Jít s ním ještě do IVF

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 11:18
Jít s ním ještě do IVF

Nevím ani jak začít. Jsme spolu s přítelem 15 let a za sebou máme již tři pokusy na IVF. Bylo z toho několik neúspěchů, jedno zamlklé a jedno mimoděložní. Problém byl u něho. Teď už to mezi námi ale nestojí za moc a přijde mi, že řešíme už jen věci kolem stavby domu. Zkusili jsme před pár měsíci pro změnu podrobit léčbě jeho a máme zamraženo s maličko lepšími výsledky než měl dřív. Před pár měsíci jsem si začala dopisovat s jedním známým a dopracovalo se to k tomu, že by chtěl být se mnou. Svému příteli jsem o něm řekla a on teď jen čeká jak se rozhodnu. To je právě to co nevím. Podle doktora se mám objednat co nejdřív na ivf, protože mi teď srovnal hodnoty. Když zůstanu s přítelem tak první co bude chtít tak abych ukončila kontakt s tím známým a to si myslím, že už nezvládnu. S přítelem si budoucnost už nějak nedovedu představit, ale už jen kvůli tomu co bylo bych chtěla do toho ivf jít s ním. Myslím hlavně na to, že on si dítě jinak už nepořídí. Vím, že je to hrozně zmatené, ale ráda bych to s někým probrala. Mám je ráda prostě oba.

Reakce:
SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2399 příspěvků 10.05.19 11:38

Sedni si a napiš si na papír důvody, proč jsi začala chodit s přítelem, a zároveň na druhý napiš to, co tě přitahuje na tom druhém. Zároveň si poměř hodnoty kvalit obou z nich. Tipuju, že jsi v klasické situaci, kdy pro deset procent, které ti chybí v současném vztahu, chceš opustit těch zbylých devadesát. A nakonec spláčeš nad výdělkem, až zjistíš, že ten nový partner má opravdu jen těch deset.

Potíže s plodností jsou určitě problém. Ale myslím, že pokud váš vztah přežil patnáct neplodných let, pak ho lze považovat za stabilní. Co má ten druhý partner, co nemá nebo někdy neměl tenhle? Tenhle partner je „prověřený“, je to člověk, se kterým se dlouhodobě pokoušíš o dítě, znáš ho. Toho druhého prověřeného nemáš, nevíš, jak se chová ve vztahu, nevíš, jak by se stavěl k vidině založení rodiny, nevíš o něm nic z toho, co víš o současném. Stojí to za risk?

arinecka
Kelišová 6182 příspěvků 10.05.19 11:40

Ne, dokud si nebudeš na 100% jistá, že chceš dítě právě s ním a nebrala to jen jako že s nikým jiným už by děti mít nemusel. Udělej si první pořádek v hlavě a pak se rozhodni. Divím se tedy jemu, že čeká jak se rozhoupeš, to je potupné, čekat, jestli se milostivě rozhodneš pro něj. Já bych ti tuhle možnost nedala :nevim:

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2399 příspěvků 10.05.19 11:42
@arinecka píše:
Ne, dokud si nebudeš na 100% jistá, že chceš dítě právě s ním a nebrala to jen jako že s nikým jiným už by děti mít nemusel. Udělej si první pořádek v hlavě a pak se rozhodni. Divím se tedy jemu, že čeká jak se rozhoupeš, to je potupné, čekat, jestli se milostivě rozhodneš pro něj. Já bych ti tuhle možnost nedala :nevim:

Já ho chápu, že možná nechce zahazovat patnáct společných let jen kvůli tomu, že na zakladatelku to všechno padlo a myslí, že ji z toho vysvobodí kamarád, pro kterého náhle vzplanula.

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 10.05.19 11:51

Nezlob se, já to napíšu tvrději, než bych měla, ale máš zatracenou kliku, že tě tvůj přítel ještě nevykopal z baráku. 8o
Protože uvažovat zničit patnáctiletý vztah kvůli „dopisování“ a iluzi, že „se mnou chce být“ - nemám dojem, že spolu spíte, a i kdyby jo, asi mu určitě ještě nepereš trenky on před tebou nevečeří u televize…
No já být tím tvým „přítelem“, který ti staví barák a podstupuje s tebou IVF, tak na žádné „tvoje rozhodnutí“ nečekám a rozhodnu to za tebe a dost razantně. :cert:
Jo, roky jsou roky a tráva je vždycky zelenější u souseda, ale zničit vztah kvůli dopískům, to už je fakt majstrštyk. :zed:
Nepřeju ti to, chraň bůh, ale to by byla prča, kdyby se chlápek jen bavil a ty sis fakt rozbila patnáctiletej vztah, co. Holt když chceš vrabečka na topolu, tak si za ním běž, ale ty si užiješ následky. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 11:56

Bohužel to není poprvé co řešíme jestli spolu zůstat a to v tom nikdo jiný nikdy nebyl. Vždycky nasliboval, že se změní a po čase to bylo tam kde na začátku. Někomu to může přijít malicherné, ale hlavní problém z jeho strany je málo zájmu o mě, i sex se tím dlouhodobým snažením o dítě stal spíš povinností a už léta je o tom, že hlavně že byl on. Další je to, že vždycky když se připije tak na mě hrozně křičí a to i kvůli naprosté kravině. Ráno si to pak nepamatuje a diví se co je se mnou. Neříkám, že je to často, ale pokaždé se ve mě něco zlomí a nenávidím ho za to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 12:04
@LAlezane píše:
Nezlob se, já to napíšu tvrději, než bych měla, ale máš zatracenou kliku, že tě tvůj přítel ještě nevykopal z baráku. 8o
Protože uvažovat zničit patnáctiletý vztah kvůli „dopisování“ a iluzi, že „se mnou chce být“ - nemám dojem, že spolu spíte, a i kdyby jo, asi mu určitě ještě nepereš trenky on před tebou nevečeří u televize…
No já být tím tvým „přítelem“, který ti staví barák a podstupuje s tebou IVF, tak na žádné „tvoje rozhodnutí“ nečekám a rozhodnu to za tebe a dost razantně. :cert:
Jo, roky jsou roky a tráva je vždycky zelenější u souseda, ale zničit vztah kvůli dopískům, to už je fakt majstrštyk. :zed:
Nepřeju ti to, chraň bůh, ale to by byla prča, kdyby se chlápek jen bavil a ty sis fakt rozbila patnáctiletej vztah, co. Holt když chceš vrabečka na topolu, tak si za ním běž, ale ty si užiješ následky. :nevim:

@LAlezane
Děkuji i za takovou reakci. Možná, že jsem takovou reakci z jeho strany i čekala. Vždycky byl horká hlava. Nejsem na sebe hrdá, ale říkám si, že i kdybych měla zůstat sama tak mi bude možná lépe. Pokud jde o to, že mi staví barák… Financuji ho převážně já a toho se asi bojí. Že jo v tom nechám. Prostě mi přijde, že už je to jen ten barák.

karkarka
Závislačka 3673 příspěvků 10.05.19 12:13

Kolik ti je? Mas cas zacinat s nekym jinym od nuly?

Moni0101
Ukecaná baba ;) 1176 příspěvků 10.05.19 12:29
@Anonymní píše:
Nevím ani jak začít. Jsme spolu s přítelem 15 let a za sebou máme již tři pokusy na IVF. Bylo z toho několik neúspěchů, jedno zamlklé a jedno mimoděložní. Problém byl u něho. Teď už to mezi námi ale nestojí za moc a přijde mi, že řešíme už jen věci kolem stavby domu. Zkusili jsme před pár měsíci pro změnu podrobit léčbě jeho a máme zamraženo s maličko lepšími výsledky než měl dřív. Před pár měsíci jsem si začala dopisovat s jedním známým a dopracovalo se to k tomu, že by chtěl být se mnou. Svému příteli jsem o něm řekla a on teď jen čeká jak se rozhodnu. To je právě to co nevím. Podle doktora se mám objednat co nejdřív na ivf, protože mi teď srovnal hodnoty. Když zůstanu s přítelem tak první co bude chtít tak abych ukončila kontakt s tím známým a to si myslím, že už nezvládnu. S přítelem si budoucnost už nějak nedovedu představit, ale už jen kvůli tomu co bylo bych chtěla do toho ivf jít s ním. Myslím hlavně na to, že on si dítě jinak už nepořídí. Vím, že je to hrozně zmatené, ale ráda bych to s někým probrala. Mám je ráda prostě oba.

Neni to zmatene. Ja to pochopila. Ty tu odpoved uz vis, ale mas zbytecny pocit, ze nekomu neco dluzis… Hlavne. Tady ti nikdo neporadi. Pokud do toho pujdes, planujes snad to dite mu dat do pece? Nebo polovicni? Je logicke, ze kdyby jste spolu zustali, bude po tobe chtit utnout kontakt s tim druhym. Koho chces utnout ty? S kym chces budovat budoucnost? Nechces si v tom pro svuj vlastni klid udelat poradek? Muzes mit i nadal rada oba, ale byt se dvema ve vztahu je energenicky narocne. Koneckoncu (podle me) je to i nefer i nim obema. Hodne stesti v rozhodovani. :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 13:17
@Anonymní píše:
Bohužel to není poprvé co řešíme jestli spolu zůstat a to v tom nikdo jiný nikdy nebyl. Vždycky nasliboval, že se změní a po čase to bylo tam kde na začátku. Někomu to může přijít malicherné, ale hlavní problém z jeho strany je málo zájmu o mě, i sex se tím dlouhodobým snažením o dítě stal spíš povinností a už léta je o tom, že hlavně že byl on. Další je to, že vždycky když se připije tak na mě hrozně křičí a to i kvůli naprosté kravině. Ráno si to pak nepamatuje a diví se co je se mnou. Neříkám, že je to často, ale pokaždé se ve mě něco zlomí a nenávidím ho za to.

Ty už tušíš, co máš udělat a co je pro tebe nejlepší. Možná tady hledáš jen rozhřešení. Ty nemůžeš nést za problémy přítele odpovědnost. Jestli nebude mít nikdy děti, je jen jeho břímě, které si musí nést sám. Váš vztah je už i tak hodně narušený. Šance na nápravu mizivá. Být na jeho místě, ukončil bych to sám. Jak se rozhodneš ty, je jen na tobě.

Kokolina29
Kecalka 147 příspěvků 10.05.19 13:37

Tohle se prostě stává. Určitě bych to poresila než začnete ivf. Poradna není špatná, začínají lidé i v 60

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.19 18:54

Možná, že jsem si myslela, že to vidí stejně jako já. On neviděl celou dobu žádný problém, vždycky až když jsem na něco poukázala. Teď se chce změnit, úplně všechno, aby to mohlo fungovat dál. Od toho co jsme spolu jsem poslouchala vždycky kritiku a teď mi řekne, že mě miluje jaká jsem a nechce abych se měnila. Když jsem mu připomněla co všechno mi kdy vytknul tak byl prý blbý a nemyslel to tak. Nechápu to.

LaPaloma
Závislačka 2783 příspěvků 12.05.19 20:56
@Anonymní píše
S přítelem si budoucnost už nějak nedovedu představit.

Tak si ji nepredstavuj. Ukonči to. Barák prodáte, když přítel nemá peníze a bez tebe to nedostaví. Navíc popíjí. Navíc pro koho by to stavěl, když žádné děti zatím nemáte a i když bys s ním zůstala, stejně nevíš, zda děti budou.

LaPaloma
Závislačka 2783 příspěvků 12.05.19 20:58
@Anonymní píše:
Možná, že jsem si myslela, že to vidí stejně jako já. On neviděl celou dobu žádný problém, vždycky až když jsem na něco poukázala. Teď se chce změnit, úplně všechno, aby to mohlo fungovat dál. Od toho co jsme spolu jsem poslouchala vždycky kritiku a teď mi řekne, že mě miluje jaká jsem a nechce abych se měnila. Když jsem mu připomněla co všechno mi kdy vytknul tak byl prý blbý a nemyslel to tak. Nechápu to.

Co nechápeš? Musí slibovat, jak jinak by tě donutil k tomu, s ním zůstat. Slibům moc nevěř. Lidi se nemění.

Hroznej puberťák
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.19 21:55
@Anonymní píše:
Možná, že jsem si myslela, že to vidí stejně jako já. On neviděl celou dobu žádný problém, vždycky až když jsem na něco poukázala. Teď se chce změnit, úplně všechno, aby to mohlo fungovat dál. Od toho co jsme spolu jsem poslouchala vždycky kritiku a teď mi řekne, že mě miluje jaká jsem a nechce abych se měnila. Když jsem mu připomněla co všechno mi kdy vytknul tak byl prý blbý a nemyslel to tak. Nechápu to.

Tonoucí se stébla chytá…

Váš příspěvek
Reklama