestační váček je placatý a že je to neprosperující těhotenství. Takže zas revize dělohy. Na kontrole u Mudr. jsem byla 29.3.2021 tam mi oznámil, že je vše v pořádku a že se zas můžeme snažit. Když jsem začla mudr. Předhazovat, že jsem měla v podstatě 2 potraty za sebou jestli to není brzy na snažení, tak mi řekl, že v tom nic špatného nevidí. Že každý ten potrat byl jiný. Proto se chci zeptat.. co si o tom myslíte vy? Má někdo podobný příběh s dobrým koncem? Moc krát děkuji :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
268
2.4.21 23:55

Podobný příběh nemám a neznám. Ale je mi to líto. Kdyz ti řekla že se můžete opět snažit, tak bych ji věřila a prostě to zkoušela. Jednou vám to určitě vyjde :kytka: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.4.21 23:58

@KKikina Snažím se tomu věřit, že to vyjde. Ale je to těžké… Jinak děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
3.4.21 00:19
@Brouček98 píše:
@KKikina Snažím se tomu věřit, že to vyjde. Ale je to těžké… Jinak děkuji :kytka:

Mam kamarádku, která nemohla otěhotnět asi 6-7 let… Ke konci chodila už i na umělé oplodnění…Vím jak kazdy den doufala, bála se jestli dostane MS a když dostala tak vdyzcky brečela…Sice neměla žádný potrat, chvilku to i vypadalo že je neplodná…Ty plodná jsi to víme, takže hlavu vzhůru prostě to vyjde!!! Jo a ta kámoška je asi ve 24 tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
3.4.21 00:21

Jako lékařka doporučuji se snažit dál. Sice nejsem gynekoložka, ale potraty bývají dnes zcela běžné. Je to smutné, ale buď bude další nebo to konečně vyjde. Pokud nemáte nějaký fyziologický defekt, je to prostě o „štěstí“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19649
3.4.21 00:33

Pokud chceš, tak si klidně pauzu dej. Počkej pár měsíců, aby sis vyčistila hlavu a dala do pořádku tělo. Můžeš zkusit i nějaký bylinky. Nikdo přece neříká, že musíš začít hned. Potrat sám o sobě není pro tělo zatěžující, to byla spíš ta druhá, poněkud zbytečná revize. Když už jsi špinila, mohlo si s tím tělo poradit samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 01:00

Raději anonym, nepíšu o sobě. Ségra měla asi 5 potratů vždy do 3 měsíce. Poprvé to bylo kvůli Rh faktoru a ty další se prostě embryo přestalo vyvíjet. A pak zničeho nic se jedno udrželo a za dalších pět let další. Nic speciálního pro to nedělala. Nic není ztraceno. Rozhodně to nevzdávej, ale snaž se na to taky nemyslet. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1250
3.4.21 01:19

Ja osobne bych to zkusila i potreti ale asi bych se zaroven pidila po tom proc uz dva potraty za sebou. Ano rika se ze snad kazda treti zena jeden potrat zazije ale dva za sebou uz by mi prisli zvlastni. na druhou stranu bylo to dost brzy po sobe ze? Pak bych zkusila mozna treba 3 mesice pockat aby se telo dalo dokupy. Chapu ze clovek by chtel co nejdriv ale treba jen to telo nebylo jeste uplne vporadku a potrebovalo si odpocnout. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1040
3.4.21 08:02

Ja bych si chvíli počkat zkusila. Ono tělo vycerpa i to krátké těhotenství, revize… ale určitě bych nehazela flintu do zita. Oba potraty byly z jiných příčin. U každého těhotenství je určitá pravděpodobnost, že skončí takto, ty ses holt vesla do té pravděpodobnosti u obou a hned po sobe. Je to blbý, ale nic co by vám melo bránit v dalším snažení. Pokud by potraty byly ze stejných příčin nebo by potraty skončilo i další těhotenství, už bych to řešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 10:00

@Brouček98
Já jsem zažila něco podobného a potřetí to vyšlo.. 1. těhotenství bylo v pohodě, hned 1. měsíc snažení.. Za pár let jsme chtěli 2. dítě a já si naivně myslela, že to zas bude pohoda.. Otěhotněla jsem v 04/2016, v 06/2016 spontánní potrat. Znovu jsem otěhotněla 08/2016 a zase ve stejném týdnu jako předtím spontánní potrat (10/2016). Ani v jednom případě jsem nemusela na revizi.. Snažit jsme se začali hned, jak jsem přestala krvácet a vyšlo to.. Pokud jste byla na prohlídce a vše OK, šla bych do toho, tělo je nabuzené hormony, prý je vyšší pravděpodobnost, že to klapne.. Držím palce! :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
3.4.21 11:42

Mela jsem 2ZT. Jeden jako ty v 10 tydnu a druhy se přestalo vyvíjet nekdy kolem 7 tydne. Dala jsem si rok pauzu a poté otěhotněla znova a mam doma uz 2 leteho syna :srdce: ja si potrebovala odpočinout i psychicky ale doktor sam doporučoval aspom 3 mesice počkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 10:52

Ahoj, já mám za sebou 2 SP, vše nakonec bez nutnosti revize, bez následků a komplikaci. Na příčinu se nepřišlo - dle všech Mudr, se kterými jsem konzultovala, je to v rané fázi těhotenství normální. V současné gynekologii se mnohde zastává názor, že pokud se po šestinedělí cítí žena dobře, není další snažení problém. Po SP se dokonce nemusí čekat vůbec. Můj doktor (a to je mladý) mi toto výrazně nedoporučil ani po prodělání spontánního potratu. Naopak říkal, že když tělo otěhotní znovu rovnou po potratu, je větší šance, že se neúspěch bude opakovat. Těžko říct, kde je pravda… Nicméně já bych už z dnešních zkušenosti ty 3 cykly počkala. Takže moje rada zní, určitě to zkus potřetí, jen bych raději tělo nechala odpočinout. Plus se doporučuje Nosifol ci Isofolic - zlepšují kvalitu embryí. Já jsem ted těhotná znovu, ten strach je opět silenej. Naštěstí 1 dítě mám. Všem držím moc palce :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
319
6.4.21 14:54

@Brouček98 já bych určitě třetí pokus zkusila, ale dala bych tam nějakou pauzu. Já jsem po jednom ZT a se 4 doktory (jeden v zahraničí) jsem řešila, jestli je nutné čekat ty 3 měsíce a všichni se shodli, ze ano. Důvody: aby pěkné dorostla sliznice po revizi (to u tebe není). Aby se vyloučila všechny zbytky, které ani nemusí byt vidět na ultrazvuku. Je to většinou poznat podle silné menstruace nebo špinění. Aby tělo nabralo síly, ono i to krátké tehotenstvi ho docela vyčerpá. A případně aby ses i srovnala psychicky. Já budu teď mít třetí měsíc od revize, jsem po druhém cyklu a uvidím, co řekne dr na kontrole - měla jsem nějaká rezidua v děloze.
P. S. Po druhem už je nárok na nějaká vyšetření

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat