Jít na císařský řez?

198
29.5.21 16:32

Jít na císařský řez

Ahoj, kamaradka by potrebovala poradit.
Je ji 36 let, je ve 35.tydnu tehotenstvi. Temer od zacatku prvniho trimestru ma tehotenskou cukrovku, nyni si picha 40J inzulinu na noc, behem těhotenství vysoky tlak proto bere 3×1 dopegyt, z ultrazvuku ji vyslo zvysene riziko preklampsie. Na ultrazvuk je maly jednou hlavickou dole, jednou nahore a porad dokola se pretaci.Ted zatim mel hlavicku dolu. Navic si pred par dny vyvrkla kotnik. Minuly tyden ji doktorka radeji objednala na planovany cisar ve 38.tydnu. Jina doktorka ji rekla at to zkusi napred vyvolat a kdyz se po 3 dnech porod nerozjede, tak by se cisar udelal po tom. Je trochu zmatena z toho. Myslite si, ze ikdyby byl hlavickou dolu(zrovna na ultrazvuku), ze i presto ji muze byt doporucen cisar(inzulin, vysoký tlak..)
Bude rada za kazdou radu a zkusenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
435
29.5.21 17:18

@lucinka84v Těhotenská cukrovka budiž, ale vzhledem k tomu tlaku bych teda taky brala CS. A já osobně než vyvolávat tak brzy a pak riskovat akutního císaře, šla bych na plánovanýho císaře rovnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
29.5.21 18:07

@Dobrej_tym dekuji za odpoved a vyridim. Ja si taky myslim osobně, ze cisar by byl lepsi, nez hokus pokus…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
29.5.21 18:26

Asi bych volila rovnou cisaře (já teda doufam, že se mi taky povede, takže jsem k němu nakloněná vždycky :lol: ) ale i tak, tlak je velký problém a inzulinu taky bere koňskou dávku i když jen na noc, její stav se může kdykoliv změnit a pak by mohl být problém, to malý to do budoucna nijak nepoznamená jestli se narodilo přirozeně nebo cs

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5932
29.5.21 18:45

Záleží k čemu se přiklání ona. Upřímně kdybych si mohla vybrat, tak radši planovanou sekci, než vyvolávání a riskovat akutní sekci. Mela jsem jine problémy a porod jsem měla planovanou sekcí (zni to divně) v 33. týdnu, když jsem s lékařem řešila přirozený porod, tak mi rekl, že na porod nemám připravené cesty a vyvolání by v mém případě mohlo znamená právě víc problémů (př. Akutní sekce).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat